CO JSTE MOŽNÁ NEVĚDĚLI: ZLATO OBESTŘENÉ TAJEMSTVÍM A NEJVĚTŠÍ ZLATÝ PODVOD 20. STOLETÍ (1)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

13.03.2015 Exkluzivně

Mnoho věcí se v našem světě točí kolem minerálu, který se jmenuje "zlato". Bez nadsázky lze říci, že veškerá lidská historie byla s enormním množstvím důsledků spojena právě s tímto nástrojem "moci". Bylo to zlato, které psalo osudy celých národů a kultur a v mnoha ohledech to bude opět zlato, které bude na globální úrovni naší civilizace velmi významným strůjcem naší budoucnosti.

Problematikou zlata se zabývám poměrně dlouhou dobu. Tedy přesněji řečeno, dost dlouhou dobu na to, abych získal dostatek indicií k tomu, abych mohl nyní říci, že je s tímto kovem cosi v nepořádku. Konkrétněji ti, kteří určují běh událostí tohoto světa, s námi ostatními ohledně tohoto drahého kovu hrají velmi nečistou hru. Myslím, že Vás bude zajímat, co jsem zjistil. A věřte tomu, že jde o velmi bizarní čtení.

Odvěký sen alchymistů - transformace rtuti ve zlato - byla v současné době úspěšně vyřešena. Jako první tento úspěch ohlásila "Laboratoř jaderného reaktoru" v Los Alamos v Nevadě, USA. Náklady na realizaci tohoto procesu však byly extrémně vysoké. Ze 100 miligramů rtuti bylo získáno 35 miligramů zlata. Proces navíc poškodil jaderný reaktor, což ještě několikanásobně zvýšilo náklady spojené s tímto procesem. Později se připojilo ještě několik dalších pracovišť na světě, která oznámila úspěch. Ovšem i jejich aktivita byla spojena se stejnými, ne-li vyššími náklady.

Při klasickém způsobu uvažování bychom mohli konstatovat, že zavedení takového provozu v podmínkách středověké vědy nebylo možné, tedy pokud si dovolíme pominout exotické a nám oficiálně neznámé postupy (což v žádném případě nevylučuji). Pokud se však budeme držet objektivity, můžeme konstatovat, že transmutace rtuti ve zlato byla (alespoň na laboratorní úrovni) úspěšně provedena v roce 1947. Pokud navštívíte "Muzeum vědy a průmyslu" v Chicagu, můžete si vzorek prohlédnout na vlastní oči.

Po pravdě řečeno, umělá výroba zlata nebyla primárním cílem onoho laboratorního projektu na rozdíl od řízené jaderné fúze, a to již za v

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Diskuze byla uzamčena, již do ní není možné vkládat příspěvky.

Další díly