SVĚT V KOLIZI: Klimatické zbraně znovu na scéně? ----- Skrývá se za hurikánem "Gustav" ještě něco více? ----- New Orleans v plnné pohotovosti ----- Ruské uznání nezávislosti Abcházie a Nové Osetie "rozuřilo" Západ

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

01.09.2008 Exkluzivně

           Světová veřejnost by měla být co nejpřesněji a samozřejmě pravdivě informována o postupně eskalujícím napětí mezi USA a Ruskem. V důsledku existence zcela nových technologií lze konstatovat, že již k prvním vzájemným útokům došlo dlouho před konfliktem mezi Ruskem a Gruzií. Byly to Američané, kteří použili svůj technologický komplex "HAARP" umístěný v oblasti Aljašky v podstatě k útoku na ruský komplex tzv. atmosférických radarů, které jsou umístěné na březích jezera Bajkal. V těchto místech se také nacházel podvodní neutrinový dalekohled (BDUNT), který byl zničen cíleným zemětřesným jevem o síle 6,7 na Richterově stupnici. Rusko prakticky okamžitě kontrovalo vytvořením energetického paprsku o síle neuvěřitelných 9 miliard voltů, který měl stát za rozvojem a směrováním hurikánu Katrina, který jak všichni velmi dobře víme, prakticky zničil město New Orleans. Američtí odborníci na klimatické jevy velmi dobře věděli o zcela neobvyklém chování tohoto hurikánu od chvíle je vzniku včetně nezvyklého průběhu rozpadu nad americkou pevninou. I když svou pozornost soustředíme na současné období, zjistíme, že to není poprvé, co Američané použili svůj systém klimatických zbraní. Máme na mysli především atak na čínském území s důsledkem zcela katastrofálního zemětřesení. Jde o poměrně čerstvou událost, takže jí budou mít mnozí z čtenářů ještě velmi dobře ve své paměti. Jen připomínám, že několik desítek minut před zemětřesením byly na mnoha místech Číny zadokumentovány velmi podivné atmosférické jevy (duhová mračna atp.).

 

       Poslední zkušenosti a informace, které máme k dispozici, naznačují, že tato zhoubná "výměna názorů" mezi Ruskem a USA zřejmě zdaleka nekončí. Jako příklad můžeme uvést poslední tropickou bouři, jež vznikla v oblasti Mexického zálivu nesoucí název "Gustav". Pohyb této bouře ve vztahu ke geografickému charakteru amerického pobřeží (plus lokalizace umístění naftových rafinérií) je natolik zvláštní, že znovu vyvolal obavy z katastrofického řádění Katriny před několika lety v této oblasti. V souvislosti s tím se objevily dohady o tom, zda opět nejde o důsledek působení "klimatických zbraní" tentokrát v režii Ruska.

      (Poslední informace jsou velmi zajímavé. Gustav zesílil na hurikán 5. Stupně s větry, které dosahují až 233 km/hod. Na Kubě je vyhlášen stav ohrožení, přičemž se evakuuje zhruba 200 000 osob. Asi 1200 zahraničních turistů je již evakuovaných v krytech. V pohotovosti je i americké pobřeží. Město New Orleans již znovu nechce zažít novou Katrinu. Proto již v současné době odpovědné úřady připravují povinnou evakuaci, která by se měla týkat asi 1 milionů lidí. Pakliže se bude hurikán Gustav držet dosavadní dráhy, s největší pravděpodobností skutečně ohrozí New Orleans. Podle aktuálních předpokladů by mohl ovlivnit život až 12 milionů osob).

         Myslím, že by čtenáři měli vědět také o tom, že již v roce 2002 ruská "Duma" připravila memorandum doporučující zakázat používání tzv. "geofyzikálních zbraní". Toto memorandum pak odeslala tehdejšímu prezidentovi Putinovi, OSN a vládám všech zemí světa včetně světové vědecké komunity včetně sdělovacích prostředků.

        Důležité varování také tentokrát v ukrajinském tisku přednesl vědec Vladimír V. Sytin když sdělil:

       Mnoho vědců v souvislosti s letošními ekologickými katastrofami, které postihly Evropu a Asii v posledních měsících nejsou přesvědčeni o tom, že za nimi stojí přirozené globální důvody. Spíše se začínají přiklánět k teorii použití geofyzikálních zbraní. (Samozřejmě, že nikdo z nich tuto informaci nezveřejní oficiálně, ale během mnohých soukromých rozhovorů se může člověk dozvědět i velmi zarážející skutečnosti).

      Koncem sedmdesátých let 20. stol. podepsaly USA a tehdejší SSSR dohodu o zákazu zneužívání technologického pokroku v oblasti geofyziky v rámci používání geofyzikálních zbraní. Ve skutečnosti vývoj těchto technologických prostředků byl prováděn pod záminkou vědeckého výzkumu, ale ve skutečnosti nešlo o nic jiného než o modernizaci stávajícího zbraňového sytému.

       Podle většiny expertů do takového arzenálu patří i systém (HAARP) i když se oficiálně tváří jako vědecké zařízení. V osmdesátých letech 20.stol si jistý vědec, který sestavil tento program, si nechal celou tuto metodu včetně zařízení ovlivňující atmosféru, ionosféru nebo i magnetosféru patentovat.

      "Jurij Solomatin, náměstek Nejvyšší Rady Ukrajinského Parlamentu sdělil, že USA již před několika lety vybudovaly zařízení, která jsou schopna vyzařovat energetické vlny o velmi vysokých frekvencích pomocí, kterého může docházet k významnému zahřívání atmosféry až na teplotu plazmy a prostřednictvím elektrického toku iontů. Tato plazmatická energie může být doslova řízená v prostředí atmosféry, ionosféry nebo magnetosféry Země. Dva největší technologické systémy se nachází v Norsku nedaleko města Tromso a na americké vojenské základně na Aljašce.

      Před nedávnem se dostaly na veřejnost informace, které hovoří o tom, že zřejmě nejsilnější takový komplex byl nainstalován na území Grónska. Tato technologie bude schopná pokrýt celou Eurázii od Atlantiku až po Tichý oceán. Teoreticky tato zbraň může evokovat záplavy, tajfuny, tornáda prakticky v jakékoliv části světa včetně schopnosti ochromit civilní i vojenské elektronické řídicí systémy, včetně komunikačních prostředků v jakékoliv zemi."

       Poslední události naznačují, že svět se poměrně dynamickým způsobem řítí do totálního válečného konfliktu. Podobné informace můžeme nalézt v ruském "Vedomosti News Service", kde v článku titulovaném "Medveděv učinil první krok k novému světovému řádu", kde se například píše:

       "Ruské uznání nezávislosti Abcházie a Jižní Osetie po několika měsících co mnoho západních zemí uznalo kosovskou nezávislost, zavřelo dveře krátkému období světové geopolitické stability.

       Analytici jsou přesvědčeni o tom, že Moskva jednala velmi radikálně už tím, že se odchýlila od tradičních mechanismů řešení předmětné situace.

       Rusko odkládalo uznání odtržených gruzínských republik, až do okamžiku kdy si muselo vybrat mezi tím, co nakonec učinilo anebo se ohnout před západem v provinilém gestu a pokoře i když k takovému postoji nebyl žádný objektivní důvod.

      Boris Smelev, vedoucí centra pro komparativní politická studia při "Institutu pro mezinárodní ekonomická a politická studia sdělil, že v šachu jsou takové situace popisovány termínem "zugzwang", čili nutnost pohybu i když jakékoliv rozhodnutí přináší negativní důsledky. Jde o výběr mezi špatným a horším.

        Ruské uznání Abcházie a Jižní Osetie rozzuřilo Západ a krize v dvoustranných vztazích, která vypukla již před několika roky, začíná přerůstat v konfrontaci. Jenže neuznat nezávislost jmenovaných dvou republik by vážně ohrozilo ruskou prestiž a možná by destabilizovalo situaci v Kavkazské oblasti Ruska, což by možná mělo ještě vážnější důsledky, sdělil Smelev."

        Nikolaj Zlobin ředitel ruských a asijských programů u amerického centra pro obranné informace sdělil, že Rusko zasadilo finální ránu systému mezinárodních vztahů a otevřelo dveře čemu Spojené Státy a jiné západní země v posledních letech vyžadovaly - revizi základů současného světového řádu.

      Dmitrij Medveděv je prvním ruským prezidentem a politikem po studené válce, který vrazil poslední hřebík do rakve, který se ukazoval být již velmi dlouhou dobu neúčinným a nedostatečným a který již několikrát měl snahu vést mezinárodní společenství do smrtícího konce.

       Nacházíme se ve velmi složité a v mnoha ohledech poměrně unikátní geopolitické situaci. Vnímám jí jako velmi zásadní zkoušku politické a morální vyspělosti naší společnosti. Prezident Medveděv sdělil, že Rusko neustoupí před obložením západu, sdělil také, že je připravený na cokoliv. Někteří mohou být tímto postojem velmi nemile překvapeni. Bohužel jsme v tomto roce více méně analogických nemilých překvapení zažili podstatně více.

      Osobně jsem přesvědčen o tom, že tento rok se přidá k sérii mnohých předešlých, těch "osmičkových", na který dlouho nezapomeneme.


Hlavní zdroj: www.whatdoesitmean.com

Další zdroje: www.youtube.com/watch?v=ecLwVgvvTvU

                       http://en.wikipedia.org/wiki/Lake_Baikal#Baikal_Deep_Underwater_Neutrino_Telescope

                       http://en.wikipedia.org/wiki/Lake_Baikal#Baikal_Deep_Underwater_Neutrino_Telescope

                       www.bariumblues.com/haarp_geophysical_weapon.htm

                       www.globalresearch.ca/index.php?context=viewArticle&code=V.%2020040920&articleId=609

                       http://en.rian.ru/analysis/20080827/116327550.html

                       www.unian.net/eng/news/news-269264.html