POHÁDKA O PANDEMII PTAČÍ CHŘIPKY - V HLAVNÍ ROLI H5N1
Dnes už je více než jisté, že kód "H5N1"symbolizující virus "ptačí chřipky" se stává hitem letošního roku. Nestačí tedy problémy s hurikány, které již několik měsíců sužují oblast Střední a Jižní Ameriky, (viz. informace o aktuální hrozbě hurikánu Wilma), nestačí pravidelná extrémně silná zemětřesní jež vyvrcholila tím posledním v problematickém území Kašmíru na pákistánsko indických hranicích. Již tak dostatečně masírovaná lidská psychika chrlící neskutečná kvanta energie strachu potřebuje další dávku??., pandemickou hrozbu ptačí chřipky. Již delší dobu se o tomto "problému" snažím získat co nejvíce kvalitních a nezaujatě podaných nformací. Kontaktoval jsem dva biology, epidemiologa a specialistu na epidemické hrozby vysoce nakažlivých chorob z nejmenovaného zahraničního výzkumného ústavu. A doslova se zatajeným dechem jsem z pozice laika hltal jejich názory a postřehy podané čistým a upřímným jazykem. Po určité době mi bylo jasné, že problémem není ptačí chřipka, ale cosi zcela jiného.

Ministryně zemědělství Elena Espinoso
Hned na úvod předesílám, že nehodlám v tomto článku ani jiných reportážích předkládat zjištěné poznatky. A taky k čemu. Jsem už nějak unavený z těch všech udatně strašidelných verzí něčeho co vlastně ještě nenastalo. Materiál mám uschovaný a bude s největší pravděpodobností použit v jedné z mých aktuálně rozpracovaných knih. Nehledě na to, že se této problematice důsledně věnují jiné weby jako například Maškův Osud atp.
Touto reportáži se chci vlastně jen podělit o informace, které proletěly španělským tiskem a které dokonale rezonují s mým názorem na celou záležitost. A proč to neříci donutily mne k chápajícímu úsměvu. Prostě paní ministryně španělské vlády má mé sympatie.
O co vlastně jde. Před několika dny se nechala slyšet španělská ministryně zemědělství v tom smyslu, že celá globálně živená kauza H5N1 není nic jiného, než další díl nekonečného psychicky náročného scifi - seriálu z výrobny jistých vojensko-politických uskupení s jasným cílem destabilizovat společnost. Pane jo, takový výrok na takové úrovni vyžaduje pěknou dávku odvahy a nebo pěkného naštvání. Osobně se paní ministryni vůbec nedivím.
"Byť jen myšlenka na pandemii ptačí chřipky, která by v lidské společnosti mohla zažehnout ohniska nekontrolovatelného "požáru" není nic jiného než naturální sci-fi", sdělila španělská ministryně Elena Espinoso v soukromé rozhlasové stanici "Cadena Ser". Přitom připomněla, že tento virus zabil celkem 60 osob v asijských státech, ale v souhrnu za poslední tři roky, alespoň tak jsem to pochopil. Při vší úctě k těmto obětem je jejich počet zcela směšným zlomkem v porovnání s tím kolik lidí zemře na oobyčejnou verzi chřipky ve světě jen za jeden jediný rok.
Přestože v posledním období byly na evropském kontinentu zaznamenány případy výskytu tohoto viru na několika místech v Rumunsku, v Řecku a Turecku, přičemž poslední informace hovoří také o oblasti nedaleko Moskvy, je ptačí chřipka čistě veterinární problém, sděluje Espinosa.
Přenos nákazy na člověka je velmi problematicky a prakticky nemožný. Existuje všeobecná tendence tuto verzi někdy až hystericky zcela neopodstatněným způsobem zveličovat. I když panuje obava z možné mutace v kombinaci s klasickým chřipkovým virem a ta je do jisté míry opodstatněná je způsob démonizování této věci zcela nekorektní hraničící s řízenou stimulací paniky ve společnosti. Laická veřejnost není odborným způsobem informována o situaci za jakých (snad možná) došlo k přenosu tohoto viru na člověka (jsou tím myšleny ony avízované případy úmrtí z Asie). Šlo o rodiny, které žily v těsném sepětí s kuřaty většinou na kuřecích farmách, kde existovaly chronicky nedostatečné hygienické podmínky. Šlo tedy o souběh hned několika faktorů, které vyústily v nainfikování některých jedinců. Toto specifikum tedy není možné přenášet na globální společnost.
Takže v souvislosti s celým tím zřejmě uměle vyhnaným humbukem epidemie a pandemie si kladu jednu jedinou otázku:
"Qui bono", přátelé?
Prameny:breitbart.com