SVĚT V KOLIZI: Prezident Obama je odhodlán, když přijde na věc, až 14 guvernérů obvinit z velezrady --- V některých státech USA se formují ozbrojené složky stojící mimo vliv federální vlády

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

30.05.2010 Exkluzivně

Nezávislé internetové zdroje přinesly v mnoha ohledech velmi šokující informaci, která říká, že americký prezident Barack Obama má pro čtrnáct amerických guvernérů připravený dopis, ve kterém je varuje, že pokud s okamžitou platností nepřestanou tito politici s formováním tzv. „Státních bezpečnostních sil“, budou zatčeni pro trestný čin velezrady. Půjde o kategorii dopisů, které jsou zařazené do systému tzv. „National Security Letters“.

Použití „NSLs“ bylo ve Spojených Státech povoleno prostřednictvím „Patrioct Act“ nedlouho po 11. září 2001. Toto nařízení bylo reautorizováno americkým Kongresem letos v únoru, a to i přes námitky mnoha skupin pro lidská a občanská práva, které varovaly politiky, že podobný typ vládních upozornění byl již v historii přijat německým nacistickým režimem a sovětským komunistickým režimem.

Co ale tedy rozčílilo prezidenta Obamu do nepříčetnosti? Snaha o ustanovení jakýchsi „státních obranných sil“. Pojďme se tedy na ně podívat podrobněji a pokud vám hned prostřednictvím první věty vyvstanou asociace na naše neblahé milice, pak určitě nebudete daleko od pravdy.

„Síly obrany státu“ (SDF), jež jsou také známy jako státní stráž, státní vojenské rezervy nebo státní milice, jsou vojenské jednotky, které působí výhradně pod regionální mocí státu, přičemž centrální vláda nemá žádnou moc jak tyto vojenské formace ovládat.

V tom spočívá například rozdíl od tzv. „Národních gard“ nebo klasických vojenských struktur, které podléhají vlivu centrální americké vlády a prezidenta. Spolková vláda USA akceptuje existenci výše uvedených ozbrojených sil uvnitř jednotlivých států, a to pod ustanovením „32 U.S.C. § 109, ale zároveň velmi výrazným způsobem omezuje jejich pravomoce i tím, že dané ozbrojené útvary nemohou být oddělené od „Národních gard“ anebo fungovat na úkor obraných sil USA atp.

Nelze ani zapomínat na fakt, že Obama z titulu své prezidentské moci je zároveň nejvyšší vojenský velitel, a to na pozici tzv. vrchního velitele ozbrojených sil v souladu se zákonem o ozbrojených složkách z roku 1903. „Síly obrany státu“, tak jak jsou formované současnými guvernéry 14-ti amerických států, však napadají legislativní pozici prezidenta v rovině vrchního velitele ozbrojených sil.

Je zřejmé, že prezident Obama má z existence těchto ozbrojených složek strach, neboť nad nimi nemá absolutně žádnou moc a většina klasických federálních vojenských ozbrojených složek je stále ještě vázána svými misemi v Iráku a v Afghánistánu. Lze tedy říci, že v současné době „de facto“ jsou zbylé ozbrojené síly na půdě Spojených Států pod kontrolou guvernérů jednotlivých států.

V současné době lze konstatovat, že mezi nejvíce vzpurnými guvernéry stojí v čele připravované vzpoury proti prezidentu Obamovi především guvernér státu Minesota, Tim Pawlenty, který je členem opoziční republikánské strany, a guvernér státu Texas, Rick Perry, který je přesvědčen o tom, že prezident Obama ničí Spojené Státy.

Navíc guvernér Pawlenty nedávno veřejně káral Obamu za to, že upustil od plánované strategie protiraketové obrany v Evropě. Guvernér Perry je zase přesvědčen o tom, že současný americký prezident vede Spojené Státy systematicky směrem k socialismu a navíc varoval, že pokud Barack Obama nepřestane s tímto trendem, bude nucen vyzvat všechny Texasany, aby v referendu rozhodli o možném vystoupení Texasu z Unie.

Prezident Obama se samozřejmě obává vzniku revoluce, která by byla namířena proti jeho politice, a proto se snaží všemi dostupnými prostředky dostat pod svou kontrolu ozbrojené složky, a to platí i pro sbory „Národních gard“, které jsou v jednotlivých státech rozmístěné.

Vzhledem k výše uvedené situaci proto není vůbec náhoda, že Obama realizoval několik velmi zásadních kroků, které vyvolaly změny v řízení „Národních gard“ právě ve státě Minnesota, kde vládne Tim Pawlenty, a ve stejném duchu hodlá pokračovat i v dalších státech, a to konkrétně v Georgii, Alabamě, Kansasu, Texasu a na dalších místech. I přes Obamovu snahu je zjevné, že se proti němu obrátili guvernéři států Alabama, Georgia, Louisiana, Jižní Karolína, Tennessee, Texas a Virginia, kteří se prostřednictvím okamžitých změn v legislativě příslušného státu snaží úspěšně blokovat snahy prezidenta Obamy.

Navíc je na tomto místě vhodné upozornit na fakt, že neexistuje žádná legislativa, která by vyloženě zakazovala složkám „Národní gardy“ zapojit se v případě potřeby do obrany zájmu toho či onoho státu uvnitř Unie.

Jde o poměrně hodně pikantní skutečnost, která mnoho příslušníků „Národních gard“ staví do velmi nepříjemné pozice, kdy se dříve či později budou muset rozhodnout, zda dají přednost federálním zájmům a vůli prezidenta před zájmy toho či onoho konkrétního státu. Informace z terénu deklarují, že se s těmito problémy někteří příslušníci „Národních gard“ začínají potýkat již v současné době.

Lze konstatovat, že mnohá rozhodnutí prezidenta Obamy v rámci zahraniční i vnitrostátní politiky vrhají mnoho jiných významných amerických politiků z řad opoziční republikánské strany do stavu čirého zoufalství a šílenství. Mimo jiné jde například o silné ochlazení vztahů s dávným spojencem USA – Izraelem. Stejně tak, jako rozhodnutí amerického prezidenta s předstihem dopředu oznamovat světu termíny jinak tajných zkoušek amerických balistických raket a vypouštění satelitů.

Je možné, že obavy guvernéra Perryho ze socializace Spojených Států jsou oprávněné, ale kdo je nyní schopen určit, co je správné a co nikoliv?

„Faktem je, že mzdy v soukromém sektoru se výrazně snížily a za poslední čtvrtletí tvoří nejmenší podíl v příjmech fyzických osob v USA. Současně je evidentní, že během prvních tří měsíců roku 2010 nebývalým způsobem vzrostly dávky v oblasti sociálního zabezpečení a pojištění v nezaměstnanosti, stejně tak vzrostly výdaje na potravinové lístky a další sociální programy.“

Nastíněné problémy, se kterými se aktuálně potýká Obamova legislativa, nejsou bohužel zdaleka jediné. Týden za týdnem narůstá dnes již zřejmě nezvratný globální ekonomický kolaps, který geopolitický rozpad této dnes již prakticky bývalé světové mocnosti jen urychlí. Již v roce 2008 na tento dramatický fakt poukázal dr. Igor Panarin, který byl i opakovaně citován například významným anglickým listem „Telegraph News“.

Blíží se tolik očekávaný a prorokovaný předěl. Je čas se připravit ke skoku…..

Diskuze není aktivní, nelze do ní vkládat příspěvky.