OZVĚNY DNE: Matka se chtěla postarat o své desetiměsíční dítě a proto neodjela do Afghánistánu. Přesto jí zavřeli. ------- Styďte se vy mocní z "G8" ------- Zvolili nám prezidenta EU.

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

19.11.2009 Ozvěny dne

O tom, že je v americké armádě cosi špatně jsme informovali včera a již dnes přichází další informace o další skutečnosti, která potvrzuje jen to, na co jsme již upozorňovali. Americká armáda zadržela jednadvacetiletou svobodnou matku Alexis Hutchinsonovou, která neodcestovala do Afghánistánu, kde měla být nasazena do bojových akcí. Neodcestovala proto, že se nenašel nikdo, kdo by se postaral jejího desetiměsíčního syna Kamaniho.

Jmenovaná žena upozornila na to, že se nechtěla vyhýbat vojenské službě, ale cítila jako svou povinnost matky postarat se o své dítě. Zdá se to sice neuvěřitelné, ale Hutchinsonová nakonec skončila ve vazbě a zcela vážně jí hrozí, že může být obviněna z dezerce.

Dítě skončilo v denních jeslích na základně Savannah v Georgii, ale vypadá to tak, že se nakonec vrátí k babičce, která se o něho doposud starala. Matka zadržené odmítla o dítě pečovat.

Tento případ poukazuje hned na dvě velmi závažné skutečnosti. S přibývajícími roky se Afghánistán jeví pro Ameriku jako skutečně velké sousto, neb neustálá distribuce nových a nových vojáků nemůže probíhat do nekonečna. A za druhé je evidentní absolutní nezájem armády o sociální a psychické aspekty, které nemusí samozřejmě v každém případě souviset s bojovými akcemi.

Osobně se již vůbec nedivím tomu, že stále více amerických vojáků má vážné psychické problémy. Jsou to lidé, ke kterým stát přistupuje jako ke „strojům“ které má ve svém vlastnictví. Velmi smutný, leč pravdivý pohled do zákulisí filozofie americké armády.

A na závěr pár alarmujících čísel. V Iráku a Afghánistánu bylo nasazeno celkem 212 000 žen, což představuje 11% všech příslušníků americké armády vyslaných do obou válečných konfliktů. A nyní pozor. Mezi nasazenými bylo na 30 000 svobodných matek. Z toho 120 žen bylo zabito a 600 zraněno. A tak si říkám. Jaký máte pocit?

Bohužel ani následující informace nebude vůbec příjemná. Zato je pravdivá. Podle generálního tajemníka OSN Pan-Kim-muna trpí v současné době více jak jedna miliarda (1 000 000 000) obyvatel chronickým hladem a podvýživou.

Zároveň však upozornil na to, že jídla je na světě dostatek. Bohužel co je velmi zarážející, je fakt, že na summit o potravinové bezpečnosti, který organizovala „Světová organizace pro výživu a zemědělství“ v Římě se vůbec neráčili dostavit lídři skupiny nejvyspělejších zemí světa tzv. „G8“. Výjimkou byl Berlusconi, který jako šéf pořadatelské země neměl jaksi na vybranou.

Šéfové bohatých států zřejmě nechtěli slyšet informace o tom, že každých 5 vteřin zemře jedno dítě hlady, tedy více jak 17 000 denně a 6 000 000 ročně. Takže abychom byli zcela přesní ze všech 192 států pod OSN se tohoto jednání zúčastnili zástupce necelé jedné třetiny a to ještě mnohé země poslali čistě ministry zemědělství.

A k tomu ještě jedna otázka. Co myslíte, zúčastnil se tohoto summitu zástupce za Českou republiku? Zkuste uhodnout. Mimochodem dozvěděli jste se o tomto velmi zásadním summitu z oficiálních médií. Kolik tomuto prostoru a času věnovaly tomu, aby se výše uvedené informace dostali mezi veřejnost?

Zato jiná „veledůležitá“ aktivita měla o medializaci postaráno zaručeně. Hovořím o volbě tzv. evropského prezidenta, kterým bude na dalších dva a půl roku belgický premiér Herman Von Rompuy. Šéfkou diplomacie EU se stala eurokomisařka Catherina Ashontová. Nově zřízené evropské ministerstvo zahraničí bude život na 7000 úředníků za přepychové platy.

Hmmm, tak mne napadá, kolik asi dětí zemřelo hlady jen za dobu slavnostní večeře, kde seděli premiéři evropské sedmadvacítky. Také je vám nějak divně?

Diskuze byla uzamčena, již do ní není možné vkládat příspěvky.