Čeká Bushe hrdelní soud ?

Před 11. zářím byl v pořadí 43. prezident v médiích spíše komickou, podceňovanou a zesměšňovanou figurkou se slabým mandátem. Po 11. září se přeměnil v duchovního vůdce národa. Podle posledního průzkumu provedeného listem The New York Times a CBS věří pouze 16% Američanů oficiální verzi o 11. září. 80% podporu získal Charlie Sheen, který je přesvědčen, že útok byl veden domácími silami. Podle průzkumu CNN již tři čtvrtiny obyvatel USA obviňuje Bushovu administrativu z útoků na New York a Washington. Můžeme si o pozadí těchto událostí myslet své, můžeme si být i jisti, že to, co nám předkládala a předkládají média je na hony vzdáleno skutečnosti. Co však nelze zpochybnit je tragédie a její rozsah. To, co následovalo, však bylo několikanásobně hrozivější. Takto účelově a viditelně využít tragédie svého národa využili snad jen sionisté po druhé světové válce. Tento muž však nemá tak dobré poradce, jako měl David ben Gurion, nemá zdaleka ani jeho inteligenci. Jeho zmatené vyjadřování, zřetelný důraz na zájmy velkých korporací, okatý nezájem o ekologické problémy ho zařazují do spolku texaských kovbojů, kteří krom své průměrné inteligence mají ještě další nedostatek - nezájem o společnost a její problémy. Charakteristickým zájmem tohoto prezidenta je finanční zúročení kontaktů a prohlubování spolupráce se zájmovými skupinami.

    

                                                                                                                      


           

       Bush využil tragédii 11. září k obrovskému navýšení vojenského rozpočtu, který zdaleka neodpovídá skutečným potřebám Americké společnosti. Opomíjí vnitřní problémy svého státu a pět let starou tragédii dodnes využívá k prosazování Amerických geopolitických zájmů.

        Větou, která shrnuje způsob myšlení a následné rozhodování prezidenta Bushe je asi řečeno to nejpodstatnější: "Bůh mi řekl, abych udeřil na Al-Kajdu a já to učinil, pak mne pověřil tím, abych udeřil na Saddáma, což jsem také udělal, a nyní jsem rozhodnutý vyřešit problém Blízkého východu. Jestliže mi pomůžete, budu jednat a pokud ne, tak brzy přijdou volby a já se budu muset soustředit na ně." Bush k Abbásovi při vrcholném setkání v slabě (2003).

       Dne 7. června 2005 byl v Pentagonu schválen program pro vedení psychologické války - "Psychological warfare operation". Jeho součástí je také suma 300 milionů dolarů, která bude využívána pro vytváření pozitivního obrazu USA v médiích po celém světě. Program je určen "spojeneckým zemím" a dále těm, kde "USA nejsou stranou ozbrojeného konfliktu". I mediální odborníci Pentagonu pochopili, že psát proamerické články v Iráku by bylo zbytečné, resp. spíše kontraproduktivní.

       Výše uvedený balík peněz si rozdělí tři mediální agentury - washingtonské SYColeman (majitelem a šéfem je penzionovaný generál Jared Bates z Pentagonu), Lincoln Group (bez historie, referencí či zkušeností, založená v lednu 2004 pod názvem Iraqex) a dále Science Applications International Corp. ze San Diega (do července 2005 ji vedl další penzionovaný generál Wayne Downing, bývalý šéf Special Operations Command amerického ministerstva obrany). Každá z nich dostane 100 milionů dolarů a jejich úkolem bude zajistit po světě, aby se o USA psalo jen v nejlepším světle. Lincoln Group a Science Applications International Corp. odmítly svůj kontrakt pro média jakkoli komentovat a jen mluvčí SYColeman stroze uvedl, že "vládní zakázka je spíše reklamní než mediální".

        Mimochodem, mediální analytici z Lincoln Group již způsobili nepříjemný, ale úspěšně ututlaný skandál v Iráku, když se několik iráckých novinářů přiznalo, že od nich obdrželi finanční prostředky za své proamerické články v iráckém tisku.

       Zástupce ředitele jednoho z útvarů amerického ministerstva obrany sdělil: "Účelem kampaně je prezentace proamerických informací v zahraničních médiích, ale bez uvedení americké vlády či organizace jako zdroje".

      Částka 300 milionů dolarů je vyčleněna pouze pro první fázi. Pokud bude korumpování novinářů úspěšné, je vysoká pravděpodobnost, že zmíněné agentury mohou očekávat další finanční injekce. Vše spadá pod projekt, který je již delší dobu trapný než vtipný, pod projekt  války proti terorismu.

      Myslím, že mnozí z nás si vzpomenou na některé novináře a jejich články v českých médiích.

     Když na svém webu v říjnu 2005 Barbara Streisandová prohlásila:  "Byl-li někdy v historii čas na obžalobu prezidenta Spojených států, je to nyní. Podle mého názoru by za dva roky bylo pozdě. Byli jsme touto administrativou jasně oklamáni a teď jsme pod falešnou záminkou ve válce. ?Nezapomeňme, že inspektoři OSN žádali více času na hledání těchto zbraní v Iráku. ?Proč jsme vpadli do země, když byla ještě šance na mír? Neměla by válka být absolutně posledním východiskem? Šli jsme do války, protože jsme byli uvedeni v omyl ? Kdy se to zastaví? Zastaví se to odhalením a obžalováním této zkorumpované, po moci toužící, nenasytné skupiny neschopných vůdců? Obžaloba bude složitá. ? Lidé musí pochopit moc kongresu. Pokud jedna strana kontroluje sněmovnu i senát, bude celou agendu kontrolovat. Bude kontrolovat výslechy, hlasování, zasílání obsílek a místa výslechů. Budou kontrolovat celý průběh obžalovacího procesu. Díky Bohu se americká média a veřejnost konečně probudily a kladou vytrvale otázky. ? Provinění nejbližších Bushových poradců ohrožují každého i národní bezpečnost Spojených států. Tento prezident odejde jako nejhorší prezident v americké historii.

       Na počátku roku 2006 se v Kongresu zformovala koalice, která měla zprůchodnit obvinění Bushe z falešných svědectví Kongresu a také z ilegálního odposlouchávání občanů. I web  Matrix-2001.cz se věnuje této problematice v článku "AMERICKÝ SVAZ OBČANSKÝCH SVOBOD POŽADUJE VYŠETŘENÍ NELEGÁLNÍCH ODPOSLECHŮ V USA" Zasazuje se o ustanovení speciální rady, která by vyšetřila, zda prezident George Bush porušil federální zákony o odposlouchávání telefonických rozhovorů tím, že schválil ilegální odposlechy, požaduje Americký svaz občanských svobod.

       Podle článku "REVOLTA GENERÁLŮ", opět uveřejněného zde v Matrixu proběhlo v polovině roku 2005 šetření společnosti SurveyUSA: v pouhých sedmi státech byla podpora prezidentu Bushovi větší než poloviční.

 

       Poprvé v historii obvinil lidový tribunál ve Spojených státech svého prezidenta z válečných zločinů a zločinů proti lidskosti. Zástupce Ray McGovern předal obvinění generálnímu prokurátorovi a právnímu poradci prezidenta USA.

První zasedání Lidového tribunálu se uskutečnilo v říjnu 2005, druhé proběhlo 20-22. ledna 2006 v New Yorku. Průběh nebo závěr ze zasedání z tribunálu nemám k dispozici.

 

       V lednu 2006 se v kubánském deníku Las Tunas objevil zajímavý příspěvek bývalého ruského náčelníka Leonida Ivashova. V tomto deníku uvedl: "Mezinárodní terorismus není něco nezávislého na světových politicích, ale pouze nástroj, prostředek k nastolení unipolárního světa s jednotným světovým velením, snaha vymazat národní hranice a nastolit vládu nové světové elity. Jde o fenomén, který kombinuje používání teroru státních a nestátních politických struktur jako prostředku ke splnění svých politických cílů skrze zastrašování obyvatel, psychologickou a sociální destabilizaci, eliminaci odporu prostřednictvím silových organizací a vytvoření vhodných podmínek pro manipulaci politických linií národních států a chování lidí."  O 11. září řekl: "Tuto akci zorganizovaly zorganizovaly politické a obchodní kruhy v zájmu destabilizace světového řádu, neboť nebyly spokojeny s rytmem globalizačního procesu, či jeho směrem."

 

        V květnu 2006 navštívila Madeleine Albrichtová teologickou fakultu Yaleské univerzity, kde posluchačům sdělila, že výroky o "vyvolenosti Bohem" provokuje prezident Bush a někteří členové jeho administrativy teroristy a podněcuje jejich nenávist. Za málo prospěšné označila projevy, z nichž vyplývá, že "Američané mají výjimečný vztah k Bohu, nebo že rozumějí Boží vůli lépe než věřící jiných kultur a zemí", řekla Madlenka.

 

        Tímto projevem měla na mysli slova generála Williama Boykina (odpovědný za zpravodajské informace o al-Kajdá), který pravil: "Jsme v armádě Boží a Bush byl ustanoven Bohem". Poznamenala, že stejně jako nynější administrativa, i ona si myslela, že Saddám má ZHN, ale nevěřila v jeho kontakty s al-Kajdá.

 

         Dne 30. června 2006 Nejvyšší soud rozhodl, že Bush ve svém snažení soudit vězně z koncentračního tábora Guantánamo zašel příliš daleko. Soudce Nejvyššího soudu John Paul Stevens řekl: "Jeho pokus soudit vězně v koncentračním táboře na Guantanamo před vojenskými tribunály by byl porušením amerických i ženevských zákonů.

 

        V červenci 2006 Bush v televizním pořadu veřejně přiznal, že Irák nebyl zapleten do útoků 11. září.

 

       Když jednoho dne navštívil prezident Bush americké město Mainz, vítalo ho na 12 tisíc demonstrantů s nápisy "Jdi domů, Bushi", "Terorista číslo 1" nebo "I když rozbombardujete celý svět, nezajistíte tím mír". Menší skupince přistěhovalců z Německa byl zabaven transparent s nápisem "My jsme měli svého Hitlera, i vy máte svého".

 

       Když se Bush počátkem srpna 2006 vyjadřoval ke zmaření plánu zničit letadla směřující z Británie do USA pomocí tekutých bomb (jejichž proveditelnost byla profesory chemie okamžitě vyloučena), řekl: "Tato země je ve válce s islámskými fašisty, kteří použijí jakékoli prostředky ke zničení těch z nás, kdo milujeme svobodu, k tomu, aby zasáhli náš národ". Okamžitě na to reagovala Rada pro americko-islámské vztahy a vláda Saúdské Arábie. Ta varovala před označováním muslimů obviněními z terorismu a fašismu.

 

       V srpnu 2006 se v britském deníku The Independent objevila zpráva s vyjádřením Johna Prescotta, náměstka britského premiéra, který Bushe hodnotí jako "blbce" a americkou vládu za "blbou".

 

       Při projevu k pátému výročí útoků na USA Bush národu sdělil, že "Amerika je bezpečnější, ale není v nebezpečí"? "Nepřítel se americké obraně přizpůsobil. Teroristé zdokonalili a upravili svůj způsob práce" a dále že "Usáma bin Ládin a jeho spojenci vytyčili své cíle zřetelně, jako Lenin a Hitler před nimi. Zabíjejí ve jménu jasné a cílené ideologie, ve jménu myšlenek, které jsou zlé".

 

       Zůstaňme ale chvíli u hodnocení Johna Prescotta a podívejme se na dvě fotografie, které oblétly svět. Je na nich zvěčněn prezident Bush v situacích, které se státníkům, hovořících o sobě jako o vyvolených Bohem stávají zcela běžně?

 

      O Bushově psychologickém a inteligenčním profilu bylo v článcích podobných tomuto řečeno mnoho. Erudovanými psychiatry byl označen za sociopata a paranoika, jinými odborníky byl označen za nejméně inteligentního prezidenta v historii Spojených států. S údajným IQ 98 patří k podprůměru europoida, jehož průměrné IQ je 100. Tvrdí o sobě, že je vyléčeným alkoholikem a to i přesto, že tomu nic nenasvědčuje. Právě naopak. V mládí v nemalé míře holdoval kokainu a všichni jistě vědí, co kokain dokáže udělat s duševním zdravím. Mizí z očí veřejnosti na delší dobu, občas se objeví se škrábanci či podlitinami v obličeji, má problémy s artikulací, s projevem emocí a soucitu.

 

       Jeho opakující se řečové vzorce a osobité komolení jazyka, přeřeknutí, typické šaškování a ušklíbání se, náhodné rozhovory do nevypnutých mikrofonů vypovídají o jisté poruše klinického charakteru.

 

       Hraje v psychickém stavu prezidenta významnou roli dřívější užívání drog a alkoholismus nebo i smrt člena rodiny? V říjnu 1953, v době, kdy Georgi W. Bushovi je 7 let, umírá jeho tříletá sestra Robin na leukémii. Rok trvala marná léčba jeho sestry, byl to pro malého George rok plný nejasností. O nemoci své sestry nevěděl, rodiče s ní odjížděli na dlouhodobou sérii léčení po Východním pobřeží. Jediné, co mu bylo řečeno bylo, aby si s ní během jejích příležitostných návštěv doma nehrál. Po její smrti byl malý George pronásledován nočními můrami. Jeden z jeho strýců (který také v mládí přišel o sourozence) později o Georgeovi řekl: "Oba jsme klauni. Myslím, že děti, které ztratí sourozence se často pokoušejí situaci udělat lehčí pro celou rodinu". Jeho matka Barbara později v souvislosti s jeho odmítáním her s vrstevníky, protože ho potřebovala, řekla: "Byla jsem pro sedmiletého chlapce příliš velkou zátěží".

 

       Myslím, že kdyby George W. Bush nebyl prezidentem USA, bylo by projevem člověčenství ho politovat. Co však s člověkem v takovém psychickém stavu, když je v pozici prezidenta?

 

      Pokud je americká společnost vnímavá, měla by v příštích volbách rozhodnout v neprospěch současného prezidenta a následně by mu měla být po zjištění přesného psychického stavu zajištěna ústavní nebo jiná adekvátní léčba

 

       Osoba v takovém stavu a v takto důležité pozici je nebezpečná nejen sobě, ale i svému okolí. O tom se koneckonců můžeme přesvědčit každý den v tiskovinách nebo televizním zpravodajství.

 

Pro Matrix-2001.cz  Bc. Martin Kadrman - 31. 10. 2006


(c)2006 Bc. Martin Kadrman                                                  

Vydavatel:
Jaroslav Chvátal
Matrix Consulting s.r.o.
Švabinského 1700/4
Ostrava, Moravská Ostrava
e-mail: chvatal@matrix-2001.cz

Spoluvydavatel:
Gaia Inc.
833 W So. Boulder Rd. Louisville
Co. 80027, USA

Webináře:
Matrix Consulting Slovakia s.r.o.
Palárikova 76
022 01 Čadca

"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny. Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu". (Listina základních práv a svobod České republiky).

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce. Přebírání písemného či obrazového materiálu je možné pouze se souhlasem vydavatele. Platí pro materiály podléhající čtenářskému poplatku.