SVĚT V KOLIZI: Mefisto se probouzí vedle "Sochy svobody" --- A tak se rodí diktatura aneb kam až dokáže dohnat člověka strach o svou moc --- Dějiny se opakují. Pouze v jiném čase a na jiném místě světa

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

01.06.2010 Exkluzivně

Již v předchozí reportáži rubriky „Svět v kolizi“ jsem informoval o velmi radikálním rozhodnutí amerického prezidenta Baracka Obamy směrem ke čtrnácti guvernérům USA, kteří se podle všeho aktivně podílejí na vytvoření aktivních ozbrojených složek, které by spadaly čistě pod jurisdikci příslušného státu a tudíž by nebyly pod kontrolou federální moci a tím pádem ani amerického prezidenta.

Podle posledních zpráv se však zdá, že výbušná situace ve Spojených Státech má prohlubující se tendenci. Barack Obama je připraven aktivovat nový zákon, prostřednictvím kterého by bylo možné uvěznit až 500 000 amerických občanů za zločiny proti americké federální vládě. Konkrétně řečeno jde o zákon namířený na prevenci proti tzv. „násilné radikalizaci a domácímu terorismu“.

Poprvé byl tento zákon představen Kongresu v roce 2007 reprezentantkou Demokratů, Jane Harmon. Tento zákon byl s tichým mlčením nejdříve odhlasován Sněmovnou reprezentantů, ale neprošel Senátem, takže se až do minulého týdne mělo za to, že je tzv. „mrtvý“. Jenže chyba lávky. Obama vymyslel jiný způsob, jak tento zákon uvést do praxe a jak obejít Senát USA.

V krátkosti lze konstatovat, že tento dokument, jež je součástí tzv. „Národní bezpečnostní strategie“, zahrnuje hned celou řadu poměrně slušných diktátorských legislativních opatření proti údajné násilné radikalizaci či vnitrostátnímu terorismu, a to všechno pod rouškou „zákona o prevenci“. Obama již nařídil, aby jeho federální policie a zpravodajské služby začaly nekompromisně a systematicky výše uvedený zákon prostřednictvím svých aktivit naplňovat.

To, že se na tomto kontroverzním zákonu pracovalo dlouhodobě, naznačuje i aktivita Obamova hlavního protiteroristickému poradce Johna Brennana, která již před rokem hovořila o této nové „strategii“ s tím, že problematika „vnitrostátního terorismu“musí být jednoznačnou prioritou, a to z toho důvodu, že uvnitř Spojených Států neustále narůstá počet jedinců, kteří jsou inspirováni různorodou „extrémistickou ideologií“.

List „Times of London“ uvažuje nad tím, že Obama touto svou „Novou bezpečnostní strategií“ oficiálně ukončil onu tolik nechvalně známou „válku proti terorismu“ mimo hranice Spojených Států, čimž již definitivně „smetl pod stůl“ původní Bushovu doktrínu „preventivních vojenských úderů“. Přesouvá tak pozornost do nitra svého vlastního státu a proti svému vlastnímu obyvatelstvu.

K celé této kauze podává velmi zajímavý rozbor, resp. právní názor bývalý úředník CIA Philip Giraldi (který mimo jiné svého času opakovaně varoval tehdejší politickou kliku „Bush – Cheney“ před plánem zaútočit jadernými zbraněmi na Irán). Ten samý Philip Giraldi nyní řekl:

„Meinstreamová média nevyvinula prakticky žádné úsilí, aby informovala americkou veřejnost o existenci „Zákona o prevenci, násilné radikalizaci a terorismu“ (Violent Radicalization and Homegrown Terrorism Prevention Act), který byl sponzorován kongresmankou Jane Harmanovou z Kalifornie, a který byl schválen Kongresem drtivou většinou 405:6 hlasům, přičemž nyní se čeká na jeho schválení „Bezpečnostním výborem Senátu“ v jehož čele stojí Joseph Lieberman z Connecticutu.

Jane Harman tvrdí, že se Spojené Státy budou muset v brzké době vypořádat s narůstající silou tzv. „domácího terorismu“, přečemž se musí udělat něco proto, aby byl tento problém neutralizován. Výše uvedený zákon počítá s vytvořením tzv. „Kongresové komise“, která by byla oprávněná provádět slyšení, šetření a také by měla právo označovat různé skupiny obyvatelstva za představitele vnitrostátního terorismu.

Tato komise bude mít za úkol navrhnout zcela novou legislativu, která umožní vládě uvést do aktivity trestní řízení proti všem skupinám i jednotlivcům, kteří budou byť v nějakém náznaku spojeni s výše označenými skupinami obyvatelstva. Komise bude mobilní a bude cestovat po celých Spojených Státech. Průběžně bude tato Komise personálně posilována takovým způsobem, aby mohla vést vedle sebe paralelně co nejvíce slyšení."

Deset členů Komise bude vybráno v rámci zohlednění jejich odbornosti. Ovšem drtivá většina členů budou zástupci politického světa. Všichni členové budou jmenováni do funkce Kongresem. Ovšem nejvíce zdrcující informací je ta, která říká, že Jane Harman vůbec nevysvětlila, co se teroristickým chováním a jednáním myslí. Neuvedla vůbec žádnou definici tohoto pojmu, přičemž sdělila, že „Komise“ sama bude určovat jaké chování a jednání spadá do kategorie terorismu a jaké nikoliv.

Zároveň poukázala na vložku zákona, kde se praví, že vnitrostátním terorismem je i hrozba použití síly nebo dokonce již jen plánování použití takové síly na podporu politického cíle. Tato klauzule prakticky znamená, že již pouhé myšlení nějakým obecně vzato nevyhovujícím směrem by mohlo být klasifikováno jako teroristický akt.

Do kategorie tzv. „násilné radikalizace“ již podle výše jmenovaného zákona patří jakýkoliv extrémistický systém nějaké víry. A zase. O tom, která víra je extrémistického ražení, a která není, bude rozhodovat dle svého uvážení ona navrhovaná Komise.

Již nyní můžeme uvést zcela konkrétní příklad. Podle všeho bude do kategorie vnitrostátních teroristických organizací zahrnuta organizace pod názvem „Architekti a inženýři pro pravdu z 9/11“ (Architects & Engineers for 9/11 Truth), což jednoho nejmenovaného ruského diplomata vedlo k tomuto veřejnému prohlášení:

„Pokud 1200 předních amerických architektů a profesionálních inženýrů je považováno za teroristy, a to jenom proto, že snaží klást americké vládě otázky na téma 9/11 se snahou dobrat se skutečné pravdy, nemůže se ve Spojených Státech cítit bezpečně již vůbec nikdo“.

Jiný příklad, který dokladuje vznik amerického diktátorského režimu, je velmi čerstvý. Týká se totiž nám všem velmi dobře známé gigantické ekologické katastrofy v Mexickém zálivu. Sekretář Bílého Domu Robert Gibbs doslova vyhnal novináře s tím, že mají příliš mnoho otázek ohledně kauzy „British Petroleum“ a zájem o tuto kauzu prý začíná ohrožovat bezpečnost USA.

Jak ironické, vždyť všem je zcela jasné, že pokud něco ohrožuje v souvislosti s touto kauzou bezpečnost USA, pak je to právě vytékající ropa z vrtné plošiny v zálivu. A aby té ironie bylo skutečně vrchovatě, pak ve chvíli, kdy sekretář Bílého Domu vyhodil novináře, o kousek dál prezident Obama právě podepisoval nový „Zákon o svobodě tisku“.

Tak jaký z toho máte pocit milí přátelé a čtenáři magazínu Matrix-2001?

Diskuze byla uzamčena, již do ní není možné vkládat příspěvky.