KOLOIDNÍMU STŘÍBRU MŮŽETE DŮVĚŘOVAT

Šácha MUDr. Pavel

Šácha MUDr. Pavel

autor

04.08.2005 Zdraví

       Lidé se mě často ptají, proč ještě nikdy o koloidním stříbru neslyšeli. Začalo se zeširoka používat před sedmdesáti lety, protože se ukázalo, že je to dobrý bojovník s bakteriemi. Bylo hlavní částí antibiotické léčby. V roce 1914 publikoval hlavní lékařský časopis Lancet jeho fenomenální výsledky. Dr. Henry Crooks ukázal na koloidní stříbro jako na absolutně bezpečný prostředek, který je pro člověka netoxický, s vysokou schopností ničit bakterie. A později se ukázalo, že účinkuje také proti plísním, parazitům, protozoům a některým virům. Po staletí známe vlastnosti stříbra. Již ve starověku uschovávali vodu do stříbrných nádob, aby tak bránili rozmnožování bakterií. Američtí osadníci dávali stříbrný dolar do mléka, aby zpomalili jeho proces zkažení. Australští kolonialisté zavěšovali stříbrné vidličky a lžíce do nádob s vodou, aby tak předcházeli její kontaminaci. Američtí vojáci během občanské války polykali celé stříbrné dolarové mince, aby od sebe odvrátili nemoci. Nádoby v kostelech pro svátosti oltářní bývaly stříbrné, protože bylo známo, že člověk nemůže dostat žádnou nemoc, když je nádoba vyrobena ze stříbra.

       V jistých evropských zemích dávali do kotlíku stříbrné lžíce a vidličky, když vařili slávky. V lékařských časopisech hlavně v roce 1940 bylo možno vidět mnoho článků, které ukazovaly úspěchy při léčbě za použití koloidního stříbra. Během třicátých let bylo koloidní stříbro užíváno jak pro vnější, tak pro vnitřní aplikaci. Avšak cena stříbra byla vysoká a současně začala éra penicilinu a jiných antibiotik - a jejich cena byla relativně nízká, proto bylo koloidní stříbro na nějaký čas vytlačeno na okraj zájmu? Podle článku v Science Digest od Jima Powella - březen 1978 bylo Koloidní stříbro nazýváno " náš mocný bojovník s bakteriemi". Díky otevřeným očím našich vědců je stříbro nově objevený zázrak moderní medicíny. Antibiotika zničí asi půltuctu existujících druhů nemocných organizmů, ale stříbro jich zničí asi 650. Odolné druhy se nemohou rozvíjet. Kromě toho- stříbro je netoxické." Pionýr mezi vědci, který pracoval se stříbrem, Dr. Henry Margraf ze St. Louis, vyvodil na základě svých poznatků tento závěr: " Stříbro je nejlepším bojovníkem s bakteriemi, které máme. Je považováno za jedno z nejuniverzálnějších antibiotických substancí, které známe.

       Oligo-dynamické stříbro je toxické k primitivním formám života a současně je to nejsilnější chemický dezinfekční prostředek. Toto spojení s relativní neškodností k životu dává velký potenciál pro dezinfekční prostředek Kontra ANTHRAXu. Koloidní stříbro bylo dokumentováno od roku 1887 jako efektivní antibiotikum proti smrtícím anthraxovým nemocem, které se bohužel staly díky hrozbám biologického válčení velmi vážnou starostí dnešní doby.

       V roce 1992 zemřelo 13 300 hospitalizovaných pacientů na infekce, které odolaly všem dnešním dostupným antibiotikům. Toto číslo bylo zveřejněno v Newsweek Magazine dne 28. března 1994.

       Před rokem 1938 bylo koloidní stříbro považováno za jednu z hlavních součástí antibiotické léčby a je stále považováno za nejuniverzálnější antibiotickou substanci, která je netoxická ve svých mikrokoncentracích 3-5 nm. Ukázala se účinnost proti 650 různým infekcím v porovnáním s tradičními antibiotiky, která jsou efektivní proti 6-7 infekcím.

       Clorox ( bělicí činidlo) představuje tutéž záležitost. Jestliže byl Clorox netoxický pro lidské tělo, mohl by být zázračným lékem stejně jako několik dalších substancí typu hydrogen peroxydu, který je zcela efektivní jako roztok pro lokální léčbu.

       Návrat stříbra do medicíny začal v sedmdesátých letech., kdy Dr. Carl Moyer, předseda chirurgické katedry Washingtonské univerzity, obdržel grant na vývoj lepší léčby popálenin. Dr. Margraf pracoval jako šéf -biochemik s Dr. Moyerem a jinými chirurgy, aby našli antiseptikum , které je dosti silné a bezbečné i při použití na velkou plochu těla.

       Výsledkem jejich úsilí a mnoha dalších vědců bylo zjištění, že koloidní stříbro lze použít ve stovkách důležitých lékařských indikací. Koloidní stříbro je pouze forma stříbra, která může být používána bezpečně jako doplněk. Vstřebává se do tkáně dostatečně pomalou rychlostí, takže nedráždí tkáň, na rozdíl od dusičnanu stříbrného, který reaguje na lidskou tkáň velmi agresivně. Koloidní částečky se postupně rozptylují do celého těla prostřednictvím krve a dávají tak prodlouženou léčebnou aktivitu.

Jak Koloidní stříbro funguje?

       Zdá se, že Koloidní stříbro atakuje jenom nepřátelské patogeny nebo tzv. bezkyslíkaté mikroorganizmy( anaerobní) a neubližuje přátelským bakteriím, které potřebují k životu kyslík (aerobní). Jak to rozpozná? Většina přátelských bakterií potřebuje k životu kyslík, zatímco nepřátelské jsou bezkyslíkaté. Stříbro neatakuje bakterie přímo, ale rozkládá jisté enzymy bezkyslíkatých bakterií, virů, plísní a bez těchto enzymů tyto mikroorganizmy nemohou dobře existovat.

       Stříbro působí jako katalyzátor a tímto procesem není spotřebován. Výsledkem této činnosti je, že si bakterie nemůže rozvíjet vůči stříbru odolnost, jako je tomu u antibiotik. Mnoho forem bakterií, plísní a virů potřebuje specifický enzym pro svůj metabolizmus. Stříbro funguje jako katalyzátor a efektivně enzymy vyřazuje z činnosti. Je toxické vůči všem specificky testovaným plísním, bakteriím, protozoům, parazitům a mnohým virům. K primitivním formám života je stříbro toxické jako nejsilnější chemický dezinfinfekční prostředek.

       Není známa žádná nemoc, která by byla způsobena organizmem, jenž může žít v přítomnosti i nepatrného množství stříbra. Podle laboratorních testů dochází k destrukci bakterií, virů a plísní během několika minut od kontaktu se stříbrem. Larry C. Ford, M.D. of the Department of Obstetrics and Gynecology, UCLA School of Medicine, Center for the Health Sciences podal zprávu v dopise s datem 1. listopadu 1988, že stříbrné roztoky měly antibakteriální a protiplísňové účinky na kvasinky typu candida albicans a candida globata.

       E.M. Crooks potvrdil, že koloidní stříbro zabije patogenní mikroorganizmy během tří nebo čtyř minut od kontaktu. Prakticky není znám mikrob, který by nebyl koloidním stříbrem zničen do 6 minut nebo méně a přitom nemá žádné vedlejší efekty, které jsou známy u vysokých koncentrací. Koloidní stříbro je efektivní u infekcí, nachlazení, chřipek a kvasných stavů. Paraziti jsou ničeni ve stádiu vajíček.

       Koloidní stříbro je bez chuti a zápachu a není toxické. Dá se použít jako pomocný prostředek pro trávení, protože ve střevu brání procesu kvašení.

        Alfred.B. Searle , zakladatel a vlastník farmaceutické společnosti Searle Pharmaceuticals (nyní známé jako Monsanto), publikoval v roce 1919 knihu "The Use of Colloids in Health & Disease" (Užití koloidů ve zdraví a nemocech) a ukázal na to, že nejdůležitější výhodou koloidního stříbra je, že nebyly zaznamenány žádné vedlejší příznaky. Nepotřísní kůži na rozdíl od jistých farmaceutických preparátů stříbra. A dále popisuje stav pro vnitřní užívání. Koloidní stříbro má výhodu v tom, že rychle zničí parazity bez ohrožení hostitele.

       Dr. Leonard Keene A.M.M.D. (John Hopkins) vyvodil na základě svých podkladů, že z léčebného pohledu pouze koloidní kovy poskytují nezbytnou homogenitu, zaznamenávají granulární čistotu a stabilitu pro maximální zdraví. Kritický ukazatel pro kvalitu koloidního stříbra je jeho barva. Bylo hodně napsáno o nutnosti koloidního stříbra být zbarven od bledě do jasně zlatě-žluté barvy, ale to je vyžadováno speciálně u podomácku vyrobených vzorků (s nízkou voltáží).

       Čím je velikost stříbrných částic objemnější, tím je barva suspenze v pásmu od světle žluté po zlatě žlutou, od hnědé do červena a od šedé do černé. Ideální forma koloidního stříbra je čistá - velice světle žlutá, když je vyráběna za použití metod s vysokou voltáží. Nejlepší koloidní stříbro k zakoupení je produkt vyrobený HVAC metodou, která má nejdelší dobu trvanlivosti, a pak vydrží až 12 měsíců bez "vypouštění a pokovování". Další velmi důležitou výhodou je to, že může být skladováno ve vysoké kvalitě v odzkoušených PET plastikových lahvích bez zhoršení kvality, na rozdíl od roztoků vyrobených nízkovoltážními metodami, jejichž kvalita závisí na světle a způsobu skladování.

       Koloidní stříbro bylo dobře dokumentováno, aby bylo k dispozici nejširší spektrum antibiotických možností. Ale protože má stříbro vysokou cenu, jeho užití nebylo široké. Maloobchodní cena se pohybuje od 100 do 200 dolarů za unci. V souvislosti s pokrokem ve výrobním procesu se v minulých letech podařilo snížit cenu, a tak je nyní koloidní stříbro dostupné pro každého.

Koloidní stříbro zakoupíte ZDE

Podle - SERENDIPITY LABORATORIES HVAC COLLOIDAL SILVER

Převzato: Přírodní Léčiva