"Pandemie" prasečí chřipky: od prasat nebo od neovladatelných vědců? (1)

Cantwell Alan

Cantwell Alan

autor

04.02.2010 Zdraví

Nový virus „prasečí chřipky“ byl poprvé zjištěn v Mexiku, 23. dubna 2009. O několik dní později tvrdilo americké ministerstvo pro národní bezpečnost a Středisko pro kontrolu nemocí (CDC), že takzvaná „mexická chřipka“ nakazila více než 1.000 lidí a vyžádala si 60 obětí. Bylo řečeno, že původní infekční činitel je zkřížením prasečích, ptačích a lidských chřipkových virů, včetně genetických prvků evropských a asijských prasečích virů. Oficiální název viru je chřipka typu A: podtyp H1N1. Nejzáhadnější na tomto novém viru prasečí chřipky je, že nebyl zjištěn u prasat ani u chovatelů prasat.

Do 9. května vyhlásila Světová zdravotnická organizace (WHO), že celosvětově by mohly být nakaženy až 2 miliardy lidí, pokud by se současná epidemie i nadále šířila a opakovaně propukala. Do konce května bylo hlášeno více než 13.500 případů ze 48 zemí a 110 obětí, většinou ze Spojených států a Mexika. A odborníci na chřipku se i nadále přeli, zda se jedná o pandemii nebo epidemii. Dne 29. dubna Siti Fadilah Supari, indonéský ministr zdravotnictví, který předtím obvinil západní vlády z výroby a šíření virů za účelem podpory farmaceutického průmyslu, řekl: „Nejsem si jistý, jestli byl tento virus vyvinut geneticky, ale je to jedna z možností.“

O dva týdny později Adrian Gibbs (viz. obr. vlevo), australský evoluční virolog s dokonalým akademickým zázemím, šokoval vědecký svět, když naznačil, že nový kmen prasečí chřipky byl vyroben v laboratoři použitím vajec pro růst virů pro vakcíny a mohl „náhodně“ uniknout na veřejnost.

Gibbs, který byl členem týmu stojícího za Tamiflu, došel k tomuto závěru analýzou genetického kódu viru.
Není překvapující, že WHO a CDC rychle poznamenali, že pro toto tvrzení neexistují žádné důkazy.

Zdroj, který zná bývalý představitel amerického Národního bezpečnostního úřadu (NSA) Wayne Madsen, uvádí:

Špičkový vědec pracující pro Organizaci spojených národů, který zkoumal propuknutí smrtícího viru Ebola v Africe a oběti HIV/AIDS, došel k závěru, že H1N1 má jisté přenosové ‚vektory’, což naznačuje, že nový kmen chřipky byl vyroben geneticky jako biologická zbraň.“

 

Madsen tvrdí, že jeho zdroj a ještě další v Indonésii „je přesvědčen, že současné propuknutí nového kmene prasečí chřipky v Mexiku a některých částech Spojených států je výsledkem zavedení člověkem stvořeného patogenu, což může mít za následek celosvětově rozšířenou pandemii s potenciálně katastrofickými následky pro domácí a mezinárodní cestování a obchod.“

Když se poprvé objevil AIDS, hojně se vyskytovaly spekulace, zda není tato nemoc vytvořená člověkem. Tyto spekulace byly rychle rozdrceny „odborníky“ a médii jako konspirační teorie a paranoia. Podobné argumenty se nyní používají proti myšlence člověkem vytvořené chřipkové epidemie. Jeden blogger na internetu napsal typickou odpověď: „První, co bychom se měli snažit dělat, je vyhýbat se tomu, abychom byli vtaženi do konspiračních teorií.

To, jestli vláda Spojených států, nebo jakákoliv jiná vláda či skupina, vykonstruovala tento virus a je zodpovědná za to, že se dostal do světa (ať již úmyslně, nebo náhodou), není nyní opravdu důležité. Důležitá věc je řádně tuto situaci zvládnout a pokusit se zastavit nápor nemoci, než se zhorší – jestli můžeme.“



Objevující se viry: náhoda přírody nebo člověkem vytvořené kreace?

Na počátku 70. let se mnozí lékaři domnívali, že infekční nemoci byly z průmyslově vyspělého světa vypuzeny. Ale za posledních třicet let se na různých místech kupodivu objevilo přes 30 nově „vznikajících nemocí“. Některými známějšími nemocemi jsou AIDS, SARS, nemoc legionářů, syndrom toxického šoku, lymská borelióza, hepatitida typu C, nemoc šílených krav, virus hanta, různé nové encefalitidy a hemoragické virové horečky, horečka Lassa, virus Západního Nilu a virus Ebola. Diskutabilní nemoci, jako například chronický únavový syndrom a nemoc války v Zálivu, nejsou zahrnuty do vládního seznamu nově vznikajících nemocí. Kromě toho se opět objevily starší nemoci, jako tuberkulóza, malárie a cholera, ve zhoubnějších a lékům odolnějších formách.

Mohlo by toto propuknutí nového viru prasečí chřipky být nějaký druh skrytého biologického „testu“ (jako dopisy s antraxem ve Spojených státech v roce 2001), který má lidi upozornit na nebezpečí biologického terorismu? Jsou všechny tyto nově vznikající nemoci a viry pouze dalšími (a bezprecedentními) krutými akty matky přírody? Nebo by mohla být do těchto vzplanutí zaangažována „lidská ruka“ v podobě genetických inženýrů a/nebo teroristů s biologickými zbraněmi? Je to pouhá náhoda, že se všechny tyto podivné bacily a viry objevily během posledních třiceti let? Nebo je to pouze „paranoidní“ přemýšlení?

Vládní činitelé ve zdravotnictví nikdy nepostihovali biologické válečné síly žádné země za objevení těchto nových nemocí. Místo toho byla vina svalena na rostoucí cestovní ruch a globalizaci, nárůst populace a její přesuny, programy na odlesnění a zalesnění, lidskou sexualitu (v případě HIV) a zvýšený lidský kontakt s tropickými malými lesy a jinými biotopy divočiny, které jsou zásobárnami hmyzu a zvířat, jež přechovávají neznámé infekční činitele.

Několik dní po vypuknutí „prasečí chřipky“ v Mexiku oznámili vládní činitelé ve zdravotnictví, že „Pacient Zero“ (nultý pacient) byl pětiletý chlapec z La Gloria, malého města ve státě Veracruz, čtyři hodiny cesty od Mexico City. Do konce týdne odhalili jiní úředníci, že v pohraniční oblasti mezi Kalifornií a Mexikem se objevily dřívější prokázané případy této chřipky, a vyvolali tak spekulace, že nemoc má svůj původ ve Spojených státech. Ačkoliv neexistovaly žádné indicie, že byla pandemie způsobena prasaty, mnoho lidí se obávalo jíst vepřové a chovatelé prasat čelili finančnímu krachu.

Již od dob AIDS mají epidemiologové tendenci rutinně vinit z mnoha vznikajících nemocí a z jejich přenosu zvířata. Vědci nikdy nezmiňují skutečnost, že spoustu let se po celém světě distribuují miliony zvířat a nesčetné ampulky s infekčními zvířecími tkáněmi pro komerční účely a účely biologické války.

Tento světový trh se smrtícími látkami spolu s genovým inženýrstvím a pokusy v oblasti přenosu nemocí od 70. let, odpovídá nárůstu nově vznikajících nemocí. V nespočetných laboratořích po celém světě bylo mnoho nově uměle vytvořených virů vpraveno do různých druhů zvířat. Některé z těchto virů byly přizpůsobené na lidskou tkáň.

Aspekty biologické války všech těchto vědeckých „pokroků“ vedly některé příznivce konspiračních teorií, aby podezírali neovladatelné vědce, jako zdroj jednoho nebo více propuknutí těchto nově se objevujících nemocí.

Několik výzkumníků, jako např. Dr. Leonard Horowitz, má podezření, že toto všechno je součást „konspirace na provedení genocidy anglo-americkou sítí genetických inženýrů (vládních i z farmaceutických společností)“, kteří vytvořili „geneticky upravené rekombinanty virů ptačí, prasečí a španělské chřipky, H5N1 a H1N1, téměř identické s bezprecedentním mexickým virem, který se nyní rozšířil do Spojených států.“



Vytváření strachu pro skrytou agendu?

Bývalý pracovník ministerstva zahraničí Spojených států, Fred Burks, který píše pro www.opednews.com, se ptá: „Jak velký strach z prasečí chřipky je oprávněný a jak moc je to obchodování se strachem? Je možné, že by jistí členové mocnářské elity slušně profitovali, šíří-li se strach po celém světě pomocí nadsazených poplachů o ptačí a prasečí chřipce? Je možné, že opravdu existují člověkem vyrobené viry…, které by, pokud by byly vypuštěny, mohly způsobit skutečnou pandemickou smrt milionů lidí po celém světě? Toto jsou důležité otázky, které stojí za to prozkoumat.“

Burks se zmiňuje o předchozím vypuknutí prasečí chřipky ve Spojených státech v roce 1976, kdy ve skutečnosti zemřela pouze jedna osoba, a přesto vedlo šíření strachu vládou k masivní vakcinaci, která si v důsledku kontaminovaných vakcín postupně vyžádala 30 obětí.

Více než šesti farmaceutickým firmám, včetně Gilead Sciences Inc., Roche, GlaxoSmithKline a dalších, které investovaly do léčení chřipky a jejího odhalení, tehdy vzrostly ceny akcií v řádu několika dnů a jejich příjem se pravděpodobně opět zvýší, bude-li se prasečí chřipka i nadále šířit.

Strach vyvolaný médii a vládou při nedávných propuknutích chřipky udělal z některých jedinců boháče. Jen bývalý americký ministr obrany, Donald Rumsfeld,přidal ke svému investičnímu portfoliu 5 milionů dolarů díky masivnímu prodeji Tamiflu během „pandemie“ ptačí chřipky, která se nikdy neuskutečnila. V četných případech se ukázalo, že Tamiflu je vůči ptačí chřipce neúčinné, je však doporučováno i na prasečí chřipku.

List Financial Times 12. května uvedl, že vlády po celém světě si předběžně vytvořily zásoby 220 milionů dávek Tamiflu, aby se připravily na „pandemii“, která se teprve objeví. Cena těchto příprav je 7 miliard dolarů.

 

Autor bestsellerů a aktivista v oblasti zdraví, Dr. Joseph Mercola (viz. obr. vpravo nahoře), poznamenal: „Je důležité povšimnout si, že téměř všechny domnělé nové případy prasečí chřipky byly hlášeny jako mírné. Předběžné vědecké důkazy také ukazují na to, že tento virus NENÍ tak silný, jak se zpočátku myslelo… Já osobně jsem velmi skeptický. Prostě to neznamená skutečnou pandemii.“

Mercola podezírá skrytou agendu:

„Prasečí chřipka má výrazný vedlejší děj – připravuje vás na drakonická opatření k boji s příští pandemií, stejně jako vás nutí k přijetí myšlenky povinného očkování.“

V době zveřejnění tohoto článku je v Austrálii možné uvalit na každého, kdo byl v kontaktu s jedincem, u něhož je podezření na prasečí chřipku, karanténu. Umožňuje to mimořádná pravomoc udělená australskou vládou Nového Jižního Walesu. Bude dalším krokem povinné očkování? (Zdá se že, ano a to i v ČR. Zatím u vybraných jedinců. pozn. red.).

-pokračování-

Diskuze není aktivní, nelze do ní vkládat příspěvky.

Další díly