SVĚT V KOLIZI: Spojené Státy zřejmě bombardují čínský ropovod --- Spekuluje se o odvetě za Mexický záliv --- Gigantická ropná skvrna již zasáhla území o rozloze 430 km čtverečních

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

22.07.2010 Exkluzivně

Pobřeží na severovýchodě Číny ohrožuje největší zaznamenaný únik ropy v zemi. Podle agentury Nová Čína se do středy vzniklá skvrna více než zdvojnásobila a pokrývá plochu 430 kilometrů čtverečních. Úřady na pobřeží uzavřely pláže a varovaly před ohrožením mořského života a kvality vody.

Skvrna se začala šířit před pěti dny po výbuchu ropovodu v rušném přístavu Dalian na severovýchodě země. Dostat pod kontrolu požár po něm trvalo přes 15 hodin. Na čištění ropné skvrny byly nasazeny stovky plavidel. Při záchranných pracech zemřela nejméně jedna osoba, a to 25letý hasič, který se utopil, když ho z paluby smetla velká vlna.

K nám se však dostaly informace z jiných zdrojů, které v podstatné míře zpřesňují fakta, která se můžeme dočíst v klasických médiích. Za výbuchem čínského ropovodu, zdá se, ve skutečnosti zřejmě stojí speciální americké letecké síly, které na základě rozkazu z těch nejvyšších míst bombardovaly jeden ze dvou čínských ropovodů, který se nachází nedaleko severokorejských hranic.

V podstatě mělo jít o odvetnou akci za torpédování ropné plošiny „Deepwater Horizon“, ke kterému došlo před několika měsíci ze strany severokorejské armády, avšak za notné a účinné podpory Číny. Podle zatím plně neověřených zpráv „US Air Force“ provedly útok na čínský ropovod speciálními nadzvukovými letouny typu „Aurora“, které jsou ze strany široké vrstvy veřejnosti často zaměňovány za klasická „ufos“.

Tento typ letounu startoval již před čtrnácti dny z vojenské letecké základny „Guam“, a to za účelem zjištění přesné pozice cíle pro následující bombardování. Zdá se, že během tohoto testování byly tyto letouny doslova za bílého dne spatřeny nedaleko vojenské letecké základny „Hangzhou Xiaoshan“.

Dokonce bylo z tohoto pozorování pořízeno video. Čínské orgány sice potvrdily existenci tohoto pozorování, ale zároveň vyhlásily, že není zatím vhodný čas ke zveřejnění bližších informací na toto téma, a to z toho důvodu, že se dotýkají vojenského tajemství.

Nicméně se další incident objevil nedaleko přístavního města Dalian v provincii Liaoning, a to 16. července. V tomto případě došlo ke vzájemnému konfliktu s čínskými vzdušnými silami. Přesto se americkému pilotovi podařilo odpálit tři infračerveným paprskem naváděné střely, které dopadly do míst, kde se nachází druhý čínský plynovod.

Příslušné zdroje uvádějí, že americký útok byl úspěšný a tak nyní již i Čína, stejně tak jako USA čelí jedné z největších ekologických katastrof v historii. Obrovské exploze, které dokázaly doslova roztrhnout potrubí, způsobily rozlití ropy do vzdálenosti 430 kilometrů čtverečních. V současné době jsou tak ve velmi vážném ohrožení místní pláže, stejně tak jako zdejší kvalita vody a pomořské formy života vůbec.

Čína je však nejvíce znepokojená možným masivním únikem ropy do mezinárodních vod, a proto okamžitě přijala pomoc osmiset rybářských lodí včetně dvaceti čtyř specializovaných plavidel. Navíc se podle všeho zdá, že Čína i Spojené Státy po určité době klidu začínají proti sobě opět aktivovat tzv. „klimatické zbraně“. Pakliže tomu tak skutečně bude, můžeme očekávat nárůst tajfunů v oblasti Číny a hurikánů v oblasti Mexického zálivu.

Výše uvedené skutečnosti bohužel naznačují, že se americké a čínské vojenské síly dostávají opět do přímého kolizního kurzu. Svým způsobem to potvrzuje i nedávné prohlášení amerických námořních sil o tom, že se na příští týden připravují vojenské námořní manévry za účasti námořních sil Jižní Koreje. Samozřejmě, že v důsledku takového rozhodnutí uvedla Čína do plné bojové pohotovosti svou „východní flotilu“.

Dovede někdo určit, kam až lze vystupňovat tyto vysoce nebezpečné egoistické „hrátky“ dvou největších velmocí našeho světa?

Diskuze byla uzamčena, již do ní není možné vkládat příspěvky.