Vodnář   22.1.2018   Slavomír

TAJEMNÝ ŽIVOT SPISOVATELE PHILIPA K. DICKA: Neboli muž, který si vzpomněl na budoucnost (1)

24.07.13   Anthony Peake
Anthony Peake Abychom pochopili celou řadu důležitých a skrytých souvislostí, které Philipa K. Dicka zahalují do poměrně neproniknutelného hávu tajemství, musíme se podívat na některé velmi zajímavé aspekty, které se však nenacházejí v jeho beletrii, ale jsou skryty v jeho autobiografii. Podívejme se tedy na některé důkazy. Stejně jako u mnoha jeho spolužáků se i u Phila očekávalo, že nastoupí k dalšímu studiu na "Kalifornskou Univerzitu", která se nacházela v jeho rodném městě Berkeley. Jenomže, aby mohl k studiu nastoupit, potřeboval dosáhnout jisté úrovně hodnocení v rámci vstupních testů. Ovšem vidina studia na Univerzitě se počala velmi rychle rozplývat poté, co si v průběhu rozhodujícího testu z fyziky Phil nebyl schopen vzpomenout na klíčový princip týkající se výtlaku vody. Vzhledem k tomu, že osm z deseti otázek se přímo dotýkalo aplikace tohoto principu, bylo zjevné, že je v evidentním průšvihu. A pak se to stalo. Podle jeho pozdější vlastní výpovědi jakýsi jasný hlas, který slyšel uvnitř hlavy, mu jasně a přesně vysvětlil všechny aspekty tohoto pro něho klíčového principu. Překvapený mladík jediné co musel udělat, bylo opsat slova, která slyšel. Phil následně obdržel nejvyšší ohodnocení testu.

Článek není zobrazen v plném rozsahu. Pro jeho plné zobrazení musíte být přihlášen(a) a mít řádně uhrazené předplatné.

Chcete-li se stát čtenářem magazínu Matrix 2001 a mít přístup k obsahu toho článku, návod k registraci a aktivaci předplatného najdete po kliknutí zde »


exkluzivně pro čtenáře magazínu Matrix 2001
přednášky, kurzy a školení Jaroslava Chvátala

Kalendář akcí

Leden
2018
Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

přednášky
kurzy a semináře
letní týdenní semináře
speciální akce
více akcí v jeden den

přijímané platební karty
statistika TopList


odebírat RSS RSS 2.0

"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny. Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu". (Listina základních práv a svobod České republiky)

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce. Přebírání písemného či obrazového materiálu je možné pouze se souhlasem vydavatele. Platí pro materiály podléhající čtenářskému poplatku. © Matrix-2001.cz, Jaroslav Chvátal
webdesign Vendys graphics