Egyptské pyramidy - záhady a fakta

          Ve 2.-3. století př. nl. sestavil helénistický spisovatel Filón Byzantský seznam největších a nejhonosnějších staveb své doby, jenž byl o něco později nazván jako Sedm divů Světa. Ve svém díle označil tři typické a nejznámější egyptské monumenty za poslední místo odpočinku starověkých králů a stejně tak tomu učinilo i mnoho dalších autorů před ním a po něm. Díky všem těmto zdrojům a informacím pak vešly pyramidy do všeobecného povědomí pouze jako pracně vybudované hrobky faraónů IV. dynastie. Tvrzení, které se opírá o řadu pramenů a má svůj nemalý počet věrných a skálopevně přesvědčených zastánců. Je ale skutečně pravdivé? Kolik už takových "zaručených a potvrzených" teorií vzalo za své a v těch horších případech mezi námi ještě stále funguje a ovlivňuje myšlení ostatních až do současnosti? Víc, než je pro lidstvo zdrávo. Přičemž samotní prapůvodci těchto odklonů a pomýlení zůstávají zpravidla stále stejní. Nezájem, hloupost a pohodlnost či jen nedostatek volného času a prostoru při hledání skutečného. Veškeré tyto negativní postoje pak člověku zabraňují, aby pochopil své vyšší já a opravdovou tvář zúčastněných aspektů a součástí života. A to dokonce i včetně svého původu.

  

        Na tomto místě hovoříme o jednom takovém "mírně pokřiveném, zato ale značně rozšířeném" světovém názoru, o pyramidách. V naprosté tichosti postávají a bez jediného slova odporu se nechávají zasypávat kvanty lží a polopravd. Jsou to ale právě ony, které jak starodávný a nezničitelný maják osvětlují těm poněkud moudřejším a všímavějším cestu za poznáním. Buďte si proto více než jistí, že rozhodně stojí za vaše krátké zamyšlení a případné poopravení dosavadních závěrů.

        Následující fakta jsou vzhledem k dnešnímu hektickému tempu doby, jenž čtenáři nedovoluje příliš dlouhé soustředění, sepsána pouze stručně a do jednotlivých oddílů. Přesto by vám měla dodat potřebné údaje a podněty, na jejichž základě pak dostáváte šanci odhalit mnohá z dalších tajemstvích a záhad Života.

        Přeji vám příjemné a ničím nerušené bádání v tom neúchvatnějším prostředí jaké má člověk k dispozici - ve vlastní mysli.

       Cheopsova, též Chufuova, pyramida, první ze sedmi divů Světa. Tato velkolepá stavba utržila během několika tisíciletí řadu jizev a poškození. Přesto žádný z faktorů přírodního působení či vandalských činů nedokázal ubrat nic na její majestátnosti

        Rozměry Velké pyramidy jsou více než úctyhodné a k jejich skutečnému docenění je třeba vidět celé toto ohromné dílo na vlastní oči. Základnu tvořil čtverec o délce 230,38 metru, dnes 227,5 metru. Původní výška pyramidy byla 146,5 metru, dnes 137 metru. Plocha, jenž zaujímá představuje něco přes 5 hektarů a její objem činí 2 600 000 krychlových metrů. Na stavbu bylo použito asi dva a půl milionu kvádrů, jejichž hmotnost se pohybuje mezi 2,5-15 tunami. Přičemž některé bloky na základně váží okolo 50 až 70 tun. Celková hmotnost se odhaduje na 5,976 mil.tun a sklon jednotlivých stěn je 51° 50´. Její vápencová základna byla vypracována s takovou dokonalostí, že výškový rozdíl mezi hranami činí pouze 2,1 centimetru.

        Tím bychom měli uzavřený výčet údajů, o jejichž platnosti nemůže mít a patrně nikdo z nás ani nemá sebemenší pochybnosti. To, co však už nedá spát mnohým, je způsob, jímž by se dalo toto veledílo postavit.

        Jak už z názvu vyplývá, podle nejrozšířenějších zdrojů ji měl před více než 4000 lety nechat vybudovat faraón Cheops za pomoci 100 000 otroků. Tento panovník však vládl pouhých 23 let, což je v kontextu s tak obří stavbou a tehdejšími podmínkami asi přeci jen příliš krátká doba. Vždyť si stačí jen uvědomit, jaké pracovní nástroje měli v té době k dispozici. Namočené dřevěné klíny a měkké měděné pily. Pravda, ne že by to s nimi nešlo, představte si ale, kolik úsilí a času by tato technika stála. A to nehovoříme jen o vápencových blocích z nedalekých lomů. Na vnitřní i vnější stavbu byla totiž z části použita i tvrdá asuánská žula. Mimochodem, Asuán je vzdálen asi 900 km., což nás dostává před další nemalý problém, jenž v sobě zahrnují poměrně závažná hlediska transportu a logistiky.

       Stejně tak těžko lze vysvětlit i následující více než důležité stavební postupy a technické nejasnosti : "Jakými metodami se podařilo navršit ohromné a těžké kvádry do požadovaného tvaru? Který zázrak umožnil sesadit tyto obelisky s 0,5 milimetrovou přesností natolik precizní, že v lepším případě uvidíte na stěnách jen něco jako nakreslenou černou přímku? A díky komu a čemu pak byl vytvořen nesmírně složitý komplex chodeb a komor a to jak v nadzemní, tak i v podzemní části?"

       Vždyť si jen zkuste představit, jak a co všechno by bylo nutné udělat pro vyzdvižení alespoň jednoho jediného několika tunového bloku do výše 50 metrů. A pak si uvědomte, že takových "kamínků" je tam přes dva milióny a pyramida, že je třikrát vyšší.

       A podobných záhad a tajemstvích je okolo výstavby více než dost. Jejich dopad má různě velký význam a na některá známe dokonce i určitá logická řešení. Přesto nám však pořád zůstává spousta závažných a podstatných otázek na zodpovězení ?

       Pokud vám předcházející část nestačila a vy jste stále ještě zastánci nekonečné mravenčí metody, kdy prostředky na výstavbu a finance na platy či stravování pro všechny zúčastněné museli do faraónovy pokladnice padat zřejmě přímo z nebe, tak se zkuste zamyslet nad dalšími z faktů, které v sobě Velká pyramida zahrnuje.

       Podle všemožných historických vyjádření byla úroveň Cheopsova lidu značně primitivní. Jak je pak tedy možné, že jsou v pyramidě vepsány rozličné údaje vyžadující vyspělé vědní znalosti? Náhoda? Shoda okolností? Tak na takové tvrzení je jich tam opravdu až moc.  

      Uveďme si teď pro zajímavost a posouzení alespoň některé z nich :

-          Celková hmotnost Velké pyramidy se odhaduje na 5,976 mil. tun. Její hmotnost je v poměru k hmotnosti Země 1:1O15, což značí jednu triliontinu.

-          Pyramida je vysoká 280 egyptských loktů a strana čtvercové základny má 440 loktů. Jestliže obvod základny vydělíme dvojnásobnou výškou pyramidy, dostaneme Ludolfovo číslo - 3,1416 (440x2 / 280 = 22/7)

-          Poloměr 22/7 se vyskytuje i u dalších pyramid a tak se nabízí otázka, proč jej Egypťané používali a jaké hlubší souvislosti se skrývají v čísle 7 a sedminových dílech. Například královská komora je umístěna ve 2/7 výšky, přibližně ve 42 metrech.

-          Sedminy umožňují dospět i k číslu "e", základu přirozených logaritmů, popisujícímu většiny přírodních dějů - radioaktivní rozpad, zeslabení intenzity vlnění při průchodu hmotou, vylučování látek z organizmu apod.    (e=2,7182     19/7=2,7128)

-          Původní výška od základny k vrcholu je 146,59 metru. Je to snad pouze náhoda, že toto číslo vyjadřuje střední vzdálenost Země od Slunce, uvedenou v milionech kilometrů?

-          Základnu tvoří čtverec o straně 230,36 m., což se rovná 440 egyptským loktům, což je 365,242 jednotkových měr, podle kterých byla Cheopsova pyramida postavena, tzv. pyramidových metrů a to odpovídá počtu dní v roce. Mimochodem, egyptský loket je přenou miliontinou zemského poloměru.

-          Pomocí analytické metody se dají z číselné hodnoty rychlosti světla, zakódované v Cheopsově pyramidě, získat hodnoty, které vyjadřují ženský a mužský gament (23) a také zygotu (46), které určují počátek života (chromozomy).

-          Velká pyramida přesně vyjadřuje vztah 2pí mezi obvodem a poloměrem Země. Výška pyramidy je 481,4 stop a obvod kruhu čtvercové základny je 3 023 stop. Výška pyramidy násobená 2pí je 3 023.

-          Cheopsova pyramida se nalézá na 30 stupni severní zeměpisné šířky, tedy přesně mezi rovníkem a severním pólem a je na setinu stupně nasměrovaná do čtyř světových stran. Není to považováno za náhodu, neboť Piazzi Smith přišel na to, že příslušný poledník, který probíhá ze severu na jih a rozděluje deltu Nilu na dvě poloviny, je zároveň i ideální linií, jenž dělí všechny pevniny naší planety. Což znamená, že na obou stranách průchozího poledníku je stejně velká plocha pevniny, nořící se do oceánů a moří. Věděli snad stavitelé pyramidy o tom, že je Země kulatá a aby toho nebylo málo, tak navíc i  znali polohu a velikost povrchu všech kontinentů? Pokud ano, tak je asi zbytečné pokládat si další otázku, kdo a kdy vůbec vymyslel fungující kompas?

   

        A v tomto duchu bychom mohli ještě nějakou dobu pokračovat dál. Informace a data ukrytá v dávných artefaktech k nám postupně promlouvají a odhalují nová tajemství v souvislosti s tím, jak narůstají naše vlastní znalosti. Kdo ví, jestli za nějaký ten čas, až náš všeobecný rozhled postoupí zase o něco dál, nevyplavou na povrch nezvratná fakta a důkazy, které dokáží přesvědčit i ty největší zatvrzelce. To vše nám však ukáže teprve až zmíněný a do jisté míry i předem určený "čas".

        Tak co? Stále věříte té mysticko-primitivní teorii, kterou ve svém díle "Jitro Kouzelníků" velice přesně vystihl a popsal Jacques Bergier : "Bůh diktuje astronomická data omezeným, ale pilným zedníkům a pak jim trochu pomůže. Nebo - je nutno připustit, že tehdejší architekti a surrealističtí dekoratéři dali vytěžit, přivézt, vyzdobit, zdvihnout a usadit na půl milimetru přesně a  podle měr, které jim v náhodné inspiraci prolétly hlavou, 2 600 000 kvádrů Velké pyramidy za pomoci nádeníků, kteří pracovali s kousky dřeva a s pilami vhodnými tak na řezání lepenky a při tom si navzájem šlapali na nohy? A to všechno jen pro to, aby uspokojili megalomanii svých primitivních a nevzdělaných králů?

        Nevadí, ještě je před námi další část, která se zaobírá závěry vědeckých výzkumů a technických pozorování. Snad ve vás alespoň tato etapa vybudí určité známky zájmu a zdravých pochybností.

        Skutečné stáří pyramid představuje ve vědeckých kruzích neustále diskutovanou a otevřenou otázku. Množí se názory na jejich původ, který jde prý mnohem dál do minulosti, než se dosud tradovalo a rovněž se nám nabízí i nová teze, podle níž byli faraóni, jimž se tyto architektonické monumenty připisují, pouhými restaurátory.

       Na sklonku minulého století začala mladá generace badatelů používat technicky vyspělejších metod. Díky nim pak staví proti uznávaným názorům důkazy, které již nelze jen tak odmítnout. Jejich závěry naprosto potírají staré absurdity i s jejich tvrzením, které připisuje autorství pyramid primitivní civilizaci v plenkách. V současnosti už je ku příkladu zcela známý astronomický charakter pyramid a také máme naprosto jasno ve hvězdném seskupení odpovídajícímu šachtám ve Velké pyramidě. To všechno jsou vodítka, která nám napovídají, že odpověď není tady na Zemi, ale nahoře, ve hvězdách.  

       Než-li se však dostaneme ke hvězdám a jejich zmíněným nápovědám, tak se pojďme nejprve podívat, co dalšího vyplývá z nových studií :

      -Rozhodně jedním z nejzávažnějších argumentů je dedukce badatele Johna Westa, který na základě geologických rozborů dospěl ke zjištění, že celý komplex v Gíze má přímou souvislost s časem před dvanácti a půl tisíci lety. Tato věda nám totiž velice přesně naznačuje, že všechny tři pyramidy, a to včetně Sfingy, byly vystaveny po mnoho staletí nemilosrdnému dešti. A kdy takové deště byly v Egyptě naposled? Už ne dvanáct tisíc let.

       Rovněž mechanické působení přírodní eroze podporuje jeho zajímavá odhalení, neboť na pyramidách nevidíme horizontální poškození, jak by způsobil vítr a písek, ale naopak vertikální - od deště. K úžasu egyptologů geologové Johna Westa podpořili. West se tak v krátké době stal nejhorší noční můrou akademiků, neboť přišel někdo z jiného oboru s úvahou důkladně promyšlenou, dobře prezentovanou, srozumitelně popsanou a plnou údajů, které se nedají smést ze stolu jako nějaké teoretizování.

       -Další, co na sebe v dnešní době přitahuje nemalou pozornost, jsou výsledky opírající se o metody určování stáří na základě poločasu rozpadu atomových jader, v tomto případě uhlíku. Veřejnosti však zatím nejsou dostupné a známé žádné konkrétní závěry. Což však neznamená, že nejsou a nedaly by se získat.

       -Za povšimnutí také stojí i výsledky pozorování, jenž se uskutečnila za pomocí radarových vln a elektromagnetického scannování. Podle závěrečné zprávy z roku 1991 byla rozpoznána velmi rozlehlá spleť chodeb nacházejících se takřka pod celým areálem. Podařilo se lokalizovat několik dosud neznámých komor a dutých míst, které jsou naplněny neidentifikovatelnými předměty a pískem. Proč však egyptská Nejvyšší rada pro památky nedovolí pokračovat ve výzkumu, je pro normálně uvažující naprostou záhadou.

      -Nesmíme ani opomenou fakta, jenž uvnitř pyramidy dokládají neobvyklé psychotronické efekty, které, mimo jiné, zřejmě pozitivně ovlivňují i lidské zdraví. Hovoříme o prostorové psychotronice, vytvářející energetické a geomagnetické anomální zóny, jež jsou dál předmětem zkoumání. Zvláštní, nemá se náhodou jednat o "hrobky"?

      -A konečně hvězdy. Planety, hvězdy, souhvězdí a galaxie. Všechny jsou v nepřetržitém pohybu a neustále mění své konstelace. Tým vědců, který se začal zabývat určitou souvislostí mezi pyramidami a Vesmírnou oblohou, musel bezpodmínečně vycházet z těchto předpokladů. Proto také nejprve pomocí počítačové simulace vytvořil nebeskou sféru tak, jak vypadala v minulosti a po té postupoval nazpět časem, aby nalezl spojitost mezi pyramidami a astronomickým objektem.

       Dva tisíce pětiset let př. nl., v historické době, jíž odpovídá tradovaný vznik, nenalezli vědci žádnou sebemenší spojitost. Teprve až deset tisíc pět set let př. nl. se objevilo něco zvláštního. Podle počítačové projekce byly v tomto období tři pyramidy v přímé rovině s hvězdami souhvězdí Orionu Vědci položili mapu hvězdného nebe přes komplex v Gíze a okamžitě zjistili, že dané souvislosti nemohou být pouze náhodné.  Přesně nad pyramidami byly vycentrovány tři hvězdy, které tvoří jeho pás. Dále pak narýsovali dráhu hvězd a vzali tangenty od pyramid a Sfingy. A výsledek - je takřka neuvěřitelný - veškeré dráhy se protínají v bodě X, jenž označuje hvězdu v souhvězdí Orionu. Hvězdu velmi podobnou našemu slunci.

       Při bližším prozkoumání se navíc ukázala i další nezanedbatelná fakta. Stejně, jako pyramidy věrně zobrazují pás, tak i řeka Nil kopíruje v příslušné poloze tehdejší postavení Mléčné dráhy na obloze. Také úzká "větrací" chodba vedoucí do hrobky, ukazuje na obloze bod, kde se nacházela Polárka v době, kdy pyramidu stavěli.

       Na obyčejnou náhodu příliš mnoho do sebe zapadajících souvislostí a údajů. Podle výše zmíněných zjištění by se dalo usuzovat, že stavitelé pracovali podle plánů, které byly vypracovány před dvanácti a půl tisíci lety a nebo, že dostaly za úkol ukazovat na toto časové období. Kdo jim je však dal a proč? - tak to je přesně ta odpověď, která se s největší pravděpodobností ukrývá právě ve hvězdách.

        Zajímavé, že? Tím ale naše zamyšlení ještě rozhodně nekončí. V následující kapitole postoupíme do sfér a závěrů, které pro mnohé představují spíše dohady z oblasti Sci-fi a tím pádem jsou jim poněkud nepřípustné a cizí. Je to jejich věc a jejich život a jediné, co mi na těchto povrchních a zabedněných osobách vadí je, že tak trochu brzdí lidskou společnost. Vy ostatní však máte možnost na dalších podkladech pochopit mnohé a mimo jiné, i samotný základ. Záleží jen a jen na vás. Ale zpátky k věci.

      -Rozměry Velké pyramidy jsou mimořádně přesné. Poměr mezi výškou pyramidy a obvodem pyramidy je stejný jako poměr mezi poloměrem Země a obvodem Země. Samotná pyramida se dá tedy vnímat jako naprosto odpovídající trojrozměrné znázornění polokoule. Což může znamenat mimochodem i to, že existuje nějaký důvod, aby pyramida rezonovala s planetou.

        Zní to sice jako vtip, ale pravda je taková, že pyramidy, jakožto obrovské jehlany, jsou ve své konstrukční podstatě schopné bez problémů soustřeďovat energii a transformovat sílu kosmických vln. Zachycení světla z hvězd pak spouští proces, jenž dělá z Velké pyramidy mezihvězdný přenašeč. Vědci, kteří se tímto projektem zabývají, tvrdí, že tři pyramidy a Sfinga mohou být součástí obrovského stroje, projektovaného mimozemskými inženýry. Přičemž všechny monumenty jsou podle jejich vyjádření spojeny hlavním řídícím mechanizmem uvnitř Cheopsovy pyramidy.

       (Tato těžko srozumitelná skutečnost dostává nové rozměry a smysl teprve po důkladném pochopení Života a jeho veškerých aspektů. Na tomto místě pak především Matky Země. Nebudu vás však nijak zatěžovat nějakými podrobnými detaily, neboť k těmto věcem si musí člověk dojít sám. Pouze na okraj dodávám, že se jedná o záležitosti dotýkající se jejího dalšího pokračování, jenž se odráží v každém z nás a rovněž i o její způsobilost ohledně regenerace, regulace a sebeuzdravení. Od někud a nějak ty prostředky a sílu přeci musí brát.)

     -Jiné úvahy a výzkumy zas předkládají k posouzení teorii, podle níž je tzv. "Hvězdná šachta" (úzký tunel nad sarkofágem, vedoucí do Královské komnaty) prostředkem, díky němuž dojde při určité konstelaci, kdy dopadá nebeská zář na sarkofág, k něčemu, co silně připomíná syntézu za studena. Vědci se pak dále domnívají, že jehlanovitý tvar pyramidy paprsek zesílí a přenese na ostatní monumenty. Způsobem vědcům ne už zcela jasným, by poté mohl vzniknout směrový paprsek energie, který by z Velké pyramidy udělal kosmický maják sloužící mimozemským lodím k astronavigaci.

        Pokud se vám zdá toto tvrzení poněkud přehnané, tak si buďte jisti tím, že sovětská KGB, krátce po obdržení této zprávy, ustanovila průzkumný tým, který se po několik let zabýval nalezením a prozkoumáním možných cílových míst přenosu. K nečekané úloze pyramidy pak přispívají navíc i další tři důvody. Nachází se v přesném středu Země, vzhledem ke své velikosti je rozpoznatelná i z Měsíce a rovněž její tvar vytváří jeden z nejideálnějších objektů pro odraz radarových vln.

       Jak sami vidíte, náš výčet podkladů a argumentů, jenž by měly vyvrátit původní verzi vzniku pyramid, zakončila kapitola, kterou mnozí budou označovat přinejmenším za nepřípustnou a neprokazatelnou. Podstatné na jejím sdělení však je, že nás a naše bádání nasměrovala od otázky "Kým byla pyramida postavena?" k dalšímu podstatnému problému "Proč vlastně byla postavena?"

       Jedná se skutečně o nějaký nám dosud nezcela pochopitelný maják pro kosmické lodě mimozemských civilizací a nebo - je to opravdu to NĚCO, co představuje určitý ukazatel pro nás tady na Zemi?

       Zřejmě obojí. S největší pravděpodobností však pyramida, pod vahou předchozích zjištění,  zosobňuje daleko víc funkcí, vztahů a mechanizmů, než si v současnosti dokážeme představit. Je to kódovaný klíč k celé řadě otázek, mapa k mnohým tajemstvím a schéma k nejedné z technologií, o kterých nemáme patrně ještě ani zdání.

       A ani odpověď na druhou otázku, týkající se autorů našeho dávného odkazu, nemusí být až tak složitá a nerozluštitelná, jak se může na první pohled zdát.  Stačí se jen pozorně zadívat do historie, zeměpisu a různých odborných vyjádření a poté náležitě zhodnotit fakta. Vždyť monumentální pyramidy máte možnost spatřit přeci po celém Světě a ne toliko v Egyptě. Jejich stavby a připomínky naleznete v Mexiku, Peru, Montaně, Arizoně, Indianě, Illinois, Guatemale, Číně, Indii, Velké Británii a na Floridě a Aljašce.

      Přijde vám snad toto celoplošné pokrytí jako náhodné? 

      Je to podivná náhoda. Konvergence, která podporuje názor, že kdysi ve starověku existovala civilizace mimozemského či alespoň nepochopitelného původu, jejíž působení a nauka ovlivňovala všechny ostatní národy Světa. O tomto centrálním a jistě i nesmírně inteligentním zdroji vypráví pradávné legendy, které se pak nepopiratelně shodují v několika společných aspektech.

     Převážně nám popisují bytosti, jenž sice vypadali jako lidé, ale nebyli to lidé. Byli totiž daleko mocnější a vyspělejší. Obyčejně se vyznačovali různými nevysvětlitelnými schopnostmi a neznámými prostředky. Byli dlouhověcí, vyšší postavy a zpravidla svým chráněncům dodávali poznání jazyků, abeced a kalendářů.

     Různých svědectví a důkazů je k posouzení, srovnání a vytvoření vlastního názoru celá řada. To nejdůležitější pro nás však představuje teprve až nejednou opakovaná poznámka, že, kromě jiného, také dokázali létat v raketách a cestovat po hvězdách. Nazývali se různě a v mýtech povětšinou figurovali jako "Synové nebes", "Hvězdní cestovatelé" a nebo "Chodci po Hvězdách". Často jsou spojováni s pyramidami a na jejich přítomnost poukazují historické odkazy z celé planety - a samozřejmě, že i z dávného Egypta. Konečně, odkud si myslíte, že se v těch primitivních kočovnících, kteří se podle učebnic dějepisu vynořili v době kamenné ze Sahary a zalidnili údolí Nilu, vzali ty neobyčejné znalosti a schopnosti?

      Ne nadarmo se egyptská civilizace té doby označovala jako kultura zasvěcenců, žijících "na půli cesty" mezi nebem a zemí. Oni je znali. Nedokázali si však jejich existenci a dokonalost vysvětlit, a tak není divu, že se nám tu rázem objevil kult bohů a řada různých pohanských náboženství. Z mimozemské civilizace se nám tedy stali bozi a mnohé z jejích učení či pozůstatků se během tisíciletí postupně vytratilo. Důsledkem čehož, se pak celá situace velmi zdařile a na dlouhý čas zatemnila.

    My už však máme daleko větší znalosti, než generace před námi a také spousta předsudků vzala naštěstí za své. Otevřela se nám kvanta nových možností a informačních zdrojů, s jejichž pomocí máme šanci získat vše důležité a potřebné. Na těchto základech by nám pak nemělo dělat nějaké větší problémy poznat ty skutečné autory a přijmout náš tajuplný dar.

 

ČASOVOU SCHRÁNKU POZNÁNÍ - KLÍČ, JENŽ PŘEDSTAVUJE PYRAMIDA.    

 

       Zdá se vám to jednoduché? A ono to tak i ve skutečnosti je. Jak už bylo řečeno : "Pokud chcete správně rozluštit tajemství pyramid, tak vám stačí jen posbírat příslušná fakta a vidět, co je opravdu k vidění."

       Tato bezpochyby závratná a nikým nepředpokládaná rada pomalu, ale jistě, končí naše zamyšlení. Pravdou je, že si asi nikdo z nás ve své současné podobě nevybaví za jakých okolností a proč se pyramidy vlastně stavěly.  Pokračovat však v dalším rozepisování a rozebírání problému by bylo z mnoha hledisek více než zbytečné a snad i zavádějící. Jednak jste sami dost chytří a podkladů pro své případné bádání máte k dispozici tolik, kolik si jen budete přát. A za další, což je ještě důležitější, ten zbývající krok za poznáním a rozřešením dávné záhady je už jedině a pouze na vás. 

       Na samotném závěru bych se s vámi však ještě rád podělil o jeden zajímavý podnět. V úvodu Egyptské Kroniky padla zmínka o mé knize,  která v sobě zahrnuje i kapitolu o pyramidách. Snažím se zde upozornit možné čtenáře, stejně jako vás, na skutečný původ a podstatu Velké pyramidy a mimo jiné, je v ní obsažen i následující dovětek :

       "Zkuste se na moment pozastavit nad eventualitou, že jste nějaká cizí inteligence, která přistála na dceřiné planetě a uvažuje nad otázkou, čím by ještě za pár tisíc let přesvědčila místní domorodce o své návštěvě a tím i o existenci. Musí to být důkaz hmatatelný a trvalý. Schopný přečkat věky a přesvědčit.

      Nepřijde vám pyramida jako docela dobrý nápad ?!?

      "Velká pyramida je POSLEDNÍ skvost ze Sedmi divů Světa, který se dochoval a přečkal věky."


       Pár dalších postřehů a informací ?

        ?,které se sice do původní úvahy nevešly, nicméně, mohou stát za vaši pozornost. Předem však upozorňuji, že nejsou nijak zvlášť systémově řazeny a také na to, že jejich obsah zaobírá mnohačetné úhly pohledů z celého spektra zúčastněných realit. Nemusí vám nic říct nebo prostě jen nebudete s určitým názorem souhlasit. Nevadí. Někomu jinému třeba prozradí důležité souvislosti či nápovědy a vy ostatní k jejich skutečné podstatě můžete dojít během následujících let svého života.    

       ("Jakákoli věc či informace má stále stejnou tvář. Rozdíly spočívají až teprve v tom, jakýma očima  na ni pohlížíte." - Úroveň vnímané reality a z toho vyplývající odlišnosti ve smyslu.)

        Začněme ale raději v té normální, Všeobecně přijímané Realitě.

 -Renomovaní egyptologové nám tvrdí, že skutečným stavitelem Velké pyramidy byl Cheops.

        Na jakých zdrojích však stojí jejich "podložená a věrohodně" ověřená tvrzení?

        Na pojednání, jenž zhruba 500 let př. nl. zaznamenal řecký dějepisec Herodotos. On sám tedy žil o nějakých 2000 let později a své informace získal od egyptských chrámových kněží, kteří nejspíš přeháněli stejně nestydatě jako současní egyptští průvodci cizinců.

        Přesto ale máme možnost identifikovat určité přijatelné vysvětlení pro původ této historky. Poskytuje nám ho  stéla vystavená v Káhirském muzeu, podle níž Cheops založil chrám bohyně Isidy, vládkyně pyramidy, stojící vedle chrámu Sfingy. A právě tento projekt představuje, vedle možné renovace, počin gigantických rozměrů, kterým by se faraón navěky zapsal do dějin, a mimo jiné, vešel i do povědomí v souvislostech týkajících se samotné pyramidy.

       Víte dobře, co udělá s historií jeden den. A tady hovoříme o tisíciletích.

        -Dalším důkazem mají být okrové "znaky kameníků", které roku 1837 údajně objevili dva archeologičtí dobrodruzi R. H. Wise a J. R. Hill. Přesněji řečeno, znaky kameníků se vynořily až poté, co Hill opakovaně nocoval v jedné z prostor nad Královskou komorou. Senzace pak byla dokonaná, když se k "nečekaně" nalezeným znakům připojila i kartuše se jménem Cheopse. Čímž má být Herodotovo vyprávění dostatečně potvrzeno.

      Celá záležitost má však několik háčků. Jednak se znaky vyskytují pouze v místech, které odkryli Wyse a Hill a nikoli v prostorách, odhalených 1865 zásluhou archeologa Davisona. A za další, což je snad ještě podivnější, písmo, použité v některých znacích, bylo z části hieratické - vývojový stupeň hieroglyfů, který ovšem nebyl v Cheopsově době znám.

      Rovněž některá písmena působí dojmem, že byly mylně přepsány. První hláska CH je zobrazena jako vyplněný kotouč, tedy jako slunce. Ve skutečnosti je to ale hieroglyf "re". CH se totiž podobá spíše sítu. Samotné kartuše jsou navíc nepřesné, hrubé a velké až devadesát centimetrů. Je to do očí bijící rozpor při porovnání s dokonalostí ostatních znaků, jenž se nacházejí na egyptských památkách. A to už vůbec nepřihlížíme k majestátnost Velké pyramidy. Někdo si s ní dá takovou práci a poté nechá popsat její zdi amatéry? To asi ne.

      Posuzujeme-li tedy "objevy" Wyse a Hilla s nezaujatým a dostatečným odstupem, musíme konstatovat, že nedokazují vůbec nic. Svým autorům však přinesli úctyhodnou slávu a v nemalé míře i jistý kapitál.

 -Před pěti sty léty si ještě naše vlastní civilizace nebyla jistá, zda je Země kulatá a teprve před třemi sty lety jsme znali s určitostí její přesné rozměry. Autoři Velké pyramidy to ale "asi" věděli, neboť svou stavbou představuje matematický model severní polokoule v měřítku 1:43200. Opět, ani toto číslo, není náhodné. Astronomové totiž znají jeho hodnotu z jevu, který nazývají "Precese", jenž souvisí s pohybem Zemské osy. Mimo jiné velká pyramida tak obsahuje i transcendentální veličinu Pí, poloměr průměru kruhu a jeho obvodu, základ celé vyšší matematiky.

-Tyto gigantické stavby jsou také zázračně přesně umístěny podle hlavních Světových směrů. Dokonalý východ - západ a dokonalý sever - jih. Přesnost této polohy je pro egyptology a inženýry záhadou a patrně nebyla dosažena v žádné moderní stavbě. Jak mohli takové přesnosti dosáhnout stavitelé, žijící před "x" tisíci lety?

       Mimochodem, Biotronici vědí, že pokud není pyramida vysměrována vodorovně a podle kompasu, tak prostě nefunguje.

-Z mnoha zúčastněných údajů jasně vyplývá, že je v pyramidě obsažen vyspělý systém matematiky a technologie z doby, kdy by to podle akademiků různých oborů a věd nemělo být ani možné. Ku příkladu jen samotný sklon 52°. Každé jiné skosení by prostě nefungovalo. Nebo základna - její délka je 230 metrů a přesto průměrnou horizontální odchylku od strany ke straně tvoří sotva dva centimetry. Hovoříme o jedné setině procenta! Přesnost těchto monumentů je téměř posedlostí, která bez nadsázky představuje maximum dnešních moderních stavebních čet. O to těžší je představa "primitivů", jenž se měli vynořit od někud z pouště a bez jakékoli nápomoci dokázat něco podobného.  

       Každému, kdo jen trochu uvažuje, by pak mělo být okamžitě zřejmé, že tento stavitelský čin nese jedno nesporné poselství : "Byli jsme NĚKDO a to, co tu máte před sebou, za nás hovoří dost jasně."

-V kontextu s posledním odstavcem jsou o to zábavnější závěry, jenž produkují renomovaní egyptologové. Podle jejich vyjádření si totiž stavitelé nezaslouží brát vážně, alespoň co se přesnosti týče. Používali prý jednoduché pracovní nástroje, dřevěné rampy, otrockou práci a nedovedli se dokonce ani rozhodnout, kde v pyramidě mají pohřbít mrtvého panovníka

       Třeba o takové podzemní komoře dole pod pyramidou jejich akademický konsensus tvrdí, že to byla původní pohřební komora, kterou z neznámého důvodu opustili, aby postavili o čtyřicet metrů výš jinou. Pak je nová změna plánů přinutila opustit i druhou a postavit další, v pořadí již třetí, konečnou Královu komoru.  

       Omyl za omylem a změna za změnou. Tak to má být práce machrů, kteří dokázali poskládat jednotlivé kamenné bloky tak, že mezi ně nevstrčíte ani žiletku?

      Ať se podíváte kamkoli, všude vidíte důkazy velice vyspělé techniky a dokonalého plánování. To nebyli lidé, jenž by používali na práci otroků. To nebyli lidé, kteří by předem nevěděli, co chtějí a jak to má nakonec vypadat. A rozhodně to nebyli lidé, co by se několikrát během stavby rozmysleli, kam umístit komoru. Neboť měnit plán interiéru je architektonické šílenství. Měnit ho ne jednou , ale rovnou dvakrát, je totální nesmysl.

-Učebnice nám tvrdí, že jsou pyramidy v Gíze královské hrobky, jako všechny ostatní. Nenašli se v nich však žádné mumie, pozůstatky, nápisy, stopy, prostě nic. Navíc si někteří faraóni IV. Dynastie postavili pyramidy dvě. Proč? Chtěli snad být pohřbeni na dvou místech současně? A z jakého důvodu nikdo z nich nezanechal nápisy či svědectví, ve kterých by dal potomkům jasně na srozuměnou, že právě on je vlastníkem a autorem?

       Zkuste se zeptat sami sebe, jestliže byste postavili největší hrobku v lidské historii po desetiletích nákladů a úsilí, necháte Svět, aby se pouze dohadoval o vaši totožnosti? Vždyť to odporuje lidské přirozenosti.

       Rovněž i přihlédnutí k samotné úrovni s jakou se pyramidy během věků stavěly a měnily svůj vzhled, poskytuje zajímavé sdělení. Od Audiny se přes Rolls-Royce dostáváme až někam do třídy obyčejných trabantů. Takhle přeci vývoj a lidská snaha dokázat víc, než-li ti před ním, většinou nefunguje.

-Záhada vzniku a vývoje egyptské civilizace je bez nadsázky srovnatelná s otázkou původu pyramid. Tato civilizace jakoby vyrostla doslova z ničeho. Nepředcházela ji žádná vývojová etapa a přesto měla dobře fungující státní organizaci, velice specifické třídní rozdělení a mnoho dalších strukturálních faktorů. Za pomoci oficiálních zdrojů dodnes neumíme dostatečně objasnit, jak se v této zemi objevil zákon a náboženství a kde se vůbec vzali jejich vysoké znalosti v anatomii, lékařství, matematice, geometrii a dalších vědách.

       Pro příklad si uveďme třeba to, že znali účinky přírodního penicilinu a anestetik a že osazovali umělé zuby a vyztužené můstky. A v podobně těžko uvěřitelných schopnostech bychom mohli pokračovat i dál.

       Jak tohle všechno dokázali bez předchozího stádia?

       Dost jasně se nám pak nabízí teorie, podle které měli tyto nečekané vědomosti pocházet z časů vlády těch, které Egypťané nazývali svými bohy. Mimozemská inteligence nebo vyspělá civilizace, jenž se před dvanácti tisíci lety záhadně vytratila. Podstatné však je, že stačila ustanovit vládnoucí dynastie, z nichž vyšli další králové a nejvyšší kněží, předávající si staré vědění a znalosti prostřednictvím tajných nauk.

      Samozřejmě, že většina jejich učení během tisíciletí upadla v zapomenutí. Přesto nám zůstalo poměrně dost různých svědectví, které nám nedají spát a naopak, žádají konkrétní vysvětlení.

-Existují dokonce i názory, že to podstatné tajemství není ukryto v pyramidách, nýbrž pod nimi. Pyramidy měli v tomto případě sloužit jako obří poklopy, které zakrývají pozůstatky po staré civilizaci "bohů". Důvodem k tomu má být zabránění přístupu k tzv. předmětům "božského původu", neboť manipulace s nimi by mohla být lidstvu nebezpečná.

      K podobným úvahám přispívá i nebývalý zájem organizací, jakými jsou CIA a KGB. Obě tyto tajné služby v okolí pyramid pátrají po jakýchkoli důkazech a zbytcích technologií, jenž by poukázali na existenci možných neznámých inteligencí.

       Pozor! Další sdělení jsou bez nadsázky z jiných realit než jsou ty běžně známé. Velmi snadno by vám mohli pokazit celkový dojem hodnověrnosti předcházejících informací a tím nevratně narušit žádoucí směr vašich myšlenkových pochodů. Opravdu se zamyslete nad tím, zda je vůbec chcete číst.

       Pyramida, jakožto model Života a Světa. Pokud se podíváte na její tvar a své myšlenky ohledně Života pak projektujete do daných rozměrů, může se vám odkrýt mnoho známých a fungujících pravidel. Odpovědí, na které jste již dlouho čekali a dávno hledali.

       Uveďme si teď alespoň několik příkladů :

-          Může se jednat o znázornění symbolů (trojúhelníky) čtyř životních elementů - Země, Větru, Ohně a Vody - v harmonickém spojení spolu se základnou - proměnou, pevně svázanou se zemí - , jíž je kdokoli z nás, cokoli na naší planetě.

-          Může to být schéma našeho Vesmírného Rámce, s jeho ohraničením a rozložením příslušných funkcí. S vrcholem a prostorem, který zajišťuje "Hlavní program". Pod ním se pak rozkládají Systémové podprogramy přesně podle své důležitosti a významu. Od nejvyšších, jenž podporují vrcholné hráče - skutečné osobnosti, až po ty nejspodnější, které byly vytvořeny pro přežití obyčejných lidí, co nikdy nepozdvihnou zrak a nepochopí. (Obdobný princip se dá uplatnit i ve schématu hierarchie duchovní či sociální - společenské vrstvy.)

-          Zajímavý je jistě i názor, že přesně takový tvar, jaký vidíme nad zemí, se nachází i pod povrchem. Hlavním důvodem pro toto tvrzení má být neměnná stabilita samotné pyramidy. Nemám tedy ani jedinou informaci, která by doložila pravdivost a ani mi není jasné, kdo a proč by se s tím vlastně dělal. Pravdou však zůstává, že představa o negativní straně pyramidy plně odpovídá logice Vesmíru, kde každý pól má i svůj protipól.

-          Danou teorii Pyramida - schéma Života a jeho procesů či postupů, koneckonců dokládá i předešlý článek. Od závěrů přímo souvisejících se Zemí (výstavba) jsme se postupně vynesli až vzhůru ke hvězdám A odtud jsme se zas přes "bohy" snesli zpátky na Zem, prostřednictvím "primitivní" egyptské civilizace. A stejně tak to funguje i v samotném Životě. Zrodíme se, čímž v podstatě povstaneme z Matky Země, jejich prvků. Poté během let stoupáme až k svému vrcholu, abychom se pomalu navrátili zpět a na konec do ní opět ulehli.

                                

       Den za dnem a generace za generací. Prostě ŽIVOT.

       Je toho skutečně mnoho, kolik vám může pyramida objasnit a nastínit. Svou existencí vám předloží spousty materiálů a nápadů a popřípadě poopraví i vaše dosavadní názory. Jedním z nich je třeba skutečný důvod, proč egyptská Nejvyšší rada pro památky nedovolí takřka žádnou výzkumnou činnost v okolí pyramid.

       Jasně, narušení cestovního ruchu, hlavního příjmu egyptské státní pokladny. Nemohou být však důvody mnohem závažnější a podstatnější, než si jen dokážeme připustit?

       Snad se přeci jen dochovali určité důležité odkazy z dávnověků. A možná je pro planetu opravdu lepší, že se v pyramidách nikdo nevrtá. Kdo ví, co ten generální tajemník rady Zahí Havás vlastně ví?

      Tak až někam sem vás mohou vynést úvahy o pyramidách. Do oblasti vysokých konspiračních teorií. A nijak nepochybujte o tom, že ještě výš!

     "Pochybovačnost je vlastnost silně zakořeněná, daná lidstvu do kolébky. Rozněcuje touhy poznávat a objevovat. Umožňuje rozvoj a postup ku předu, ale dokáže též brzdit a zavádět pokud je přehnaná. Občas se vyplatí vsadit na vlastní rozum a věřit svým domněnkám."


(c)2008 David Švarc