SVĚT V KOLIZI: Ekonomika západu radikálním tempem upadá ---- Čína na této situaci významně těží ----- Kolem Iránu významně přituhuje, útok by mohl proběhnout do konce roku 2009

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

03.07.2008 Exkluzivně

           Vážení přátelé a příznivci nezávislého internetového deníku Matrix-2001. Opět Vám přinášíme další aktuální informace ze světových událostí, které bohužel díky aktivní cenzuře našich sdělovacích prostředků nenajdete, a když, tak ve velmi zkreslené podobě. Čínské zprávy ze státní devízové burzy (SAFE) včera upozornily na nebývalý přítok finančních prostředků od západních národů. To způsobilo navýšení devizových rezerv na neuvěřitelnou částku 1.8 trilionů dolarů. K této bezprecedentní situaci se jen stěží hledá nějaké vysvětlení Tato zpráva přichází prakticky ve stejnou dobu, kdy Spojené Národy oznamují, že existuje enormní tlak na přenesení poptávek z bank v New Yorku. Tento náhlý požadavek na přenesení fondů do zahraničí způsobil 24 až 48 hodinové zpoždění ve zpracování dat. Zahraniční zaměstnanci u OSN převádí své peníze z účtů u federálního úvěrového United Nations Federal Credit Union u Spojených Národů a dalších bank v New Yorku. Tato aktivita měla nevysvětlitelný náhlý charakter a opravňuje k různým domněnkám a spekulacím. Proslýchá se, že jedním z důvodů této velmi podezřelé aktivity jsou obavy z náhlého ekonomického kolapsu USA a také velmi reálného izreaelského útoku na Irán, který by mohl odstartovat podstatně větší vojenský konflikt.

 

         Ukazuje se, že Čína je velmi znepokojená politikou západních národů, která minimálně v jistých politických aspektech by mohla vést k totální válce. Možná i z toho důvodu čínský prezident Hu Jintao přijal japonské pozvání, které bude v podstatě přípravou ke společnému vyjádření silného znepokojení Číny a to přímo západním vůdcům během plánovaného sumitu "G-8".

         V posledních měsících zažíváme celou řadu velmi podezřelých a pozoruhodných indicií, které minimálně nasvědčují tomu, že něco na mezinárodní ekonomicko - politické rovině není v pořádku. Vzpomeňme jen náhlé a v podstatě pořádně neodůvodněné zvýšení cen benzínu a nafty, nezadržitelně pokračující propad americké ekonomiky což můžeme sledovat přímo na domácí scéně ve stabilním velmi silném posilování české měny vůči dolaru a je skutečně jen otázkou dní, kdy dojde k prolomení hranic 15-ti dolarů. V souvislosti s tím je velmi fatální vzdálené bubnování (charakteristické pro některé specifické národy) jakýmsi damoklovým mečem, který visí nad námi všemi.

          Je třeba také upozornit na prohlášení jednoho z velmi známých amerických senátorů Josepha Libermana, který naznačil, že již v roce 2009 může USA čelit vojenskému útoku. V duchu tohoto tématu zní jako hodně logická slova vysokého úředníka Pentagonu, který varoval, že stát Israrel s největší pravděpodobností napadne iránská nukleární zařízení ještě do konce letošního roku.

         Je zřejmé, že prostý občan se bude jen stěží orientovat ve spletité síti zákulisních intrik evidentně na globální úrovni. V tomto ohledu vyzní asi velmi zajímavě slova iránského prezidenta Mahmoud Ahmadinejada, který naznačil, že ceny benzínu a nafty stoupají uměle s tím, že za touto praktikou stojí vysoké zákulisní hry. Ve své podstatě by mohlo jít o pletichaření amerických vůdců, které se vehementně snaží uměle zvýšit cenu tohoto paliva.

         I když velitel páté flotily amerického námořnictva viceadmirál Kevin J. Cosgriff sdělil, že nedovolí, aby Irán uzavřel Hormuzkou úžinu, jisté aspekty a analýzy naznačují, že iránský protiútok proti "západu" bude zcela jistě nabývat až "zuřivého" charakteru. A to by mohlo být pro západní vojenské síly skutečně nepříjemným zjištěním. Konečně v podobném duchu hovoří i Christian Science Monitor News Service:

        Iránský náboženský vůdce Ajatollah Sayyed Ali Chomejni varoval před dalekosáhlou pomstou již v roce 2006, když sdělil, že "Američané by měli vědět, že pokud dojde k útoku na Irán budou jejích zájmy poškozené kdekoliv na světě. Irán bude na každou ránu odpovídat s dvojnásobnou sílou".

        Mnozí analytici říkají, že Irán má v současné době k dispozici množství nástrojů pomocí kterých jsou schopni své hrozby naplnit. Zdaleka to nemusí být jen pouhá slova, říká Alex Vatanka bezpečnostní analytik pro střední východ pracující v Jane's Information Group ve Washingtonu. Tento muž říká, že Irán pochopitelně těžko může vyhrát v klasické konvenční válce, ale zároveň upozorňuje na to, že Irán by měl k dispozici zcela jiné prostředky. Může například velmi podstatně zvýšit ceny ropy nehledě na to, že by mohl poměrně účinným způsobem narušovat pravidelné lodní trasy v Perském zálivu. Ve hře jsou také poměrně blízká vojenská uskupení amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu. V duchu těchto skutečností Irán prohlásil, že již v prvních minutách by mohl použít různého druhu raket namířených až na 11 000 různých strategických cílů

          Tak například stát Israel se nachází uvnitř dosahu iránských balistických střel Shahab-3. Od roku 2006 se dokázal Irán po této linii významným způsobem vyzbrojit. V současné době je tedy schopen zasáhnout prakticky jakékoliv místo  v tomto perimetru včetně nukleárního reaktoru "Dimona".

           Irán v posledních letech a měsících hodně zdokonalil taktiku pro pobřežní oblasti ve které by hlavní roli hrály rychle lehce ozbrojené čluny, které se mohou poměrně snadno dostat k mnohem větším válečným člunům z odlišných směrů. V roce 2002 probíhala velmi vysoce klasifikovaná vojenská hra během které by přesně takový typ útoku simulován se zcela zdrcujícím účinkem. Americké námořnictvo ztratilo 16 hlavních válečných plavidel.

           Skutečnosti uvedené v této reportáži naznačují, že letošní rok by mohl hrát velmi rozhodující roli ve smyslu toho co můžeme očekávat na globální politické a ekonomické scéně. Každému rozumně uvažující člověku musí být jasné, že potencionální útok na Irán by se stal bezprecedentní rozbuškou ke globálnímu konfliktu. Však vzpomeňme na historii. Hluboké ekonomické krize globálních rozměrů (a to je situace ke které doslova mílovými kroky směřujeme - pokud už v ní nejsme), byli velmi často spouštěčem k válečnému řešení takové situace.

            Bude se opět taková situace opakovat. Doufejme, že nikoliv??


Hlavní zdroj: www.whatdoesitmean.com

                      www.waynemadsenreport.com/articles/20080624

                      www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=aqA166Do0cdw&refer=home

                      http://news.smh.com.au/world/oil-market-is-saturated-iran-president-20080624-2vpp.html

                     www.csmonitor.com/2008/0620/p07s04-wome.html?page=2

                     www.culturechange.org/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=179&Itemid=1