TAJEMNÝ OTTO RAHN A HLEDÁNÍ SVATÉHO GRÁLU (1)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

11.03.2013 Zajímavosti

Otto Rahn (viz obr. vlevo) psal hodně o Svatém Grálu, jelikož podle jeho názoru skutečně existoval. Vyhledávání okultních památek ho přivedlo na jih Francie, kde se aktivně podílel na výkopových pracích v horní části Montségur - poslední baště katarů. Otto Rahn zemřel za nevyjasněných okolností. Víme o tom, že jeho vědomosti se ve svůj prospěch snažil využít například známý nacista Heinrich Himmler. To vytvořilo živnou půdu pro spekulace o tom, že se nacistům nakonec podařilo svatý grál skutečně nalézt.

V únoru roku 2007 byla vydána podivuhodná publikace z pera Monserrata Rico Góngory, která se jmenovala "Znesvěcení Abbey" (The Desecrated Abbey). V publikaci se uvádí, že Heinrich Himmler (1900 - 1945) - spoluzakladatel a vedoucí člen "SS" a gestapa v průběhu II. světové války absolvoval tajnou misi do Španělska v rámci hledání osatků "svatého grálu". Autor Gongora osobně hovořil s Andreu Ripolem Noblém - bývalým mnichem, který hovořil německy a sloužil Himmlerovi a jeho doprovodu v roce 1940 jako průvodce. Ripol tvrdil, že Němci slídili po "svatém grálu" v Pyrenejích inspirováni operou "Parsifal", kde se uvádí, že v těchto horách je skrytá avízovaná relikvie.

Pouze málo lidí ví o tom, že Himmler také velmi často navštěvoval tzv. "rustikální hrady" včetně Quermanco. Na tuto návštěvu upozorňují i dobové fotografie, na kterých se na pozadí nachází ruiny budovy a Himmler drží v rukách knihu Otto Rahna (1904 - 1939) - důstojníka SS, který žil na jihu Francie. Ten byl přesvědčen o tom, že grál není jen nějaký výmysl, ale skutečný objekt, jenž je skrytý někde v Pyrenejích.

Nigel Gordon, autor knihy "Otto Rahn a pátrání po grálu" (Otto Rahn and the Quest for the Grail) popisuje tohoto člověka jako akademika, historika, románopisce, filologa, hledáče grálu, cestovatele, genealoga, dramatika, filozofa, metafyzika, mystika, ale i nacistu. Přesto všechno však tato bizarní a kontroverzní osoba zůstává do dnešních dnů velkou záhadou. Rahn patřil do stejné skupiny jako Ernest Schäefer (19

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Diskuze není aktivní, nelze do ní vkládat příspěvky.

Další díly