POVÍDÁNÍ O "KVANTOVÉ PSYCHOLOGII"

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

11.04.2012 Esoterika

Co je kvantová psychologie?

Abych mohl vysvětlit pojem kvantové psychologie, musím na to jít tak trochu od lesa.

Každý člověk si během svého života zažil určité automatické reakce na konkrétní události ve svém okolí (vnější podněty). Např. kuřák, kdykoli se cítí pod tlakem, sáhne po cigaretě. Tyto automatické reakce mohou mít velmi často povahu tzv. „memů“.

A co vlastně ten „mem“ je? Informace, která se uhnízdila v naší mysli. Jsme „nakaženi“, pokud o něm nedokážeme přestat přemýšlet a cítíme potřebu ho dál reprodukovat. Ať už se jedná o reklamu, text písně, kázání v kostele nebo výrok člověka, kterého jste náhodou potkali. Jsme v podstatě v zajetí memu. Mem je tedy spouštěč automatické reakce.

Kvantová psychologie nás může naučit dovednostem jak získat kontrolu nad těmito automatickými reakcemi. Umožňuje analyzovat všechny tyto spouštěče tak, abychom si jich byli vědomi.

Poskytuje nástroje, které nám umožní vědomě pracovat s přítomným okamžikem. Zároveň neztratíme přístup ke svým zkušenostem, které jsou spojené vždy s naší minulostí – tedy s našimi zážitky.

Daleko efektivnějším způsobem učí jak reagovat na všechny nezpracované události vašeho vlastního života. Ty jsou někdy uloženy i hluboko v našem podvědomí.

Protože je v kvantové psychologii možné pracovat i s ryze esoterickými nástroji, dokáže zharmonizovat naši citově – emocionální oblast.


Aktivace „paměťového balíčku“ za 125 milisekund

Kvantová psychologie je stále spíše vnímaná jako nevědecká esoterická disciplína. V současné době však existuje celá řada výzkumných aktivit, které se zabývají jevy souvisejícími s tímto oborem. Příkladem mohou být nedávné experimenty, které byly prováděny na „Norské Univerzitě vědy a technologie“ (NTU) v Trodheimu.

Zde vědci zabývající se oborem zvaným neurokybernetika prováděli sérii velmi sofistikovaných experimentů. Jejich prostřednictvím zkoumali podstatu fungování našeho mozku.

Výsledkem jejich zkoumání bylo šokující zjištění. Paměť je v mozku uspořádaná do jakýchsi paměťových balíčků, které bychom mohli pojmenovat termínem „paměťová kvanta“. Díky tomuto unikátnímu uspořádání trvá obnova jedné vzpomínky neuvěřitelně krátkou dobu – 125 milisekund.

Velký podíl na celém výzkumu sehrál experiment s laboratorními krysami. Ty byly umístěny do speciálně navrženého bludiště, které dokázalo velmi dynamickým způsobem měnit svou strukturu. Krysy byly zmatené a nemohly hned poznat, ve které části labyrintu se nachází, ale tento stav trval mnohem kratší dobu, než vědci očekávali.

Mozek je třpytivé moře hemžící se molekulami ve formě přirozených organických mikročipů, které jsou pospojovány do obřích hardwarových neuronů propojených elektrochemickými signály.



Paměťová kvanta a kvantová fyzika

Další překvapení spočívalo ve zjištění, že mozek funguje podobně jako fyzikální realita, tedy to, co nás obklopuje a to, co kolem sebe vnímáme, nespojitě. Mozek při práci s informacemi není limitován časem ani prostorem.

Ve skutečnosti se v datovém prostředí mozku nachází obrovské množství jakýchsi „paměťových map“. Proces vyhledávání informací v nich probíhá tak rychle, že si to ani neuvědomujeme. Ve chvílích, kdy se cítíme zmatení, pak dochází k tomu, že se mezi sebou „perou“ dvě a více vzpomínek v jednom okamžiku.

Velmi důležitá je schopnost rozlišit mezi kvantovým a klasickým mozkem. Ukázalo se, že mentální aktivita mozku v mnoha ohledech odpovídá charakteru mikrokosmického prostředí. Naopak v případě „kvantového mozku“ hraje hlavní roli schopnost transformovat informace v objektivní realitu.

Hlavní rozdíl tedy spočívá v tom, že kvantový mozek definuje své funkce v rovině informační a regulační na rozdíl od mozku klasického, který se vyznačuje kauzální (zákon příčiny a následku) aktivitou fyziologických procesů.

„Pro objektivní podmíněnost neexistuje žádné omezení“, říká známý fyzik Werner Heissenberg.




Můžeme ovládnout svoji Duši?

Můžeme prostřednictvím praktického aplikování celé řady metod kvantové psychologie propojit osobnost s Duší?

Lze konstatovat, že esoterická koncepce „Kvantové psychologie“ poskytuje prostředky k tomu, abychom dokázali naše představy a přání, které byly po ohromně dlouhou dobu pouze jakýmsi snem, realizovat ve zcela konkrétní podobě.

Einsteinova teorie relativity říká, že realita závisí na bodě, z něhož ji pozorujeme. Na rozdíl od stabilních hodnot časoprostoru, tak jak jej definuje hmotná realita, je podstata kvantového mozku definována rychlými výměnami a zpětnou vazbou s jinými informačními zdroji. A pozor!! Nezávisle na tradičním omezení prostoru a času.

„Kvantová psychologie“ poskytuje netušené možnosti v oblasti datového a energetického přenosu včetně sdílení zkušenosti, protože zde neexistuje žádná časová ani prostorová bariéra.

Naše vědomí může pracovat jako velmi důležitý nástroj naší individuální duchovní evoluce ve dvou rovinách. V rovině klasické, která podléhá principu kauzality čili zákonu příčiny a následku, nebo v rovině kvantové, která je řízena principem nelokálnosti.



Sami jsme odpovědni za charakter a povahu naší reality

Svého času vyslovil velmi významný kvantový fyzik Werner Heisenberg zajímavou myšlenku, kterou nakonec povýšil na úroveň principu. Řekl, že pro jakoukoliv objektivní podmíněnost neexistuje žádné omezení.

Vyplývá z toho, že pro každý zlomek naší reality existuje individuální a zcela originální úhel pohledu. Ten se neustále proměňuje, a tak každý z nás vytváří svou vlastní verzi reality.

Tuto skutečnost zmiňuji proto, že je jednou z nejdůležitějších premis esoterické koncepce „Kvantové psychologie“ a jejího praktického uplatňování v každodenním životě. Kvantová psychologie nás učí uvědomit si, přijmout a prakticky uchopit odpovědnost za svůj vlastní život. Jinými slovy řečeno, za svou individuální verzi reality.

Navíc, pokud přijmeme tuto tezi, pak lépe pochopíme fakt, který říká, že každý z nás je ve verzi reality svého života sám za sebe. Ostatní bytosti – lidé, zvířata, rostliny a i další aspekty reality – jsou našimi „kvantovými průvodci“. Přitáhli jsme si je do svého života z důvodu aktuální a duchovně – evoluční potřeby získat specifické zkušenosti.

Z toho také vyplývá skutečnost, že žádného z našich průvodců životem nemůžeme měnit. Jediné, co můžeme a v podstatě i musíme měnit, je přístup sama k sobě a vztah k aktuálnímu životu, který prožíváme. Neplýtvejme tedy zbytečně energií na cokoliv, co nemůžeme přímo ovlivnit.

Jakákoliv synergicky vedená změna uvnitř našeho nitra dokáže velmi efektivně a rychle vyvolat pozitivní změny v našem životě.

Takže skutečnosti, které jsem právě popsal, by nás měly vést k pochopení, že odpovědnost za kvalitu a stav našeho života nelze připisovat nějakému biblickému bohu ani nějakému mechanickému chaotickému procesu přírodního výběru, ale jen a pouze nám samotným – své přirozené duchovní podstatě v aktivní inkarnační pozici.

Náš mozek vytváří svůj vlastní individuální duchovní svět. Máme přesně takovou realitu, jakou si zasluhujeme nebo které se zuby nehty držíme. „Kvantová psychologie“, která klade důraz na individuálnost pohledu, je nástrojem svobody.

Naše představy, vize a sny jsou oknem do nového světa a ten, kdo je má pod kontrolou, je schopen cílevědomě programovat i svou realitu, kterou aktuálně žije. Kvantová psychologie učí jak si udržet osobní vědomou kontrolu a zabrání, abychom se stali loutkou někoho jiného.

Ze srdce Vám přeji, abyste se stali moudrými a svobodnými králi a královnami ve svém vlastním nádherném království zvaném „Život“.


Poznámka: Ti, kteří by si chtěli praktickým způsobem vyzkoušet potenciál "Kvantové psychologie", se mohou dočíst další informace o aktuálně pořádaném kurzu prostřednictvím textového baneru v horní části úvodní stránky našeho magazínu.

Diskuze byla uzamčena, již do ní není možné vkládat příspěvky.