DALŠÍ ANOMÁLIE UVNITŘ NAŠÍ SLUNEČNÍ SOUSTAVY? ZDÁ SE, ŽE KE SKUPINĚ PODEZŘELÝCH TĚLES, KAM PATŘÍ MĚSÍCE IAPETUS NEBO PHOBOS, SE ZAŘADILA I PLANETKA VESTA

V naší sluneční soustavě existuje stále navyšující se počet velmi zajímavých a řekl bych až podivných objektů, které množstvím anomálií na svém povrchu samy vybízí k podstatně významnější pozornosti, a to především ze strany odborníků. Jenomže z tohoto prostředí, jak všichni víme, se nějakých závratných aktivit v tomto směru těžko kdy dočkáme, zůstává tato práce v rukou výzkumníků mnohdy z řad laické veřejnosti.

Svého času jsem na stránkách mého internetového magazínu publikoval poměrně rozsáhlý seriál týkající se silně podezřelého designu Saturnova měsíce Iapetus a řeč později došla i na jiné těleso, které je mnohem známější a nachází se také podstatně blíž naší planetě.

V tomto druhém případě jde o jeden ze dvou měsíců Marsu, těleso zvané Phobos. Ono kdybychom šli do všech důsledků a zvážili všechny okolnosti, které se nám nabízejí, tak bychom zjistili, že ani náš Měsíc nepatří zrovna do skupiny kosmických těles naší sluneční soustavy, kde bychom měli nějak významně jasno.

Z výše uvedených důvodů se čas od času probírám veřejně dostupnými fotografiemi, které poskytuje americká agentura pro kosmický výzkum spíše známá pod zkratkou „NASA“. Učinil jsem tak i před několika dny a ejhle co se nestalo. Po určité době jsem narazil na velmi kvalitní fotografie planetky Vesta, která patří do skupiny těch větších těles. Po bližším zkoumání jsem zjistil, že se na jejím povrchu nachází celá řada skutečně i pro laika velmi podivných anomálií. Podívejte se na následující fotografickou ukázku.

Na prvním obrázku, který je pořízen z větší vzdálenosti a prezentuje těleso Vesta v jakémsi celistvém náhledu, není nic na první pohled zvláštního. Těleso samo o sobě připomíná spíše jakousi „bramboru“.

Nicméně při přiblížení, kdy jsme schopni snímat již jednotlivé detaily povrchu asteroidu, se začínají dít poměrně zajímavé věci. Pravda, asi okamžitě nás upoutají rozsáhlé skupiny různě velkých kráterů, které jsou typické pro drtivou většinu těles v naší sluneč

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Diskuze není aktivní, nelze do ní vkládat příspěvky.