TEMNÉ POZADÍ AMERICKÉHO RAKETOVÉHO PROGRAMU (4)

Von Braun přišel do Spojených Států v září roku 1945, a to v rámci nechvalně známého „Projektu Paperclipe“. Ve Spojených Státech se ihned začlenil do výzkumu v rámci raketové technologie (konečně také z tohoto důvodu se vůbec do Států dostal). Hned ze začátku se pustil do dalšího kvalitativního vývoje a testování původních raket „V-2“, a to v zařízení, které se jmenovalo „White Sands Proving Ground“. Po několika letech v roce 1949 se přestěhoval do Arsenal Redstone, kde se stal ředitelem vývojových operací v rámci kosmické a raketové technologie.

Po vzniku „NASA“ byl Von Braun a jeho tým převelen do této instituce a jeho tým se stal jádrem vývojové divize lokalizované v „George C. Marshall Space Flight Center“ v Redstone Arsenal. Poté byl deset let až do roku 1970 Braun ředitelem této instituce. Bývalý německý generálmajor Walter Dornberger, který měl na starosti celý nacistický raketový program, se také stal významnou postavou pozdějšího amerického vesmírného programu. Redaktor Manna v jednom ze svých pojednání píše, že:

„V roce 1947 se jako konzultant amerických leteckých sil a poradce ministerstva obrany rozhodl napsat jakýsi plánovací dokument pro své nové zaměstnance…. V něm předpokládá existenci stovek nukleárních armádních satelitů obíhajících planetu v různých výškách a pod různými úhly, schopných se na povel vrhnout do atmosféry se snahou zlikvidovat jakýkoliv cíl, kdekoliv na zemském povrchu.“

Co k tomu dodat? Šílená vize zcela šíleného člověka. Bohužel americká „Air Force“ začala tuto nechutnou myšlenku zcela vážně zpracovávat do jakési reálné podoby, která dostala dokonce i svůj název a zkratku – „Nuclear Armed Bombardment Satellites“ čili (NABS). Jako jistou variantu „NABS“ navrhl Dornberg raketový systém uvnitř protiraketové obrany, a to opět na oběžné dráze v podobě stovek satelitů, přičemž byl každý vyzbrojen mnoha malými raket

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Diskuze není aktivní, nelze do ní vkládat příspěvky.

Další díly