ZVLÁŠTNÍ FEDERÁLNÍ ŽALOBCE PATRICK FITZGERALD VZNESE OBVINĚNÍ PROTI POLITICKÉ KLICE PREZIDENTA BUSHE

       V minulosti nezávislý internetový deník Matrix-2001.cz několikrát informoval o aktivitách vrchního federálního žalobce Patricka Fitzgeralda, které směřovaly k hromadnému obvinění komplexní politické špičky Spojených Států včetně samotného prezidenta Busha a zřejmě i anglického ministerského předsedy Blaira. Během dvouletého vyšetřování se celá kauza rozvinula do neobyčejných rozměrů tak jak tým vedený federálním žalobcem postupně pronikal do podstaty věci. Vše začalo velmi nevinným způsobem. Šlo o prozrazení konspirativní identity agentky CIA paní Valery Plameové, která je manželkou politika Willsona, který prokázal rozsáhlý komplot týkající se padělání listin, které měly údajně prokazovat, že bývalý irácký prezident Saddam Hussein nakupoval z Nigerie obohacený uran pro vývoj atomové bomby. Podle sdělení zainteresovaných osob tým vyšetřujících úředníků vedený Fitzgeraldem postupně odhalil hrozivá až neuvěřitelná fakta, která nasvědčují o zločinném spolčení politických špiček USA proti lidské společnosti. Všeobecně známá historická kauza Wotergate ve spojitosti s prezidentem Nixonem je proti tomuto procházka "růžovým sadem". Vyšetřování je ukončeno a přichází rozuzlení. Nezávislý internetový deník Matrix-2001.cz se bude detailním způsobem věnovat vývoji této kauzy a své čtenáře pravidelně informovat. Začínáme reportáži známého amerického publicisty Douga Thompsona. (J.CH.)

      Vysocí úředníci Bílého Domu nyní o víkendu zcela zřetelně varovali prezidenta George W. Bushe "aby se připravil na nejhorší" v souvislosti s provaleným skandálem s Valerii Plameovou. V současné době má na stole federální žalobce Patrick Fitzgerald žaloby, které se týkají celé plejády politických špiček prezidentovi administrace, kteří se snaží vehementně zdiskreditovat důvěryhodnost velvyslance a manžela Plameové Josepha Wilsona.

       Náčelník štábu Andrew Card zrušil svůj osobní plán na víkend a celý ho strávil v přítomnosti s Bushem v Camp přičemž mu doručil velmi špatné zprávy z Bílého Domu, kterému zasvěcenci říkají "Capitol Hill Blue". Vzhledem k očekávaným obviněním proti Lewisu Libby, víceprezidentovi Richardu Cheney a řediteli prezidentské kanceláře Karl Rove, naznačil Card že všichni tito jedinci budou muset před zahájením procesu ze svých funkcí odstoupit, pakliže má mít administrace jakousi šanci se alespoň částečně ze skandálu dostat.

      "Jsme v tom všichni až po uši a žraloci krouží okolo", sdělil Card prezidentovi.

       Podle různorodých a zcela zatím neověřených zdrojů vyložil Card Bushovi scénář Bílého Domu, pomocí které se snažil zničit argumenty Wilsonova týmu. Tento scénář je zhruba následující povahy:

 

1.       Úsilí bude koordinováno Libbym a bude soustředěno na sledování pohybu Wilsona, jeho aktivit, způsobu komunikace, kontaktů se snahou zaútočit na jeho důvěryhodnost s chytrou tvorbou celé řady nepravdivých příběhů o jeho aktivitách coby vevyslance, jeho motivů atd. Libbyho plán zahrnuje také "odhalení homosexuálních aktivit" Wilsonovi manželky Valerie Plameové. Card měl Bushovi také sdělit, že viceprezident Cheney byl a je si vědom těchto a jiných podobných akcí Libbyho.

2.)       Schválení programu, který bude zaměřen na šíření informací s vysoce pozitivním charakterem. Tedy jde tu především o to, po kom by se tyto informace mohly šířit. Musí jít o administraci přátelsky nakloněné osoby. Byl údajně zmíněn konzervativní "sloupkař" Robert Novak a nebo zpravodaj z New York Times Judith Millerová, který svého času údajně pomáhala šířit falešné informace v souvislosti s existencí  zbraní hromadného ničení v Iráku. Tato kauza podléhá v současné době silné diskreditaci.

3.) Pokusy Bílého Domu zakrýt účast administrace na věcech týkající se Plameové včetně veřejného prohlášení, že "žádný z úředníků administrace Bílého Domu nemá nic společného" s Valerií Plameovou.

 

       "Tak jako obvykle nejde tu až tak o samotný akt, ale o to kdo koho kryje", sděluje profesor politických věd George Harleigh, který pracoval v administraci prezidenta Nixona.

       A skutečně. Hlavní porota, která se sešla se zvláštním federálním žalobcem Patrickem Fitzgeraldem chce záležitostí "krytí" ve všech formách a případech věnovat extrémní pozornost.

        S tlakem, který každým dnem na Bílý Dům roste se už dokonce i sami republikáni začínají distancovat o rostoucího skandálu, který začíná pevně svírat Bushe a jeho komplice. Poradci GOP oznámili, že by měl každý zvolený vedoucí pracovník a nebo kandidát ne veřejnou funkci obviněný a nebo podezřelý ze skandálu sám rezignovat na svou funkci.

       Tak například velmi k Bushovi loajální senátor za Virginii George Allen sdělil NBC následující: "Každý úředník prezidentské administrace obviněný ze skandálu by měl okamžitě odstoupit ze své funkce. A jsem přesvědčen o tom, že skutečně, tak jak budou postupně přijímat obžaloby, ze svých funkcí odstoupí".

       (Pane jo. Tak takové ostré vyjádření od loajálního vysokého politika republikána na adresu svých poltických kolegů v prezidentské kanceláři, svědčí o mnoha věcech. Zdá se, že se monstrózní "Bushův Titanik" začíná pomalu, ale jistě potápět a krysy počínají ve velkém kvaltu opouštět loď. Jsem přesvědčen, že za normálních okolností by toto loajální senátor Bushovi politiky nikdy nevyslovil, pokud by si pod sebou nechtěl v hněvu prezidenta podříznout svou vlastní větev politické kariéry. A že se tak stalo ukazuje jen na jedno. Křeslo prezidenta nedoutná, ale již hoří velmi silným plamenem "obrovského průseru", a za druhé, jak se zdá Bushe se už nikdo nebojí?? Pozn. J. CH.)

       V průběhu dalšího vývoje kauzy výkonný redaktor Bill Keller z New York Times připouští, že jeho noviny pomáhaly prezidentské administraci s šířením falešných informací ohledně zbraní hromadného činění v Iráku:¨

       "Chtěl bych sdělit, že jsme se ihned začali zabývat problémem ohledně falešných informací týkající se WMD, a to v okamžiku kdy jsem se stal výkonným redaktorem", sdělil Keller. "Tím, že jsme se takto veřejně přiznali k našim chybám a omylům dáváme na vědomí, že naše noviny daly přednost povinnosti vůči čtenářům na úkor obrany našich kroků."

       Keller také připustil, že zpravodaj Judith Millerová byl jakousi administrační figurkou v záležitosti Valerie Plameové.:

       "Až do nástupu zvláštního federálního žalobce Patricka Fitzgeralda jsem nevěděl, že Judy byla jednou ze zpravodajců, která měla "zvenčí" jasné úkoly ohledně záležitosti s velvyslancem Wilsonem. Bohužel mi tenkrát chybělo to, čemu se říká zvonící varovné zvony".

       Craig Pyes, zpravodaj, který svého času pracoval s Millerovou na jiných věcech sdělil, že se této osobě nedalo nikdy pořádně věřit:

       "Nikdy jsem nevěřil a také nevěřím její práci, jejímu mínění a nebo chování.. Ona si své akce dokázala vždy obhájit, ale ohrožovala integritu jakéhokoliv podnikání toho kdo vedle ní pracoval. Ona měla vždy ty své záhadné zdroje informací."

       "Bohužel stalo se to co se stalo. Je to přesně to co lidé tušili. Totiž, že na zpravodajství ohledně WMD až do války v Iráku není něco v pořádku", sděluje Douglas McCollam, právník, bývalý washingtonský korespondent "American Lawyer" a přispívající redaktor "Columbia Journalism Review". "Zdroje Millerové nebyly jen špatné, byly doslova nebezpečné a zle poškodily pověst jedněch z nejlepších novin v USA.."

      Fejetonistka Maureen Dowdová říká, že Millerová byla pouhou loutkou pro ty, kteří chtěli takovýmto způsobem doslova "prodat" válku v Iráku lehkověrné společnosti:

       "Reportáže Judy Millerové o WMD se vynikajícím způsobem hodily Bílému Domu k obhájení důvodu k válce v Iráku. Pohybovala se blízko Ahmadu Chalbimu, podvodníkovi, který se vehementně potřeboval svým vlivem dostat do Iráku. "Problémem Millerové bylo to, že se neuměla vzdát, že nevěděla kdy přestat.".

       Dalším špatným znamením pro naší politickou kliku je, že Fitzgerald připravuje internetové místo, které by se týkalo všeho ohledně stávajícího vyšetřování tohoto mamutího politického komplotu. K tomuto bývalý velmi známý advokát, Richard Thorburgh pro zpravodajství CNN sdělil: "Nikdy neotevřete internetový prostor pokud nejste připraven uzavřít vyšetřování." Thorburgh se také vyjádřil k možnému falšování důkazů: "Pakliže skutečně existují falešná svědectví, či ovlivňování svědků a nebo nějaké jiné aktivity jejichž cílem je mařit práci soudní poroty, pak to je velmi vážný přečin, který podkopává integritu celé zákonné normy a vyšetřujícího procesu."


? Doug Thompson

Zdroj: Operation:Graduation

Translation a doplněný komentář: Jaroslav Chvátal