SVĚT V KOLIZI: Na 20 milionů obyvatel USA ohrožují přímé důsledky katastrofy v Mexickém zálivu --- Na spadnutí je jejich evakuace, ale nikdo netuší, zda je vůbec proveditelná --- Jaká je skutečná role přítomných vojsk?

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

29.06.2010 Exkluzivně

S postupujícím časem se zdá být katastrofa v Mexickém zálivu neodvratná. Poté, co se prezident Obama setkal s ruským prezidentem Medveděvem a dalšími představiteli na summitu „G8“ v Muskoka, Ontário, nechal se Obama slyšet s tím, že katastrofa v Mexickém zálivu s největší pravděpodobností zabije během následujícího roku miliony lidí.

Toto naprosto fatální hodnocení vychází ze zpráv, které naznačují, že v oblasti zemí nacházejících se v blízkosti Mexického zálivu jsou předpovídány toxické deště v důsledku milionů a milionů galonů ropy a dalších chemikálií, které se nacházejí na povrchu hladiny moře. S přicházejícím letním obdobím probíhá na hladině moře v této oblasti poměrně dynamické vypařování. Ve vodní páře se v těchto chvílích nachází ohromující množství nebezpečných chemických látek.

Nebezpečí je tak intenzivní, že v těchto dnech vydalo „Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí“ (CDC) vážné varování, ve kterém se přímo uvádí:

„Všichni lidé žijící ve státech sousedících s Mexickým zálivem včetně těhotných žen mohou být vystaveni těmto chemikáliím, a to jak ze vzduchu prostým dýcháním, tak pitím vody nebo přijímáním potravy. Otrava může být nastartována i prostřednictvím osmotické funkce kůže, kdy se do těla mohou chemikálie dostat prostřednictvím kožních pórů. Pokud je to tedy alespoň trochu možné, měli by se všichni tito lidé co nejdříve odstěhovat z nebezpečných lokalit.“

Jenomže takto postižených osob je na 20 milionů a tak si v těchto chvílích odpovědné instituce marně lámou hlavu jakým způsobem a hlavně kam přestěhovat těchto 20 milionů osob. Tento názor však nesdílí žena ze státu Louisiana jménem Kindra Arnesen, které byl povolen bezprecedentní přístup do „Operačního centra“ „BP“ (British Petroleum), které dohlíží nad všemi aktivitami, které nějakým způsobem souvisí s likvidací katastrofy.

Arnesen přímo oznámila, že již nyní společně s miliony umírajících ryb mohou být intoxikovány miliony lidí z inkriminovaných lokalit, aniž to tito lidé vůbec tuší. Arnesen poukázala ještě na jiný nepochopitelný faktor. I když se den ode dne katastrofa v Mexickém zálivu stává horší a horší, povolila vláda USA snížit náklady na rehabilitaci postiženého regionu.

Obamovu zprávu, ve které se nacházejí informace o možných milionech obětí na životech, nezávisle potvrdil jeden z expertů, který se podílel na hašení požárů vrtných věží v oblasti Perského zálivu, a zároveň potvrdil, že „British Petroleum“ byla celých dvanáct měsíců před potopením „Deepwater Horizon“ důrazně varována, že se navrtala do obrovské kapsy stlačeného metanu, který by v případě, že by se uvolnil, způsobil katastrofu „biblického rozsahu“.

Velmi radikálně se k nastálé situaci vyjadřuje i jeden z největších světových expertů na ropný a plynárenský průmysl Matthew Simmons, který volá po okamžité evakuaci celého amerického pobřeží kolem Mexického zálivu, což mimo jiné uvedl do listu „Washington Post“, když řekl:

„Vypadá to tak, že budeme muset evakuovat státy podél pobřeží Mexického zálivu. Umíte si představit evakuaci 20 milionů lidí? Já tedy nikoliv. Tento příběh je 80x horší, než jsem se vůbec domníval.“

Toto je velmi případné prohlášení, pakliže se podíváme na neúprosná data, která přináší „United States National Oceanic and Atmospheric Administration“ (NOAA), a to prostřednictvím svého výzkumného plavidla „Thomas Jefferson“, které v posledních týdnech brázdí vody Mexického zálivu. K aktuálně zjištěným faktům se vyjadřuje list „Los Angeles Times“, když píše:

„NOAA“ před několika dny zveřejnila nejnovější data týkající se Mexického zálivu. Tato data poukazují na prudce se zvyšující koncentraci ropy pod hladinou, a to i v hloubce 3600 metrů pod hladinou. Odběry byly učiněny až do vzdálenosti 7, 5 mil jihozápadně od plošiny „BP“. Tato skutečnost poukazuje na to, že katastrofa této lokality se netýká pouze povrchu oceánu, ale zasahuje hluboko dolů pod hladinu, kde systematicky likviduje kompletní ekosystém této oblasti.“

Ve hře o Mexický záliv jsou, jak jinak, i obrovské částky černých financí a machinace, o kterých nemá široká veřejnost nejmenší tušení. Podezřelé je již to, že firma „British Petroleum“ si na likvidaci havárie půjčila finanční částku ve výši 20 miliard dolarů právě od nechvalně známé banky „Goldman Sachs“. O úvěru nebyly a těžko kdy budou uvedeny nějaké podrobnosti, ale již nyní se proslýchá, že splátkový systém je navržen na několik desetiletí.

Další otázkou je, jaký je skutečný důvod přítomnosti ohromného počtu amerických vojáků na ostrově Puerto Rico. Jde skutečně o jednotky, které mají pomáhat při odstraňování škod výše uvedené ropné havárie? Tato otázka začíná nabývat na významu ve chvíli, kdy je na spadnutí příjezd zhruba 28 000 vojáků NATO. Jednotky NATO mají být rozmístěny na vojenských základnách po celé Floridě a k nim se má přidat dalších 7000 vojáků OSN.

Skutečné důvody přítomnosti tak početného vojska nejsou stále známé, ale vzhledem ke smutným historickým zkušenostem se nám nabízí ještě jiná podstatně dramatičtější varianta toho všeho, co se v Mexickém zálivu děje.

Nestala se „British Petroleum“ tzv. „bílým koněm“ pro plány daleko dramatičtějšího rozsahu? Nebyla havárie na vrtné plošině „Deepwater Horizon“ součástí pečlivě naplánované strategie daleko vyššího řádu? Strategie, která souvisí nejen s Mexickým zálivem, ale hlavně se Spojenými Státy jako celkem? Není těžké dát si jedna a jedna dohromady.

Diskuze není aktivní, nelze do ní vkládat příspěvky.