Stonehenge, letní slunovrat, galaktické uspořádání? (1)

Wicherink Jan

Wicherink Jan

autor

21.06.2007 Paradigma "2012"

        V Platónově Velkém Roce (25920 let) jsou čtyři hlavní nebeské konjunkce, které byly středem zájmu prastarých civilizací, neboť rozdělují Velký Rok do čtyř epoch či Velkých Věků, každý po 6480 letech. V práci 'Crucifying the Earth on the Galactic Cross/Ukřižování Země na Galaktickém Kříži' (Smeljakov, Wicherink 2006) byly tyto čtyři mimořádně vzácné nebeské konjunkce Velkého Roku nazvány Great Celestial Conjunctions/Velké Nebeské Konjunkce (GCC/VNK). Tyto Velké Nebeské Konjunkce se shodují s momenty v precesním cyklu, kdy je zodiakální Kříž Země v souladu s Galaktickým Křížem slunečního zodiaku.Velká Nebeská Konjunkce se překrývá se zarovnáním Slunce s Galaktickým Rovníkem při slunovratu a rovnodennosti. Na ekliptice existují dvě místa, na kterých se Slunce může srovnat do jedné úrovně s Galaktickým Rovníkem, protože ekliptika přetíná Mléčnou dráhu na dvou místech a tudíž ve Velkém Roce rozlišujeme dva různé druhy galaktického uspořádání.

 

  • Zarovnání Slunce s Galaktickým Rovníkem v konstelaci Štír/Střelec v blízkosti Galaktického Středu. Toto uspořádání odpovídá Slunci sídlícímu v Tmavé Průrvě.
  • Zarovnání Slunce s Galaktickým Rovníkem v konstelaci Blíženci/Býk v blízkosti Galaktického Anti-Středu. Toto uspořádání odpovídá Slunci sídlícímu na Mléčné dráze poblíž Plejád.

        Kdykoli dojde k zarovnání Slunce s Galaktickým Rovníkem za rovnodennosti či slunovratu, odpovídá toto uspořádání Velkým Nebeským Konjunkcím, jak bylo zmíněno v práci 'Ukřižování Země na Galaktickém Kříži'.

         K poslední Velké Nebeské Konjunkci došlo za naší současné éry okolo roku 1998 a tato konjunkce je také známá jako 'Galaktické Uspořádání', které bylo popularizováno Johnem Majorem Jenkinsem ve své knize se stejnojmeným názvem. Galaktické uspořádání je zarovnání Slunce s Galaktickým Rovníkem za zimního slunovratu, když se Slunce nachází v Tmavé průrvě. Toto uspořádání bylo zakódováno do posvátného Mayského místa Izapa v Mexiku.

 


Slunce za zimního slunovratu - 1998 v Tmavé průrvě Mléčné dráhy

        Vzhledem k tomu, že ke konjunkci Slunce s Galaktickým Rovníkem dochází dvakrát do roka, měli jsme v roce 1998 Galaktické Zarovnání také na letní slunovrat, okolo poslední VNK. Během tohoto zarovnání se Slunce nacházelo   na Mléčné dráze v blízkosti Galaktického Anti-Středu poblíž Plejád.

 


Slunce za letního slunovratu - 1998 na Mléčné dráze. Všimněte si Plejád vpravo dole!

        V tomto článku odkryjeme, jak může být ve Stonehenge zakódováno přesně toto zarovnání Slunce s Galaktickým Rovníkem za letního slunovratu. Je to verze upravená na situaci letního slunovratu podle Galaktického Uspořádání Johna Majora Jenkinse za zimního slunovratu.

       Plejády se stanou klíčem k odemknutí tajemství Galaktického Uspořádání za letního slunovratu ve Stonehenge. Stonehenge nemusí být jedinou lokalitou, v níž je zakódováno Galaktické Uspořádání za letního slunovratu, máme mnoho důvodů domnívat se, že jich může být mnohem více.

 


Stonehenge, UK

 

 

Monumentální práce Wayna Herschela na prastarých hvězdných mapách

       V roce 2003 vydal Wayne Herschel své monumentální dílo 'The Hidden Records/Skryté Záznamy'. Tato kniha je vyvrcholením mnohaletého bádání a zkoumání prastarých významných míst po celém světě. Jeho kniha nám představuje staré hvězdné mapy, které byly zakódovány na zemi dle starého Hermetického principu 'jak nahoře, tak dole'. Herschelova kniha ukazuje, že na této planetě musela kdysi vzkvétat kultura budující pyramidy, neboť stovky pyramid již byly objeveny po celé zeměkouli a jen za poslední desetiletí byly pyramidy odkryty na nečekaných místech jako je Bosna a Hercegovina v Evropě.

       Herschel odhalil, že všechny hvězdy podél Nilu v Egyptě ve skutečnosti kopírují konstelace podél Mléčné dráhy. Zdá se, že z nějakého důvodu klade egyptská hvězdná mapa zvláštní důraz na kostelaci Plejád, které odpovídají pyramidám v Abusir, jižně od Gízy, podél Nilu.

       Ke svému velikému překvapení Herschel objevil více prastarých lokalit po celém světě, které využívaly Plejád jako ústředního motivu. Mezi tato místa patří:

  • Tikal Guatemala
  • Angkor Kambodža
  • Stonehenge
  • Cydonia na Marsu

 

        Nicméně tytéž opakující se témata Plejád byla odhalena také zde:

  • Lascaux chodby Býčích jeskyní ve Francii
  • Sardinské jeskynní malby
  • Sumerské desky
  • Nineveh disk
  • Egyptský Dendera zodiak

       Herschel vyložil tuto opětovně se vyskytující látku Plejád jako ukazatel cesty k určité hvězdě, sluneční soustavě s G2 druhem hvězdy, která by mohla mít Zemi podobnou planetu, domovskou planetu mimozemšťanů, o nichž se domnívá, že byli architekty všech prastarých monumentů. K tomuto závěru došel po prostudování starých artefaktů a textů, které jasně ukazují na mimozemskou přítomnost zde na Zemi v pradávných dobách.

       Autor tohoto článku nic proti takovému náhledu nenamítá, ačkoli já si myslím, že Herschelova interpretace 'námětu Plejád' může být mylná v tom smyslu, že není pravděpodobné, že by se jednalo o místo na nebi, 'záhadnou' hvězdu, domov mimozemšťanů, kteří kdysi obývali Zemi, jak nás chce Herschel přesvědčit.

 

Chybějící aspekty v Herschelově výkladu hvězdné mapy

        Zdá se, že při Herschelově průzkumu a výkladu významu námětu Plejád vyskytujícím se v prastarých lokalitách byl přehlédnut jeden důležitý faktor, a to astronomický význam těchto lokalit. Proto je nanejvýš pravděpodobné, že je Herschelova teorie 'záhadné' hvězdy nesprávná, podod vezmeme v úvahu následující fakta:

  • Veškeré prastaré lokality, které mají co do činění s Plejádami byly místy astronomického a astrologického významu s uspořádáním dle rovnodennosti a slunovratu, což při Herschelově dekódování map nebylo vzato do úvahy.

 

  • Tajemná hvězda v Egyptě blízko Abusir odpovídá chrámu Ra. Egyptologové se shodují, že Ra musí být v egyptských textech spojený se Sluncem a nikoli s nějakou hypotetickou hvězdou typu G2. Navíc je uspořádání Chrámu Slunce v Abusir v jeho teorii hvězdné mapy anomálií, neboť neukazuje stejným směrem jako ostatní 'záhadné' hvězdy v jeho ostatních hvězdných mapách.

 

  • Když Herschel prověřoval svůj astronomický software pro svou 'tajemnou' hvězdu, nedokázal najít hvězdu, která by dostatečně pasovala na tuto 'záhadnou' hvězdu. Za použití nového softwaru a přetočením hodin zpátky o 17 500 let nakonec uspěl a byl schopen nalézt odpovídající 'hvězdu'. Jestliže 'tajemná' hvězda není vůbec hvězdou, jak se domníváme, není překvapením, že Herschel nebyl schopen tuto hvězdu nejdříve lokalizovat.

       Přenesením astronomického významu prastarých lokalit do popředí odhalí nově objevenou, závažnou důležitost tohoto 'motivu Plejád' na těchto místech, která sledují letní slunovraty!

 

Nový pohled na Herschelovu tajemnou hvězdu

        Mojí hypotézou je, že Herschelova 'záhadná' hvězda v blízkosti Plejád ve skutečnosti představuje středobod mezi Plejádami a místem, kde se 'Slunce nachází na Mléčné dráze'. 'Tajemná' hvězda je tedy ukazatelem cesty k 'precesní kotvě', která může být použita k určení zvláštního momentu ve Velkém Roce, jelikož spojuje Plejády s touto 'precesní kotvou'.

       'Tajemnou' hvězdou je ve skutečnosti samo Slunce! Některé z prastarých staveb, které Herschel zmiňuje, byly vybudovány blízko řeky. Můj předpoklad je, že řeka kopíruje velkou řeku na obloze, Mléčnou dráhu. Observatoře letního slunovratu jako je Stonehenge byly postaveny v blízkosti řeky, aby reprezentovaly 'Slunce na Mléčné dráze'. Kdyby byla observatoř letního slunovratu postavena ve správné pozici, byla by bývala vbudována do samotné řeky (Mléčné dráhy), neboť to je místo, kde se Slunce nachází při Galaktickém Uspořádání. Existují zjevné důvody, proč byla 'tajemná hvězda' (Slunce) postavena na zemi a ne v řece. Pozice 'tajemné' hvězdy (monumentu) na zemi, která zarovnává Plejády (monument) s Mléčnou drahou (řeka) doopravdy poukazuje na:

Slunce na Mléčné dráze za současného letní slunovrat,

Což se shoduje s poslední Velkou Nebeskou Konjunkcí!

       Slunce na ekliptice je ve shodě s Mléčnou drahou v konstelaci Býka, kde se Plejády nachází. To by mohlo vysvětlovat, proč Egypťané uctívali nebeského Býka a proč tolik dalších kultur po celém světě uctívalo Plejády.

        Obrázek dole je pohled na oblohu za východu Slunce za letního slunovratu okolo poslední Velké Nebeské Konjunkce (1998).

 


Východ Slunce za letního slunovratu 1998

       Všimněte si jak Plejády ukazují směrem k vycházejícímu Slunci za letního slunovratu 1998, zatímco obrázek vpravo ukazuje Herschelovu hvězdnou mapu, je to opakující se téma hvězdných map, které bylo nalezeno nejen v Egyptě, ale také na jiných místech po celém světě jako je Stonehenge a Mayský chrámový objekt Tikal v Guatemale.

 

 


Srovnání uspořádání Plejády-Slunce za letního slunovratu 1998 a Herschelovy hvězdné mapy - výše uvedené dva snímky

 

- pokračování -


(c)2007 Translation: Adriana Křížová

Další díly