AMMÁNSKÉ EXPLOZE: DALŠÍ PODEZŘELÉ DETAILY

 Redakce

Redakce

autor

07.02.2006 Konspirační teorie

       Zpráva zveřejněná dnes odpoledne na webové stránce CBC World News odhalila další podrobnosti o bombových útocích v ammánských hotelích a udělala velkou díru do oficiálního líčení velkých médií. Bezpečností činitel, který si přál zachovat anonymitu, řekl Associated Press, že "světla v částech obou hotelů Radison a Hyatt vypadla těsně před téměř současnými explozemi podle zjevně koordinovaného postupu. ? A dýdžej v Radisonu, kde se terčem útoku stala jordánsko-palestinská svatba, si také vybavil, že taneční sál, v němž se svatba konala, se tajemně ponořil do temnoty. "Světla ve svatební místnosti vypadla několik sekund, možná sekundu před explozí, ačkoli se svítilo v chodbě, ve vestibulu i na recepci," řekl AP Fádí al-Kessí. "Z nějakého důvodu jsem viděl napravo od sebe tmu a nalevo bylo světlo, a pak byla silná rána. Vypadalo to, jako by exploze přišla od stropu a pak lidé začali vybíhat."


      Tady tedy máme očité svědectví potvrzující fotografický důkaz - k explozi došlo nad hotelovými stropy. Zdá se také, že někdo záměrně vypnul světla, ačkoliv bylo řečeno, že všichni teroristé s výjimkou Sajjidy Mubárak ar-Rišáwíové pří explozích zemřeli. Neexistuje vysvětlení, jak by sebevražední teroristé dokázali takový kousek provést.


     Pokud uvěříme dalším detailům, dodávaným postupně v oficiálním podání, sebevrah v Hyattu, podle úředníka pověřeného vyšetřováním to měl být Rawád Džásim Muhammad, "poznal americko-syrského filmového producenta Mustafu Akkada, který přišel do hotelové kavárny, a krátce poté odešel s dalším Iráčanem na toaletu, aby si oblékli vesty s výbušninou, ? Muhammad se o pár minut později vrátil, pohyboval se s obtížemi, bylo patrné, že má pod šaty navlečenou vestu a podle oficiálních citovaných svědků se odpálil blízko Akkada a jeho dcery Rimy", uvádí News24. Z toho se dá vyvodit, že Muhammad buď Akkada znal - nebo se na něho prostě zaměřil, protože byl Američan (i když Akkad se narodil v Sýrii a do Ameriky odešel v roce 1950).


      Je zřejmé, že bombový útok v Ammánu byl černou operací provedenou buď Mossadem, britskou zpravodajskou službou nebo americkou armádou, anebo šlo o společné dílo všech tří (podezření ovšem padá na Izraelce, protože mají velké zkušenosti s tímto druhem operací od začátku 50. let). Ačkoli nám velká média jako Bushova ozvěna tvrdí, že šlo o akci Zarqáwího teroristů - zaměřenou speciálně proti židovské a jordánské vládě - skutečnými terči byli četní arabští svatební hosté, palestinští činitelé, delegace čínské armády a arabsko-americký filmový producent.

     Zdá se, že Akkad jako víceméně dobře známý Američan, byl specifickým terčem (byl "odhadnut" Muhammadem) pro senzačnost útoku (málo pozornosti věnuje Amerika tomu, když jsou oběťmi takových útoků chudí Iráčané nebo Arabové). Nemůže být pochyb - ačkoli to americká velká média mohou ignorovat - o skutečnosti, že bomby byly umístěny ve stropě. Pokud Rawád Džásim Muhammad a jeho skupina byli přítomni, nemohli nést bomby (je možné, že byli opásáni vestami, které měly obsahovat výbušniny). Sajjida Mubárak je trochu víc než obětní beránek, přidaný proto, aby dodal archetypu arabských teroristů strašlivější dimenzi - teď už nemůžeme věřit ani arabským ženám (což je opět detail používaný předtím Izraelci).


      Není překvapující, že po této černé teroristické operaci jordánská policie naznačuje, že chce používat nejmodernější elektronickou kontrolní technologii v bankách (a kdekoli) a přijímá "tuhá bezpečnostní opatření" včetně toho, že žádá občany, "aby podávali zprávy o všech cizincích, kteří si pronajmou byty nebo domy" (News24). To všechno má Američany ještě více připravit na to, že v zájmu ideje zabránění (falešným) teroristickým útokům mohou brzy očekávat zrušení Listiny práv a nastoupení cesty k silnějšímu policejnímu státu.


Původní zdroj: http://iraqwar.mirror-world.ru/article/70298

Převzato: Muslimské listy