!!!! SVĚTOVÉ UDÁLOSTI BEZ CENZURY - 31.10. 2005 !!!!

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

31.10.2005 Exkluzivně

       Po delší přestávce se opět vrací "Události bez cenzury", které si podle reakcí Vás čtenářů za svou krátkou existenci získaly značnou oblibu. Rozhodli jsme se , že v jejich trendu budeme i nadále pokračovat. Jednou z prvních, sice krátkých, ale důležitých skutečností, kterou přinášíme v aktuální reportáží je hrozba krachu světových finančních trhů s tím, že pokud na tom není někdo ale vůbec dobře, jsou Spojené Státy. Ty ale mimo to čelí hned několika aférám najednou. Tou bezpochyby největší je "Plamegate", která sráží z trůnu moci jednoho vysokého politického úřadníka za druhým. Stále více a více se množí dohady o tom zda za nebývalou úrodou letošních hurikánů nestojí lidský faktor se svými technickými vymoženostmi. Minimálně tomu nasvědčuje velmi nezvyklé chování hurikánu Wilma, který způstošil rozsáhlé rekreační zařízení v Mexiku. Ve spojení s tím existují spekulace o tom, zda za tím nestojí jisté okolnosti politického pozadí mezi Mexikem a USA. S jinými problémy se potýkají v Jižní Americe. Tak například v Bolivii pod nátlakem amerických vojáků se museli rozloučit s nakoupenými vojenskými raketami země - vzduch, které místní vláda v roce 1993 získala za neuvěřitelných 4,5 miliardy dolarů od Číny.  Více, ale již v následující reportáži.

 

Celá řada současných indicií naznačuje, že světové finanční trhy jsou na pokraji totálního zhroucení se světovým deficitem 1 trilionů dolarů.  Ve stejném duchu informuje i "Gartmore" jedna z největších fondových skupin v Londýně.  Za těchto okolností nelze přehlédnout krach Izraelsko - Anglicko - Amerického investičního fondu "Refco", který tak dostal do velmi svízelné situace rakouskou banku "BAWAG", která je připravena s Refco vstoupit do soudního sporu. BAWAG je čtvrtou největší bankou v zemi.

http://www.guardian.co.uk/frontpage/story/0,16518,1592055,00.html

 

       Kolapsy na světovém trhu investičních fondů drastickým způsobem zvedají míru inflace v USA. Svou daň si také vybírá válečné dobrodružství Států v Iráku, ale i na jiným místech země a opakované přírodní katastrofy, které celkově způsobily ztrátu okolo 500 miliard amerických dolarů. Minulý týden tak ve Spojených Státech zaznamenaly největší inflaci cen energie za posledních 50 let. Mimo to se občané pojených Států budou muset nějakým způsobem vypořádat z postupně se šířícím krachem penzijního i zdravotního systému.

http://www.ameinfo.com/69924.html

 

       Další velmi znepokojující zpráva přichází z prostředí rozsáhlé vyšetřovací operace vedené zvláštním federálním žalobcem Patrickem Fitzgeraldem. Konečně už i naše tuzemské sdelovací prostředky zaregistrovaly existenci stále narůstajícího politického skandálu ve Státech, který je případně označen sloganem "Plamegate" s tím, že postupně abdikující vysocí úřednící prezidentské a vládní administrace opouští své úřady s písemnou formou obžaloby v ruce.  Zvláštní federální žalobce Fitzgerald, ale dále pokračuje v rozmotávání nekonečného klubka politických intrik, komplotů, lží a podvodů. Jedna z linií vyšetřování vede k rozsáhlé izraelské špionážní akci v zemi, která sahí až do těch nejvyšších vrstev americké vlády jež zřejmě končí u jednoho z mnoha špičkových vládních úředníků jež mají dvojí, tedy Americko - Izraelské občanství, Mr. Lewise Libbyho. Pojďme se na celou záležitost podívat podrobnějším způsobem.

       O dalších pět bodů obžaloby rozšířil v pátek federální žalobce Patrick Fitzgerald obvinění proti Lewisovi Libbymu Jr. (ředitel administrativy ministerstva zahraničí Dicka Cheneye) s tím, že v případě Valerie Plameové vědomě lhal soudní porotě přičemž následuje další rozsáhlý výčet trestných činů z kterých byl Libby postupně usvědčen.  Další zásadní otázkou na kterou hledal a také našel Fitzgerald odpověď bylo, kdo dal konzervetivnmu sloupkaři (novináři) Robertovi Novakovi jméno agentky CIA Valerie Plameové. Ten jí pak 24.  července 2003 oficiálně dekonspiroval, což způsobil rozsáhlý dominový efekt v řetězci tajných agentů CIA v terénu. Manžel Plameové jakožto vysoký špičkový diplomat odjel v roce 2002 na žádost CIA prozkumat do Nigeru podezření, že by mohl Irák v této africké zemi nakupovat uran pro výrobu atomové bomby. 

       A ejhle, Wilson - manžel Plameové na místě zjistil, že toto podezření bylo nepodložené a spekulativního charakteru přičemž v tomto duchu také informoval administrativu Dicka Cheneye. V tu chvíli ale došlo k překroucení informací, které se údajně k Bushovi dostaly ve zcela jiné podobě. Když se to již v roce 2003 dozvěděl Wilson okamžitě jiným způsobem informova věřejnost.  Záhy Novak píše v tom smyslu, že to byla Wilsonova manželka utajená agentka CIA Plameová, která ho do Nigeru vyslala. V tu chvíli se CIA v očích amerických "jestřábů" dostala samozřejmě do pozice protivníka.

       Fitzgerald a soudní porota se ve svém vyšetřování soustředili také na pokus určit zda Novakův zdroj porušil federální zákon, což se konečně prokázalo. Nyní stojí americký Senát ve velmi nezáviděnihodné situaci. Bude totiž muset americké společnosti a vlastně celému světu vysvětlovat proč Americká politická generalita lhala s tvrzením, že se v Iráku nachází zbraně hromadného ničení, když se přitom velmi dobře vědělo, že tomu tak není.

http://www.iht.com/articles/2005/10/30/opinion/edlibby.php

 

         Akademie Bezpečnosti Ruské republiky intenzivně analyzuje průběh nedávných hurikánů, které se zrodily v Karibiku. Speciálně se zabývá superhurikánem Wilma, který způstošil rozsáhlé území Střední Ameriky. Nejtěžším způsobem však zasáhl oblast Mexika. Závěr vědeckých analýz je ohromující. Ruští vojenští vědci zjistili, že s velmi vysokou pravděpodobností nejvyšší vojenské síly USA použily speciální povětrnostní manipulující technologii pomocí které odklonily v té nejhorší fázi hurikán Wilmu do oblasti Yucatanského poloostrova v Mexiku. V této souvislosti je třeba připomenout aktuální existenci hurikánu BETA, který útočí na oblast Nikaragui a Salvadoru.

       Otázka technologických prostředků ovlivňující klimatické podmínky v různých částech světa má velmi dlouhou minulost. I když pro mnoho čtenářů může jít o pouhé sci-fi, podrobný průzkum této oblasti ukazuje, že minimálně USA a Rusko jsou schopné těchto aktivit. Nejvíce se hovoří o tzv. Systému H.A.A.R.P. s tím, že manipulací s uměle tvořenými ohnisky energie v ionosféře lze umělým způsobem vytvořit různé katastrofické modely počasí od hurikánů počínáje, přes obrovská tornáda, zápalavy dlouhodobým suchem konče.  Proslýchá se, že obě dvě katastrofální záplavy v rozmězí několika let po sobě, které zasáhly naší republiku byl konečný důsledek podobných aktivit ze strany Ruska nad střední Evropou.

        Velmi zajímavá reportáž na podobné téma se objevila v News 11/98 kde se píše, že vláda Malajsie požádala ruskou vědeckou společnost zabývající se umělou modifikací počasí o vytvoření lokálního malého hurikánu, který by bez větších škod na majetku vyčistil ovzduší nad vetšími městy země od rozsáhlého těžkého smogu. Ruská společnost velmi pružně zareagovala a malajská město po několika hodinách prudkého větru se mohla těšit pod dlouhé době z jasné oblohy a svitu slunce.

http://www.cuttingedge.org/news/n1207.cfm

 

        V souvislosti s výše uvedenými informacemi si ovšem musíme položit jednu velmi logickou a neodbytnou otázku: "Když umí americká vojenská elita řídit a kontrolovat hurikány proč dopustí, aby mnohé z nich způstošily rozsáhlá americká území s nedozírnými hmotnými škodami a ztraátami na životech?"

        Budeme-li spekulovat můžeme do určité míry odhalit možné pozadí hurikánové nadílky, která se v posledních týdnech sesypala na Střední Ameriku, především pak na Mexiko. Tato země totiž deklarovala svůj úmysl se připojit k Mezinárodnímu trestnímu soudu (International Crimminal Court) ve snaze zaútočit na Bushovu administraci, která opakovaně odmítá uvolnit americký personál vyšetřujícím orgánům "ICC".  Jde o americké občany, které jsou nějakým způsobem zapleteny do obchodu s drogami a podobnými aktivitami.

       V reakci na to oznámil Washington do Mexika, že pokud svou hrozbu myslí skutečně vážně může se rozloučit s 11,5 miliony dolary pomoci, která  čítá celých 40% americké ekonomické injekci. Mexiko by mohlo ztrátě zabránit, pokud by podepsalo příslušnou dohodu s Washingtonem, ale to zatím odmítá. Předmětná problematika je známá jako "Článek 98". Uvedená smlouva brání takové zemi, která by smlouvu podepsala zažalovat občany USA  u  "ICC" bez souhlasu. Tato věc je velmi ostře sledována skupinami lidských práv a kongresmany země jelikož je Mexiko jedním z největších obchodních partnerů v regionu. Zjišťujeme, že předmětnou smlouvu podepsalo již na 101 národů včetně mnohých latinsko amerických zemí jako je Kolumbie nebo Dominikánská republika, ale jsou i takové země, které se nátlaku ze strany USA nechtějí podřídit. Tak například ministr zahraničí Kostariky Roberto Tovar ve sdělovacích prostředcích sdělil: "Jeden může být chudý, ale důstojný !"

http://www.mercurynews.com/mld/mercurynews/news/politics/12991390.htm

 

       Takže je svým způsobem možné, že po Mexickém rozhodném odmítnutí sklonit se pod tlakem USA se američtí vojenští vůdci obrátili na jinou páku - hurikány. Wilma se stala nejsilnější bouří, která se kdy za dob systematického pozorování tohoto jevu v Karibiku zrodila. Mnoho vědců si všimlo výrazně nepřirozeného chování tohoto hurikánu. Evidentní byla především pomalost v pohybu celého přírodního jevu. To způsobilo ohromný přival vody, zřejmě největší, který byl kdy v souvislosti s bouří registrován. Odhadovalo se až 30 stop vysoký sloupec masy vody na ploše elipsového tvaru o rozloze 200 až 500 mil. Přičemž celková energie Wilmy byla odhadnuta v rozsahu 1000 vodíkových bomb. To je absolutně nepředstavitelný potenciál.

http://pesn.com/2005/10/21/9600193_Wilma_Energy_from_the_Vacuum/

 

       To, že Wilma výrazně poškodila mexický ekonomický růst je více jak zřejmé. Stát je významným způsobem orientovaný na turistický ruch a výnosy z této oblasti jsou velmi strategické. Katastrofální poškození Yucatanskho poloostrova zasadilo velmi tvrdou ránu mexické ekonomice. Yucatan zabezpečuje 35% mexického přijmu z turistiky. Podle střízlivých odhadů bude trvat nejméně 3 až 4 měsíce než se v dané lokalitě obnoví infrastruktura. Vládní ministři odhadují, že 98%  turistické infrastruktury a 75% populace v oblasti Cancún, Cozumel, Playa del Carmen a Isla Mujeres je ve stavu devastace.

http://news.ft.com/cms/s/0404e1c2-4587-11da-981b-00000e2511c8.html

 

       Obrovskou ostudou pro Spojené Státy je fakt, že nebyly schopné zabezpečit absolutně žádnou humanitární pomoc případně evakuaci tisícům, většinou amerických turistů i když Mexiko bylo jednou z prvních zemí, které přispěchaly USA pomocí po katastrofálním řádění hurikánu Katrina. Tisíce zoufalých amerických turistů obléhala letiště, ačkoliv záplavy pominuly a do míst se obnovila dodávka elektřiny frustrovaní turisté, kteří se téměř týden nemohli ani osprchovat se svěřili s tím, že se mohou srovnávat s těmi, kteří přežili hurikán Katrina. Mnozí z nich plakali radostí, když mohli odejít. Je tedy otázkou zda Mexická vláda pod tlakem posledních událostí změní svá rozhodnutí. Uvidíme?..

http://www.indystar.com/apps/pbcs.dll/article?AID=/20051027/NEWS06/510270481/1012

 

       Jiné události, tentokrát na jihoamerickém kontinentu naznačují, že vojenští vůdci Spojených Států jsou rozhodnuti stůj co stůj zabránit narůstajícímu vlivu Číny v tomto regionu. Jedna z takových akcí souvisí s odstraněním raket země - vzduch uvnitř Bolivie americkými vojáky. Celá akce měla být řízena americkým velvyslanectvím přičemž je tento akt posuzován za vrcholné porušení národní svébytnosti a důstojnosti. Rakety byly dodány Čínou v roce 1993 v hodnotě 4,5 miliardy dolarů přičemž dluh nebyl dodnes splacen. Vyvíjející se kauzu budeme i nadále sledovat. Jak vidno Američané si dělají prostě co chtějí a zbytek pouze přihlíží.

http://www.plenglish.com/article.asp?ID=%7bC662DC05-7A60-4B36-B44E-25690AAA4835%7d&language=EN

 

       Je všeobecně známé, že Spojené Státy se již poměrně dost dlouhou dobu velmi podivnými způsobem interesují v prostředí jihoamerických národů. Jsou zvláštní aktivity, které bychom mohly definovat jako instalace loutkových diktátorských vlád, atentáty či bombové útoky. Své si zažila i Venezuela, která je nyní aktuálně svědkem toho, že když už to nejde jinak tak se využijí americkým establishmentem podporované kolumbijští rebelové a povstalci. Venzuela tak odsoudila celkem na 27 kolumbijských občanů k šesti rokům vězení za konspiraci týkající se svržení venezuelské vlády. Američané od toho dávají pochopitelně ruce pryč.

http://www.sciencedaily.com/upi/?feed=TopNews&article=UPI-1-20051026-09155100-bc-colombia-venezuela.xml

 

       Milí přátelé je začátek nového týdne. Pevně věříme, že prodloužený víkend vlil novou energii a inspiraci. Nezávislý internetový deník Matrix-2001.cz bude i nadále pozorně sledovat světovou scénu aktuálních událostí, tak aby mohl své čtenáře pravidelně informovat o všem podstatném a důležitém. Hodně štěstí se sluncem v zádech.


Hlavní zdroj: whatdoesitmean.com