Vodnář   24.1.2018   Milena

!!!! ON-LINE INFORMACE K BEZPRECEDENTNÍ UDÁLOSTI V RUSKU TÝKAJÍCÍ SE ÚDAJNÉHO PÁDU SKUPINY METEORITŮ" --- PERMANENTNÍ AKTUALIZACE !!!!

15.02.13   Redakce
Redakce 08:49: Počet osob žádající lékařskou pomoc se zvýšil na 500. ---- 08.56: Hejtman čeljabinské oblasti oznámil, že další meteorit spadl nedaleko jezera poblíž města Chebarkul ----- 09:07: Objekt mohl mít asi jeden metr v průměru a vážil několik tun. Valerij Šuvalov z "Ústavu dynamiky geosféry" sdělil agentuře "RIA Novosti": "Jak vstoupil do atmosféry, rozpadl se na několik kousků, které se rozlétly všemi směry přičemž vytvořily značnou tlakovou vlnu emitující světlo. To byla chvíle, kdy došlo k prudkému nárůstu jasu. Svědčí o tom i množství rozbitých oken. Většina materiálu z kosmického objektu se musela vypařit. Nicméně stále nemáme přesné údaje o troskách tohoto objektu".

08:49 GMT: Počet osob žádající lékařskou pomoc se zvýšil na 500.

08.56 GMT: Hejtman čeljabinské oblasti oznámil, že další meteorit spadl nedaleko jezera poblíž města Chebarkul

09:07 GMT: Objekt mohl mít asi jeden metr v průměru a vážil několik tun. Valerij Šuvalov z "Ústavu dynamiky geosféry" sdělil agentuře "RIA Novosti": "Jak vstoupil do atmosféry, rozpadl se na několik kousků, které se rozlétly všemi směry přičemž vytvořily značnou tlakovou vlnu emitující světlo. To byla chvíle, kdy došlo k prudkému nárůstu jasu. Svědčí o tom i množství rozbitých oken. Většina materiálu z kosmického objektu se musela vypařit. Nicméně stále nemáme přesné údaje o troskách tohoto objektu".

09.14 GMT: Zatím bylo hospitalizováno 16 osob v různých nemocnicích.

09.31 GMT: Na dva dny jsou v Čeljabinsku uzavřeny všechny školy a školky

09:36 GMT: Existuje vysoká pravděpodobnost, že v dalších hodinách by mohl vstoupit do atmosféry planety Země další meteorit !! Tuto informaci sdělil dr. Srgej Smirnov z Pulkovské observatoře tiskové agentuře Vesti

09:56 GMT: Meteoritický roj zničil desítky budov. je ohromná poptávka po plastových oknech

10:04 GMT: Ruská "Akademie Bezpečnosti" vyvrátila původní tvrzení, že jeden z meteoritů spadl nedaleko jezera u města Chebarkul. "Je příliš na jakékoliv závěry v této záležitosti", sdělil TV "24 Rusko", mluvčí Vladimír Stepanov.

 

10:18 GMT: Mezi stovkami zraněných je asi 84 dětí

10:19 G GMT: Policejní záchranné týmy prý objevily první trosky ksomického tělesa

10:33 GMT: Počet hospitalizovaných vzrostl na 112 a 550 osob je aktuálně ošetřováno v různých zdravotních objektech

10:44 GMT: Mluvčí akademie věd sdělil, že údajsný meteorit před vstupem do atmosféry vážil 10 tun

10:48 GMT: Ruská armáda zajistila první asi šestimetrový kráter v místě dopadu jednoho z objektů

10:46 GMT: Na sociálních sítích vznikají první účty k pomoci lidem v postižených lokalitách

10:55 GMT: Exoloze meteoritu způsobila paniku mezi zvířaty v čeljabinské zoo. Mnoho zvířat uteklo neznámo kam.

11:00 GMT: Ustovek domů v Čeljabinsku došlo k vypnutí plynu z bezpečnostních důvodů

11: 10 GMT: Exploze meteoritu může být předzvěstí příletu objektu "2012 DA14", který má jen těsně minout naší planetu během několika následujícíh desítek hodin. Tuto informaci sdělila Taťána Borisevičová z Observatoře Pulkovo tiskové agentuře "ITAR-TASS"

11: 12 GMT: Počet obyvatel akutně hledající lékařskou pomoc vzrostl na 725

11:19 GMT: Ruská armáda uzavřela prostor kolem prvního nalezeného kráteru po dopadu údajného meteoritu, který nyní zkoumá. nebyla zjištěna změna radiace.

11:25 GMT: "AKADEMIE BEZPEČNOSTI" A SOUBEŽNĚ I MINISTERSTVO OBRANY JIŽ OFICIÁLNĚ POTVRDILO, ŽE OBJEKT BYL SESTŘELEN !! PODLE ZATÍM NEPOTVRZENÝCH ZPRAV MANÉVROVAL!!


Aktuálně nám byla zaslána fotografie objektu ještě před vstupem do atmosféry - zachytila družice Meteosat
 

11:33 GMT: Nejméně 297 budov v Čeljabinsku bylo poškozeno nebo zničeno

11:36 GMT: Ruský prezident Vladimír Putin nařídil odpovědným institucím, aby co nejdříve vyhodnotily způsobené škody a aby obětem byla poskytnuta všemožná, zdravotní, psychologická i majetková péče. Dále sdělil. že na analyticky výstupy ohledně této "zvláštní" události se uvaluje informační embargo (zřejmě se týká vojenských a vědeckých dat)

11:40 GMT: Počet zraněných osob narůstá

12: 00 GMT: Tři obce v regionu Čeljabinsku vyhlásili stav nouze (8 obcí ze 43 utrpělo značné hmotné škody a ve třech je aktuálně vyhlášen stav nouze)

12:01 GMT: Oblast kde došlo k pádu údajných meteoritů je hermeticky uzavřena. V lokalitě se pohybují stovky vojáků zvláštních sil a zástupci "Akademie Bezpečnosti". Všichni mají na sobě zvláštní ochranné obleky
 


Exkluzivně se nám podařilo získat fotografii od Alexandra Kornosenkova kde je patrný jeden menší kráter v ledu jezera nedaleko Čeljabinsku i když informace o možnosti pádu jednoho kusu objektu do tohoto jezera byla původně dementována. Foto je pořízeno ještě před příjezdem vojenských speciálních sil


12:21 GMT: Vladimír Puškov, šéf ministerstva záchranných operací odletěl do Čeljabinsku, aby se na mimořádné schůzi sešel s regionálním guvernérem Michailem Jurevičem. Aktuální stav zraněných osob se ustálil na 725

12:24 GMT: Nyní armáda zase oficiálně prohlásila, že nemá nic společného s explozí údajného meteoritu nad Uralem. "Armáda prý nepodnikla žádnou akci a nic nesestřelila", prohlásil mluvčí ministerstva obrany.

12:49 GMT: Exstuje nulová pravděpodobnost, že by k podobnému jevu došlo opět na jednom a tom samém místě, sdělili zástupce ruské Akademie věd

12:52 GMT: Zplodiny z objektu prý dlouho na obloze nezůstanou. Dostanou se na zem s deštěm. Došla aktualizace váhy objektu. Místo deseti tun prý vážil padesát tun. Všichni doufají že nedošlo k chemickému nebo radioaktivnímu zamoření atmosféry

13:02 GMT: Přišla aktuální čísla o hmotných škodách. Poškozeno nebo zničeno na 3000 budov z toho 34 zdravotních zařízení a 361 škol a školek. Celková plocha evidovaného rozbitého skla činí asi 100 000 metrů čtverečních. Oznámila aktuálně městská správa v Čeljabinsku prostřednictvím svého mluvčího Sergeje Davidova.

13:10 GMT: Agentura "Rascosmos" sdělila, že nebylo možné tento objekt sledovat. Z jakého důvodu už ale neuvedla.

13:20 GMT: Guverner čeljabinské oblasti Michail Jurevič právě oznámil, že počet zraněných osob stoupl na 950
 


Objekt krátce po vstupu do atmosféry  (Copyright 2013 © EUMETSAT)

15:01 GMT: Podle posledních informací je zraněno na 1000 osob. Situace je nepřehledná a indormace přicházející z místa neštěstí jsou velmi zmatečné. Z toho je asi 159 případů velmi naléhavých. Je evidováno mnoho zraněných dětí.

15:20 GMT: Podařilo se nám získat unikátní video pádu kosmického objektu na ještě potemělé obloze. Podívejte se na dokunent níže.

15:25 GMT: Máme k dispozici unikátní záběr detailní struktury mrakové stopy za objektem. Všimněte si neméně bizarních zvuků, které se objeví v jednom okamžiku tohoto videa včetně alarmu vozidel nasvědčující snad příchodu tlakové vlny !!!   Podívejte se na video níže.

15:42 GMT: Pracovníci NASA sdělili, že trajektorie objektu, který dopadl nedaleko Čeljabinsku neměla nic společného s trajektorií objektu, který je veden pod evodenčním symbolem "2012 DA14". Neznámý objekt nad čeljabinskem letěl od severu k jihu. V případě objektu "2012DA14" by byla dráha letu opačná. Od jihu k severu.

15:55 GMT: Hokejové utkání KHL v Čeljqabinsku muselo být zrušeno neboť v důsledku pádu neznámého kosmického objektu došlo k poškození statiky stadionu.

16.00 GMT: Ruské Ministerstvo vnitra oznámilo aktuální počet zraněných osob, který se nyní pohybuje na čísle 1200

16:19 GNT: Podle časopisu Nature, je objekt který zasáhl jižní část Uralu největším objektem, který zasáhl Zemi od známého případu tzv. "Tumnguzského meteoritu". Energie exploze prý byla dokonce silnější než u nedávné zkoušky podzemního atomového výbuchu v Severní Koreji. Aktuální výpočty hovoří o tom, že váha tělesa při vstupu do atmosféry se pohybovala kolem 40-tu tun.

16.35 GMT: Ministerstvo záchranných operací popřelo, že by stálo za sms která koluje v čeljabinském kraji a která oznamuje další, že nebezpečí v podobě podobného jevu stále trvá

17:49 GMT: Ministerstvo zácharnných operací oznámilo, že bude muset být kompletně zaskleno na 300 domů. Mimořádná situace pak panuje v celé řadě malých obcí v tomto regionu. Na dalších 297 budovách jsou silně poškozena horní patra včetně 6-ti nemocnic a 16-ti škol

17:55 GMT: Guvernér kraje Čeljabinsk Michail Jurevič oznámil, že škody způsobené pádem kosmického objektu podle předběžných výpočtů dosahují zhruba 1 miliardy rublů.

18:48 GMT: Před hodinou vyšla zpráva, že to je již podruhé co meteoritický roj zasáhl oblast Čeljabinsku. Poprvé se tak stalo v červnu roku 1949, kdy se na Čeljabinskem meteorit zvaný "Kunašak" rozpadl asi na 20 kusů s celkovou hmotností 200 kg. Údajně jeden z kusů tohoto meteoritu prý také tehdy dopadl do jezera Kunašak. Ovšem případ z roku 1949 ve smyslu devastačním účinků se vůbec nedá porovnat

19:18 GMT: Asi 10 okresů v čeljabinské oblasti je těžce zasaženo devastací rázové vlny, kterou způsobil dopad kosmického tělesa. Exploze poškodila budovy v Čeljabinsku, Jemanželisku, Etkulu, Kojejsku, Korkinu, Šebarkulu. Jižnouralsku, Zlatoustu, Trojistku a Krasnoamějsku. Ruské Ministerstvo vnitra však dodalo, že postižených oblastí může být podstatně více

19:20 GMT: Přikládáme fragment videa na kterém je krásně slyšet ohromná exploze rázové vlny.

19.38 GMT: Lidé ve zdravotnických zařízeních si především stěžují na řezné rány. Podle ministra zdravotnictví je v čeljabinském regionu 43 osob hospitalizováno včetně 13-ti dětí. Dva dospělí jsou ve vážném stavu. Většina postižených osob je přímo z Čeljabinska - 655 lidí včetně 159 dětí. Asi 130 postižených osob včetně 30-ti dětí pochází z města Kopjejsk. Podle posledních čísel je celkem zraněno 1200 osob, 96 nemocnic a 154 klinik různým způsobem poškozeno

20:05 GMT: Ministr pro mimořádné situace a záchranné operace Vladimír Puškov prohlásil, že v regionu Čeljabinsku panuje "ZVLÁŠTNÍ"  a bezprecedentní situace aniž by vysvětlil, co přesně myslí výrazem "zvláštní".

21:00 GMT: Vážení přátelé v této chvíli ukončujeme on-line aktualizace "Čeljabinské události". Dále se již tomuto případu budeme věnovat prostřednictvím samostatných reportáží. Děkujeme Vám za pozornost, kterou jste tomuto on-line přenosu věnovali. V případě, že by došlo k dalšímu radikálnímu vývoji této události se k on-line reportáži vrátíme. Včas Vás budeme o tomto kroku informovat.


ŠOK A TOTÁLNÍ FRUSTRACE PO PÁDU OBKJEKTŮ
UDÁLOSTI V ČELJABINSKU
UNIKÁTNÍ ZÁBĚR PÁDU OBJEKTU ZE VZDÁLENOSTI NĚKOLIKA DESÍTEK KILOMETRŮ OD MÍSTA DOPADU
NAPROSTO UNIKÁTNÍ DETAILNÍ POHLED NA BIZARNÍ STRUKTURU OBLAČNÉ STOPY PO KOSMICKÉM OBJEKTU
VIDEO, KDE JE VELMI ZŘETELNĚ SLYŠET EXPLOZE RÁZOVÉ VLNY

oblíbenost článku   hlasování   nejhorší 1 slabý 2 slabý 3 podprůměrný 4 průměrný 5 průměrný 6 nadprůměrný 7 velmi dobrý 8 velmi dobrý 9 nejlepší 10 10 (12 hodnocení) zobrazeno: 15815x (dnes: 1x)
přednášky, kurzy a školení Jaroslava Chvátala

Kalendář akcí

Prosinec
2017
Po Út St Čt So Ne
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

přednášky
kurzy a semináře
letní týdenní semináře
speciální akce
více akcí v jeden den

přijímané platební karty
statistika TopList


odebírat RSS RSS 2.0

"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny. Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu". (Listina základních práv a svobod České republiky)

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce. Přebírání písemného či obrazového materiálu je možné pouze se souhlasem vydavatele. Platí pro materiály podléhající čtenářskému poplatku. © Matrix-2001.cz, Jaroslav Chvátal
webdesign Vendys graphics