Observatoř Stonehenge a věda

         Jestliže je podle ruských vědců Stonehenge přesná observatoř k zanamenání astronomických jevů jako třeba zatmění Slunce, Měsíce, rovnodenost, slunovraty... Je obrazem sluneční soustavy, tak jak to že vychází počet planet na 12??? Mohl by se někdo přesný a precizní v takových detailech nebeské mechaniky jako zatměni a další, takhle hrubě splést v počtu planet? A co stálý gravitační tah deformující dráhy sond Voyager či Pioneer?  Ono vůbec mise těchto sond mohou mít zajímavé pozadí ohledně účelu. Zajímavé, je že tyto staré observatoře jsou mimo okruh kulturni výměny, pokud uvažujmeme z našeho hodnocení úrovně civilizace 5 000 let zpátky, obzvlášť lokace v severni Americe oddělená oceánem.

 

 

         A zde je oficialně z českých vědeckých kruhů posvěceno, že Stonehenge nebyla astronomická observatoř. Zajímavé na téhle zprávičce je styl, kdy astronom významné instituce je snižován tím, že dokonce zastával teorii stacionarního vesmíru. Koneckonců Einstein taky. Uznávaná teorie si přizpůsobuje vše k obrazu svému, co prizpůsobit nejde je vytěsněno mimo, ignorováno. Co nejde dokázat, neexistuje. Úsměvné. Axiomy na kterých stojí "pevná" stavba naši vědy rovněž dokázat nejde. Např. na definici elektrického náboje kruhem upozorňuje třeba aktualni článek z WM magazínu.

 

http://www.scienceworld.cz/sw.nsf/astronomie/E6F228044C3CEF9BC125721900776C81?OpenDocument&cast=1

 

        Toto je skutečně perla! Kterých je ovšem ve vědeckých kruzích jako hub po dešti:

        Mimochodem - vykládat Stonehenge jako:

 

        Stonehenge tak bylo podle astronoma a antropologa Aveniho spíše chrámem a shromaždištěm k obřadům, nežli observatoří v našem slova smyslu. Šlo o společenské (politické?) a náboženské centrum, k čemuž samozřejmě vazba na určité astronomické události napomáhala. Tak právě toto mě dovádí  k cynickému názoru na vědu obecně a proto ji tak jízlivě komentuji.


       Tady toto je vlastně sebe-obžaloba vědy a vědců tohoto typu. Ukázka, jak se zcela voluntaristicky zachází s nepohodlnými fakty. Totiž, tito údajní vědci na jedné straně mluví o pomalu ještě chlupatých tvorech s patrně inteligencí blízkou pokojové teplotě, kteří neznali písmo a proto nemohli vytvořit něco takového, s plně astronomickým výkladem obsahu.

       Na druhé straně se ale vůbec nepozastaví nad tím, proč by tedy nějaká "banda skoro-opic" vůbec něco takového stavěla dokonce s přesnou vazbou na astronomické události, což věda připouští. To, že ve Stonehenge je v kameni  zvěčněn Metonův cyklus jim nevadí a jsou to ochotni považovat za náhodu. Jak si ale představují, že by lidé doby kamenné mohli vytvořit takto časově a materiálově nákladné zařízení v časovém intervalu přes 1100 let, ty chytráky nijak neznepokojuje.


       Tak si to představme, co by taková stavba znamenala pro nás dneska! Musíme tu stavbu ale poněkud v poměru technických možností a znalostí dneška upravit. Tedy jako první třeba odhadnout počet obyvatel Britanie tehdy.


         Totiž - před těmi cca 5000 léty, když stavba začínala, tak podle těchže chytrolínských vědců na planetě žilo nanejvýše 10 - 20 milionů lidí, přičemž ale Britanie neležela v oblasti pro život člověka ideální. tedy - kolik si asi tak někdo představuje, že na území britského ostrova žilo lidí ? Uděláme jako první přiblížení prostý výpočet trojčlenkou:


       Dnes žije v celém UK asi 55 milionů lidí a na celém světě asi necelých 7 miliard lidí. Když bychom vzali vyšší počet lidí v době před 5000 roky - tedy 20 milionů, výjde nám, že na území celého UK by v tomtéž poměru žilo asi 150 000 lidí. Protože ale skutečně víme, že nejvyšší koncentrace lidí byly v několika málo světových centrech vývoje druhu homo, které se vyznačovaly velmi příznivými klimatickými a geografickými podmínkami - tedy v Mezopotamii, v údolí Nilu, v údolí Hindu, v povodí Žluté řeky a potom možná ještě na jihu Afriky - dovolím si říci, že to v prvním přiblížení vypočtené číslo můžeme s klidným svědomím snížit na 10% ale i až na 1% .

 

        Tedy na území UK by žilo řádově několik tisíc a maximálně až patnáct tisíc v bederních rouškách pobíhajících divochů! Cha cha! Tady tento odhad je zcela podložený - tedy, ptám se - kdo by se to tam jakože měl shromažďovat vůbec? Když už tedy nekladu tu fundamentálnější otázku - kdože to Stonehenge tam mohl vlastně postavit při těch počtech! Protože, při této koncentraci lidí a předpokládaném stavu místní dopravy to trvalo týdny, když se chtěli navštívit nejbližší sousedé!


        Ale nic - já chtěl vymyslet nějakou stavbu, kterou by mělo zrealizovat společenství lidí o počtu dejme tomu 10 000 lidí v dnešních podmínkách, aby to bylo zhruba stejně obtížné - to pro co nejplastičtější představu, o čem že to mluvíme! Takže ještě musíme provést odhad poměrů výkonnosti těch 10000 otrhanců, co se patrně dorozumívali posunky a skřeky a bydleli na území cca 200 000 km2 a výkonu dnešních vzdělaných lidí, kteří dnes bydlí na katastru městečka s asi 10 000 obyvateli - tedy typicky by to mohlo být Nové město nad Metují. Technologické možnosti dneška odhadnu tak, že koeficient 1000 bude asi málo, ne ? Budiž - nechám 1000 a zapomenu, že ti dnešní se domlouvají mobily, kdežto tehdy o sobě ani nevěděli a neuměli mluvit.


        Tak si tedy představte toto: Nové město nad Metují se rozhodne, že v příštích 1100 létech si postaví pro své potřeby atomovou elektrárnu typu Temelín, ale s instalovanými čtyřmi bloky! Odhadované náklady v kč v jejich dnešní hodnotě by činily cca 500 miliard korun. Tuto stavbu budou lidé onoho městečka stavět bez nároků na nějaké dotace ze státního rozpočtu - nýbrž ze svých přebytků (!!) a ve volném čase po práci! Níkdo je totiž nebude živit, šatit, nikdo jim zadarmo nic nedá.


       Už to vidím, když  Československo a pak Česko tak tak s všelijakou cizí pomocí sotva dostavělo  Temelín o poloviční velikosti !!


       Chápete vážení, jak blbě se na to věda dívá? Tady stojí stavba, kterou by amatéři dneska nepostavili ani omylem, protože málokdo vůbec tuší, co to je Metonův cyklus. A nějaký unioverzitní idiot otitulovaný vláčkem písmenek před i za jménem z nás děla taky idioty a říká, že to jen tak mimochodem si tam postavili nějací skoro-opolidi, aby se měli kde scházet na jakési pochybné náboženské slavnosti a úkony! Pche! Takhle z nás věda dělá blbce ve všech oborech a "užiteční důvěřiví" idioti pak plácají další nesmysly a říkají, že jedině tomu máme věřit, protože jenom toto dává smysl.

 

Ono čistě postavit ty kameny je problém, ale mnohem horší problém je však poloha těch kamenů. Realizovat už geometrickou strukturu je obtížné, ale vymyslet ji? Pokud bych měl užít toho příměru k Novému městu a lehce předimenzované JE. Tak ve populaci města musí být zatrcený přebytek jaderných fyziků, kteří vymyslí celý jaderný program a hromada jaderných inženýrů, kteří dohlédnou na stavbu reaktoru a pak ty šikovné ručičky, které to všechno ve svém volném čase postaví.

 

V kterémsi díle tzv. "Kroniky Země" psal i Zecharia Sitchin o Stonehenge. Ano - ta vlastní stavba je sama o sobě jistým technickým a technologickým problémem. Jedná se o dopravu, rozmístění, vztyčení, překlenutí rozhodně naprosto nepohodlně velikých a těžkých těles z kamene. To vše je otázka techniky jako takové a kdybych to zadal za slušné peníze dneska firmě - měla by s tím zaručeně docela práci a problémy a nebylo by to zcela evidentně levné.


       Jenže skutečně zde vzniká druhý a větší problém. V té soustavě ve Stonehenge je zcela nesporně zakomponován Metonův cyklus. Moje vzdělanost, zde vcelku končí, takže nedokážu takhle vysvětlit, v čem je zakopán ten pes přesně. Ale pokusím se to zprostředkovat:


        Totiž - Metonuv cyklus vychází z prostorového uspořádání a vzájemného pohybu v soustavě Země, Měsíc=Luna a Slunce. Kromě vlivů dalších těles, jež jakože jsou pod prahem vnímání pro naše účely, je Metonuv cyklus dobou, ve které se znovu od počátku sejdou cykly tropického roku a synodického měsíce. Ten Metonův cyklus není zcela přesný, je to vlastně jakýsi podcyklus většího cyklu, trvajícího 344 roků.


        V tomto dlouhém cyklu se zopakují právě jedenkrát všechny možné kombinace vzájemných poloh v soustavě těch třech těles, tedy Slunce, Země a Měsíce. Ovšem v zásadě to "skoro přesně" platí i pro onen 19 -ti letý Metonův cyklus.


        Jakýmsi přesně daným geometrickým způsobem se dá ta troj-souvztažnost v soustavě těch třech těles fixovat určitým geometrickým uspořádáním bodů v prostoru a to právě představuje uspořádání ve Stonehenge. Je dále pozoru-hodné to, že pro každé jiné místo na světě by to prostorové uspořádání bylo zase jiné. Tak jak tomu odpovídají obrazce ze dřeva na Sibiři.

 

       Čili - zde se stavělo nutně podle jasného plánu, který již není opakovatelně použitelný pro jiné souřadnice. Ten "někdo" musel mít naprosto jasnou představu, co staví - čili naprosto určitě a jistě se nejednalo o nějaké primitívní náboženství nějakých otrhanců a to ani omylem!! Badatelé na místě pak přišli na to, proč vlastně trvala ta stavba tak dlouho - totiž zhruba oněch 1100 let.


        Už nemůžeme ani mluvit o době stavby 1100 let - prostě postavili a dalších 1100 let ji udržovali v aktuální podobě, pak z neznámého důvodu zůstala statická dodnes. Badatelé totiž zjistili, že Stonehenge sice zde v prostoru jedinečným způsobem zhmotňuje parametry Metonova cyklu, že však ale ta stavba k tomu nesloužila! A teď teprve to začíná být naprosto zajímavé. Totiž, s některými kameny bylo hýbáno v průběhu těch 1100 let. Když se analýzovalo, jaký smysl ty změny měly, dospěli badatelé na místě k závěru, že zde se nestavěl komplex, zhmotňující Metonuv cyklus, nýbrž zde byl onen Metonuv cyklus změřen a teprve následně fixován!


        Na místě tedy je otázka - pokud se ale shodneme, že se nejednalo o nějaké čarodějnické místo nějakého primitívního náboženství - proč by ten cyklus zde měl být změřen a potom fixován? Je jasné, že potřeba něco měřit vzniká v okamžiku, když se to změní!


        Takže je zde v podstatě důkaz, že před více než cca 5000 léty došlo k nějake kosmické události, která původní a ještě tehdy ne Metonův, leč jiný, cyklus změnila! A stonehenge mohl být postaven pro zaznamenávání změn v Metonova cyklu. Třeba něco bacilo do Země a posunulo ji to na trochu jinou oběžnou dráhu, čimž se podmínky v trojsoustavě změnily. Když se zahledíme do světové mytologie, tak hned vlastně "na vlastním prahu" najdeme řadu zpráv!


       Byla to tzv. "Potopa světa" - je to datované v Bibli! Z Egypta pak víme, že jakési první podklady o lidských faraonech (Meni) máme až z doby cca 3100 před Kristem. Dále zde máme staré Maye a jejich prokleté datum, zde až protivně přesně 11. srpen 3114 před Kristem! Bohu žel - ten cyklus Mayů naprosto stejně, ba ještě více protivněji končí v roce 2012 v prosinci kdesi na Vánoce! Nu a přesně to mají taky Židé se svým kalendářem, který je jinak nastaven. Židé mají dneska 15. Nisan 5768 - zajímavé, že? Vše ale se to jaksi podezřele šikuje k době podle našeho počítání kdesi mezi 3114 až 3760 před Kristem.


        No takže máme přibližně dobu, kdy se cosi se Zemí semlelo a pak "někdo" zjišťoval, jak se geometrie budoucího Metonova cyklu změnila - a to dělali ve Stonehenge. Pokud to byli mimozemšťané, naši tvůrci, podle Sitchina Anunaki - potom si buďme naprosto jistí - jsou tady, mezi námi!! Oni totiž stvořili člověka k obrazu svému a dokonce tak geneticky podobně, že dle genesis "...a viděli synové Boží, kterak dcery lidské krásné jsou ... a vcházely k nim a ty jim rodily !!" A říkají si - ach jo, ti lidi jsou blbí, co jsme to stvořili, oči mají a nevidí, uši mají a neslyší !

 

        K 12ti planetám ve Stonehenge: Co se týče naší sluneční soustavy, tak kosmický prostor za drahou Neptuna téměř neznáme. Kromě Pioneeru a Voygeru za touto drahou nic z naší techniky není. Připomínám, že dalekohledy z těch desítek tisíc větších objektů v Kuipierově pásu zaregistrovaly pouze zlomek - asi tisícovku.


http://www.scienceworld.cz/sw.nsf/astronomie/B3BFB0C4579FBF83C1257126004FE648?OpenDocument&cast=1

        Je tedy vědecky nesmyslné zpochybňovat údaje "někoho", kdo zaručeně věděl o vesmíru daleko víc a s daleko většími souvislostmi, nežli současní "astronomové".

 

        Kdo tedy postavil Stonehenge? V případě, že původní obyvatelé UK byly skutečně divoši, tak jak dokazuje věda, tak oni těžko. Nápad postavit Stonehenge a pak i skutečná realizace takového záměru vůbec nemusí být od lidí. Například dnes? Ve vyspělé západní vědecké civilizaci - napadlo by někoho něco takového stavět i kdybychom to pochopili? Rozhodně ne! Může to pocházet od bytostí z naprosto jiné galaxie, kteří přemýšlejí, uvažují a jednají naprosto jinak, než moderní technicky vzdělaný člověk. Bez okamžitého zisku a vysoké rentability ani kuře nehrábne, natož homo economicus.

 

       Taková volovina, na které se nedá vydělat, se může zrodit pouze v "hlavě", která přemýšlí naprosto jinak, ale rozhodně přemýšlí! Na takovou stavbu žádná banka půjčku neposkytne, natož vykutálený vyvolený lichvář. Taková stavba zásadně odporuje základům naší civilizace.


       Je podezřelé, že taková stavba přetrvává tisíce let až do dneška. To může evokovat názor, že ti hlupáci co to stavěli byly mnohem stabilnější formou života než my, kteří silou své vůle a svojí chamtivostí dokážeme zničit celou planetu za pouhá tři století. Nejlepší by proto bylo Stonehenge rozebrat, kameny rozbít na štěrk a na místě samém postavit superhypermarket. Ať je již z vesmíru vidět, jak se dnes máme dobře.

 

Věda hovoří o člověku jako o nejinteligentnějším tvoru ve vesmíru. Ale nejsem si jist, jestli je možné vědu vůbec nazva inteligencí. Vysvětlení vědy jsou tak absurdní, že skutečná podstata vědy může být podávání "vědeckých" vysvětlení na problémy, které nesmíme poznat. A vědec sám si to ani neuvědomí - on jen dostane za úkol: "Vymysli, jak můžou ti tupci postavit pyramidu, jak Stonehenge a jak se soustavou lan a prken dají udělat kruhy v poli, které čistě náhodou vznikají až moc často v blízkosti Stonehenge.

 

A masy? Ty jim věří. Je to důkazem, že homo sapiens není inteligentním tvorem! Inteligentní tvor rozezná, co mu prospívá a co škodí. Kdo to rychle nerozezná, je v přírodě odsouzen k záhubě. Je sežrán, umře hlady, stane se obětí. Tedy nemá šanci se množit. Dnes jsou však lidé vedeni k bezpodmínečné poslušnosti, namísto k samostatnému myšlení. Inteligence se stádním chováním nejde pravůbec dohromady, resp. závislost je nepřímo úměrná.

http://rutube.ru/tracks/108032.html?v=66610900ed9847dc0795e7625f5ae


(c)2008 Marek Slanina