Vodnář   24.1.2018   Milena

SVĚT ZDRAVÍ: ZDÁ SE, ŽE KOKOSOVÝ OLEJ MŮŽE VELMI VÝZNAMNÝM ZPŮSOBEM POMOCI PACIENTŮM S ALZHEIMEROVOU CHOROBOU

24.04.13   Joey Cardillo
Joey Cardillo Jeden ze základních povahových rysů Alzheimerovy choroby s dopadem na orgán mozku spočívá v neschopnosti efektivně využít glukózu jako palivo. Za normálních okolností je tento proces přitom zcela běžným. Zjistilo se, že tzv. "ketony" mohou tento problém poměrně elegantním způsobem vyřešit, a to tím, že poskytnou mozkovým buňkám jiný zdroj paliva. V podstatě je to něco podobného jako u hybridního vozidla, kdy můžeme volit například mezi plynovým a elektrickým pohonem. Sacharidy jsou plynem a "ketolátky" jsou v našem případě mnohem čistší a efektivnější elektřinou. Ukazuje se, že dosavadní výzkum týkající se využití "ketolátek" v procesu duševního zdraví je velmi slibný. Současná věda skutečně prokázala, že kokosový olej může významným způsobem posílit metabolické funkce těla, a tím udržet v požadované relaci i fungování mozku, což by měli nejvíce ocenit právě pacienti trpící Alzheimerovou chorobou.

Alzheimerova choroba je neurodegenerativní stav mozku. Na prevenci této choroby je ve světě vydáváno na miliardy dolarů, ale v praxi se nijak nezdá, že by se podařilo nástup této choroby nějakým způsobem zpomalit. Odhaduje se, že jen v roce 2013 bude Alzheimerova choroba stát Američany více jak dvě miliardy dolarů. V důsledku stávající situace se zdá logické, že svět hledá nějaké lepší alternativy než ty, které je v současné době schopna poskytnout klasická medicína. V této souvislosti je třeba zmínit velmi zajímavý objev, který by mohl být směrem do budoucnosti jistou pozitivní předzvěstí, minimálně co se této choroby týče. Pojďme si tedy o této zajímavé věci povědět něco více.


Účinky kokosového oleje na mozek

Kokosový olej je samozřejmě úžasný prostředek, který je pro mnohé nedílnou součástí stravy. V poslední době však věda ukázala, že tato látka může patřit do kategorie těch nejvíce účinných přírodních látek s léčebnými účinky. Pro pacienty trpící Alzheimerovou chorobou jsou nejdůležitější ketolátky této potraviny. Kokosový olej poskytuje specifické mastné kyseliny, které prochází v orgánu jater specifickou metabolizací (přeměnou). Následně se pak tyto látky mohou stát ideálním zdrojem paliva pro lidský mozek.

Jeden ze základních povahových rysů Alzheimerovy choroby s dopadem na orgán mozku spočívá v neschopnosti efektivně využít glukózu jako palivo. Za normálních okolností je tento proces přitom zcela běžným. Zjistilo se, že tzv. "ketony" mohou tento problém poměrně elegantním způsobem vyřešit, a to tím, že poskytnou mozkovým buňkám jiný zdroj paliva. V podstatě je to něco podobného jako u hybridního vozidla, kdy můžeme volit například mezi plynovým a elektrickým pohonem.

Sacharidy jsou plynem a "ketolátky" jsou v našem případě mnohem čistší a efektivnější elektřinou. Ukazuje se, že dosavadní výzkum týkající se využití "ketolátek" v procesu duševního zdraví je velmi slibný. Současná věda skutečně prokázala, že kokosový olej může významným způsobem posílit metabolické funkce těla, a tím udržet v požadované relaci i fungování mozku, což by měli nejvíce ocenit právě pacienti trpící Alzheimerovou chorobou.


Chemie kokosového oleje

Kokosový olej je složen především z nasycených tuků. Nyní vidím, jak zvedáte svá obočí, ale tak zlé, jak to asi zní, to zase není. Lidský organismus je v mnoha ohledech schopen poměrně dokonalým způsobem využívat potenciálu nasycených tuků, a to z toho důvodu, že je tato látka potřebná pro mnoho vnitřních funkcí lidského těla. Ve hře je například produkce hormonů, mozkové funkce, vitalita kostního systému a dokonce i imunita - seznam je poměrně rozsáhlý. Jak vidíte, nic není ve skutečnosti pouze černé, nebo bílé.

V tomto ohledu je především frustrující ta skutečnost, že v uplynulých šedesáti letech byla veřejnost v mnoha ohledech, co se týče nasycených tuků, velmi významným způsobem špatně informována. Stále zřetelně vyplývá na povrch, že vyhýbání se nasyceným tukům v sobě nedrží nijak zásadní klíč k lepšímu zdraví. V mnoha ohledech je to právě naopak. Kokosový olej v sobě také obsahuje středně nenasycené mastné kyseliny typu "MCFA". V podstatě se jedná o typ kyselin, které jsou distribuovány přímo do jater, kde prakticky okamžitě metabolizují v energii.

Jakmile jsou tyto "MCFA" kyseliny metabolizovány, vznikají jejich vedlejší produkty (ketony), které jsou odesílány do mozku, kde mohou být využity jako palivo, a tak skutečně velmi jednoduchá přírodní potravina může pomoci všem, kteří trpí Alzheimerovou chorobou. Dosavadní klinické testy skutečně potvrdily, že mozkové funkce se u výše uvedené skupiny pacientů během několika měsíců zlepšily až o 50%.Poznámka redakce: Tyto informace mohou být skutečně optimistickou zprávou pro mnohé pacienty trpící některou z forem neuro-degenerativních chorob, kam patří například i skleróza multiplex. Navíc, pokud si uvědomíme, jak naši legislativci doslova zprznili zákon ohledně legalizace užívání konopí právě pro tuto skupinu pacientů takovým způsobem, že náklady na léčení s využitím konopné látky jsou tak (ale naprosto zbytečně) nákladné, že si tuto, byť oficiálně schválenou léčbu, nemůže prakticky nikdo z nich dovolit. Na závěr ještě dvě otázky. Odpovídat můžete v rámci diskuze pod článkem:

Máte ve své rodině někoho, kdo trpí nějakým typem neuro-degenerativní choroby, a máte zkušenosti s nějakou formou alternativní léčby?

Je kokosový olej součástí vašeho jídelníčku a jaké s ním máte osobní zkušenosti?

Vaše odpovědi mohou být inspirací i jistým druhem poučení pro ostatní čtenáře.


(c)2013 Joey Cardillo
(c)2013 Translation: Alhambra

oblíbenost článku   hlasování   nejhorší 1 slabý 2 slabý 3 podprůměrný 4 průměrný 5 průměrný 6 nadprůměrný 7 velmi dobrý 8 velmi dobrý 9 nejlepší 10 10 (3 hodnocení) zobrazeno: 7282x (dnes: 1x)

Související článkypřednášky, kurzy a školení Jaroslava Chvátala

Kalendář akcí

Leden
2018
Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

přednášky
kurzy a semináře
letní týdenní semináře
speciální akce
více akcí v jeden den

přijímané platební karty
statistika TopList


odebírat RSS RSS 2.0

"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny. Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu". (Listina základních práv a svobod České republiky)

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce. Přebírání písemného či obrazového materiálu je možné pouze se souhlasem vydavatele. Platí pro materiály podléhající čtenářskému poplatku. © Matrix-2001.cz, Jaroslav Chvátal
webdesign Vendys graphics