SVĚT V KOLIZI: Spojené státy Americké v posledních dnech spustily sérii podvodních jaderných výbuchů v oblasti Antarktidy ------- Rotace Země se zpomaluje a to může přinést velké globální problémy

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

28.11.2008 Exkluzivně

        K Putinovi přicházejí velmi znepokojivé zprávy od ruského severního vojenského loďstva, které již od minulého léta operuji v oblasti Arktického oceánu. Tyto zprávy naznačují, že Spojené Státy znovu uvedly do života program "Operation Plowshare" a odpálily několik vodíkových bomb v oblasti Arktidy. V podstatě šlo o odstrašující demonstraci naznačující, že obrovské přírodní bohatství nacházející se v této lokalitě (podmořské zásoby ropy a plynu) patří USA. Ačkoliv není oficiálně známé kolik vodíkových bomb vlastně explodovalo během těchto testů, je kanadský výzkumník a specialista na podobnou problematiku Zuerrrnnovahh-Starr Livingstone přesvědčen, že šlo minimálně o devět jaderných výbuchů. Některé sdělovací prostředky totiž informovaly o tom, že ve dnech 17. a 18. listopadu 2008 bylo Spojenými Státy v oblasti Arktidy odpáleno devět vodíkových bomb a to blízko severního magnetického pólu. Zdroje ruského ministerstva zahraničí se nechaly slyšet, že tato nová série jaderných explozí představuje ze strany USA jasné porušení dohody, kterou iniciovaly Státy minulý měsíc a to po první explozi vodíkové bomby ze dne 7. října 2008. Projevy této exploze byly zaznamenány až daleko na jihu, např. v oblasti Nevady.

 

       Zasvěcené komentáře hovoří o tom, že síla těchto explozí se vyrovnala ekvivalentu 0.212E+01-0.671E+02 úrovně americké atomové bomby, která byla svržená na japonské město Hirošima a která odpovídá úrovni zemětřesení o síle 5.0-6.0 Richterovi stupnice. Oficiálně je program "Operation Plowshare" definován jako mírové využití technologie v rámci výzkumných účelů důležitých pro národní hospodářství. Velmi pěkně definováno. Osobně by mne velmi zajímalo kolik případných čtenářů, by takové definici uvěřilo. Každý nechť posoudí sám za sebe.

      Položme si jednu otázku. Jaké jsou důvody této zoufalé a v podstatě nezákonné akce vůči naší planetě ze strany Spojených Států? Jde o zoufalý pokus najít exaktně ověřitelné zdroje ropy a plynu pomocí kterých by byly Spojené Státy schopné krýt dlužnou částku přesahující 12 bilionů dolarů, která spočívá v k krátkodobých státních dluhopisech a které jsou splatné k 20. prosinci 2008.

     V souvislosti s těmito fakty je třeba zmínit, že informace, které přicházejí z USA, hovoří o tom, že Američané utratili již astronomickou cifru 4.8 bilionů dolarů ve snaze stabilizovat svůj finanční sektor. Jenže Američané v globálu dluží kolem 14 bilionů dolarů a sama americká vláda dluží dalších 10.7 bilionů dolarů. Dokážete si představit, jak velká by musela být nová naleziště ropy a plynu aby vyrovnala tyto výši těchto dluhů?

       Američané nehledají zoufale spásu jen na dně oceánu, ale i přímo i v prostředí své vlastní pevniny avšak mnohdy na úkor vlastních občanů. Ještě stále aktivní prezident Bush narychlo otevřel životní prostředí o rozloze dvou milionů akrů půdy pro okamžité a intenzivní průzkum možné přítomnosti fosilních paliv.

      V záplavě těchto informací by se ale nemělo zapomenout na varování ruských vědců, která se týkají možnosti vzniku globální kataklyzmatické záplavy. Světové geologické vědecké společenství varuje, že soudobá velmi intenzivní seizmická aktivita na naší planetě nemusí být vůbec nic proti tomu. co by si na nás mohla příroda nachystat.

      Abychom byli přesní, pak se podívejme jen několik roků zpět do minulosti. Pákistán zachvátila na tucet silných zemětřesení. V březnu 2005 zemřelo na 80 000 osob pod ohromným množstvím suti a zeminy. Naposledy 30. října 2008 během jednoho z posledních zemětřesení zahynulo několik set obyvatel tohoto státu. Několik desítek tisíc obětí způsobila gigantická vlna tsunami v Asii na konci roku 2004. Stejně tak Čína a Afghánistán jsou pravidelně zasahovány poměrně silnými zemětřesnými roji.

      Tyto, ale i další přírodní katastrofy, které prostupují naší planetou, v posledních letech naznačují, že svět vstoupil do éry nejen politické, ale nyní již klimatické nestability. Většina vědců - biologů a environmentalisté inklinují k obviňování lidské společnosti za katastrofickou změnu klimatu na Zemi. Klasickým příkladem je například problematika skleníkového efektu v důsledku globálního oteplování. Ovšem jak vyplývá na povrch, ve hře mohou být i jiné vlivy.

       Země se otáčí kolem své vlastní osy pomaleji!! "The International Earth Rotation Service" v posledních letech pravidelně přidávala sekundu anebo dvě. Podle Igora Kopylova, profesora "Moskevského institutu pro energii", je toto hlavní důvod proč planeta - gigantický elektrický stroj, vykazuje stále větší energetickou nestabilitu. Je zajímavé, že toto své stanovisko vyjádřil již v roce 2004. Kopylov je přesvědčen, že Země vstoupila do první fáze rozsáhlé globální změny.

      Slábnutí zemského magnetického pole bylo poprvé registrováno již na začátku 20.stol. a prý jednoznačně souvisí s poklesem zemské rotace, které bylo zaznamenáno na přelomu osmdesátých a devadesátých let 20.stol. Tento scénář naznačuje, že pakliže Země ve svém rotačním režimu zpomaluje v průměru zhruba jednu sekundu za rok, dochází k obrovskému uvolňování energie, která mnoho o několik řádů překračuje objem energie uvolněné lidskou průmyslovou aktivitou. Pakliže připustíme stále častěji diskutovanou teorii, která naznačuje, že globální klimatické změny v podmínkách naší planety mohou být ve velké míře závislé na aktuální pozici naší Sluneční soustavy uvnitř galaxie, pak můžeme v následujících letech čekat mnohá velmi zásadní překvapení.


Hlavní zdroj: www.whatdoesitmean.com

Další zdroje: http://educate-yourself.org/zsl/arcticnukes18nov08.shtml

                   http://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear_Explosions_for_the_National_Economy

                   http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Plowshare

                   http://www.cnbc.com/id/27719011

                   http://www.brillig.com/debt_clock/

                   http://greeninc.blogs.nytimes.com/2008/11/18/in-waning-hours-bush-administration-fortifies-oil-shale-industry/