CYGNUS NEBO ORION? BITVA O KORELACI GIZSKÉHO PANTEONU PRÁVĚ ZAČÍNÁ! (1)

Tak se nám v poslední době rozhořel velký spor ohledně hvězdné korelační hypotézy, jež se vztahuje ke třem hlavním pyramidálním stavbám v Gíze. Nevím, jak dalece jsou čtenáři odborně zainteresováni do korelační problematiky gízských staveb, ale v tomto případě jde o velmi zásadní principiální filozofický spor. V posledních týdnech jsem se účastnil několika mezinárodních internetových mnohahodinových diskusí na toto téma a musím říci, že byly nejen pro mne velmi přínosného charakteru. Pro ty, kteří neví přesně, o čem je v tomto sporu řeč, krátké shrnutí podstaty věci:

  • - Někdy na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let učinil výzkumník a spisovatel Robert Bauval velmi významný objev. V rámci svých výpočtů a prostřednictvím série poměrně náročných topologických operací prokázal, že tři hlavní pyramidy v Gíze (Cheopsova, Chefrenova a Menkaurova) byly vybudovány podle přesného vzoru geometrického seskupení tří hvězd (Alnitak, Alnilam, Mintaka) pásu souhvězdí Orion.

  • - Bauvalovy důkazní metody týkající se „Orionického zarovnání“ byly natolik přesvědčivého charakteru, že o několik let později je převzala klasická egyptologie.

  • - V polovině devadesátých let tzv. „Bauvalovu srovnávací teorii“ zpochybnilo několik nezávislých výzkumníků, kteří se specializovali na problematiku Starého Egypta, ale nenašli očividně adekvátní argumenty, kterými by byli schopni svá tvrzení prokázat.

  • - Na počátku tohoto století však přichází s velmi revoluční myšlenkou anglický badatel Andrew Collins. Objevitel rozsáhlých podzemních prostor v lokalitě panteonu Gízy. Právě zde dle jeho názoru nalezl indicie, které ho přivedly na myšlenku spojení tří hlavních pyramid Gízy se sektorem hvězd v souhvězdí Cygnus neboli Labutě.

  • - V následujících letech se Collins soustřeďuje na sběr dostatečného množství důkazů podporujících jeho teorii, kterou vyvrací původní Bouvalovu „Orionickou srovnávací hypoté

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Diskuze není aktivní, nelze do ní vkládat příspěvky.

Další díly