Černé Slunce (20)
Datum, kdy se prezident Eisenhower rozhodl, je rozhodující. Naznačuje totiž, že hlavním vojenským cílem již nebylo hlavní město Třetí Říše - Berlín, ale místo položené na jihu centrálního Německa - Národnostní pevnůstka. Tato změna proběhla poté, co se objevilo tvrzení, že se v této oblasti 4.března roku 1945 odehrál test atomové bomby. Proto můžeme říci, že OSS věděla o výzkumu tajných zbraní, který v této oblasti probíhal. Jak jinak by mohly Pattonovy jednotky tak náhle změnit směr a zamířit přesně do oblasti, kde se takovýto výzkum odehrával? A jak jinak by jej mohly najít, když se mnohá z těchto výzkumných center nalézala pod zemí a ještě ke všemu byla velmi dobře zamaskovaná? S ohledem na citlivost Manhattanského projektu je také možné, že se OSS rozhodla, že o tomto faktu nebude podávat informace Nejvyššímu spojeneckému velení. Je velmi pravděpodobné, že právě z tohoto důvodu byl vytvořen příběh o národnostní pevnůstce, kde se měli ukrýt nacisté prchající z Berlína.
Pokud se tak vskutku stalo a příběh o národnostní pevnůstce byl vymyšlen OSS tak, aby navedl armádu přímo do zlatého dolu vojenského výzkumu zbraní, pak pouze jediný generál mohl vědět, o co se ve skutečnosti jedná, pak pouze tento jediný generál mohl vědět, že je celý příběh o Národnostní pevnůstce vymyšlený a pouze tento generál mohl vědět, co se ve skutečnosti skrývá v regionu zvaném Thuringie, v Praze a v Plzni. Tímto generálem nebyl nikdo jiný než sám generál George S. Patton.
Patton, jakmile jeho jednotky vstoupily do podzemních výzkumnických center a laboratoří v oblasti Tří Trojúhelníků (Tří Rohů), by následně obdržel zprávy od jeho divizních velitelů, kteří začali pronikat do tajů nacistického výzkumu a do tajů černých nacistických programů. Byl by tak prvním člověkem, který by se dozvěděl velmi mnoho o říšských černých programech a skutečném stavu nacistického výzkumu zbraní. Jak Agoston poznamenává, aniž by pochopil skutečnou důležitost poválečných událostí, "náhlá změna v organizování invaze do Třetí Říše přinesla alespoň jeden zlatý důl".
Rychlá změna plánu a rychlý vpád spojenecké Třetí armády do Kammlerovy říše výzkumů se odehrál ještě před příchodem Rusů, kteří měli za úkol tuto oblast ovládnout. 28 Svatý grál celého tohoto výzkumu byly složky a modrotisky skryté v centru Kammlerova výzkumu uvnitř Škody v Plzni. A je pravděpodobné, že generál Patton o těchto složkách a modrotiscích věděl a je také možné, že se domníval, že tyto dokumenty budou určovat budoucí vývoj a výzkum zbraní. A tak nám náhle vyvstává spojitost mezi generálem Georgem S. Pattonem, generálem Hansem Kammlerem a výzkumem, o kterém se ve světě příliš mnoho neví a který vedl Hans Kammler. 29
28. Agoston, op. cit., strana 27.
29. Tento fakt je přiměřeně ohodnocen Mayerem a Menherem, Das Geheimnis, strana 156.30 Ladislas Farago, Patton: Ordeal and Triumph, strany 787-794.
A právě tato fakta mohou být velmi důležitá pro lidi, kteří za "náhodnou" smrtí generála George S. Pattona viděli něco víc než jen pouhopouhou náhodu. Faktické okolnosti smrti generála Patttona jsou víc než ploché. Když Patton prováděl inspekci se svým řidičem a hlavním generálem Hobartem Grayem 9. prosince roku 1945, objevil se před nimi těžký spojenecký armádní nákladní automobil. Řidič se v tomto momentu plně nesoustředil na řízení, protože Patton pronesl nějakou poznámku a když si řidič tohoto náklaďáku všiml, odchýlil auto, aby se včas vyhnul čelnímu nárazu.
Žádný jiný účastník této dopravní nehody nebyl zraněn a byl schopen z místa nehody po svých odejít. Ale nebylo tomu tak v případě generála George S. Pattona. Měl zlomený krk a diagnóza zněla: bude paralyzován od krku dolů. Generál Patton se pak následně velmi rychle uzdravoval v nemocnici ve Frankfurtu. Jeho zdravotní stav se zlepšoval tak rychle, že se jeho doktoři již 19.prosince seriózně zabývali myšlenkou, že by ho převezli do Bostonu. Ale právě toto odpoledne se Pattonovy dýchací schopnosti rapidně zhoršily. Dne 20.prosince generál trpěl ztíženým dýcháním a zsinalostí. Patton, který dříve trpěl ucpáváním cév, zemřel ve spánku 21.prosince o půl šesté odpoledne. 30
Fakt, že Patton byl jako jediný účastník dopravní nehody vážně zraněn a že se jeho stav po dramatickém zlepšení dramaticky zhoršil, dává vzniknout několika konspiračním teoriím. Jednou z těchto teorií je, že Patton věděl o sovětských vraždách amerických, kanadských a britských válečných zajatců a vyhrožoval, že toto tajemství prozradí. Tato konspirační teorie byla vytvořena ukrajinským přeběhlíkem, který měl blízké kontakty se sovětskou KGB. Tvrdil, že nehoda, která Pattona potkala, vlastně ani nehodou nebyla. Ukrajinský přeběhlík tvrdil, že za tím vším byla sovětská KGB. Další verze je podobná, akorát má OSS či nějakou jinou spojeneckou entitu, která by tuto nehodu naplánovala a provedla a pak ještě způsobila následné medicínské komplikace.
Pokud je něco pravdy na tom, že můžeme vytvářet konspirační teorie ohledně smrti generála Pattona, pak bychom měli příčinu jeho znepokojující smrti hledat v nějakém mnohem více esoterickém a tajemném důvodu. Tímto důvodem mohlo být něco, co spolu se svými lidmi objevil v Thuringii a ve Škodě v Plzni. Když jsme již prezentovali přibližnou podobu druhé a třetí generace výzkumu zbraní, pak muselo být OSS specialistům při jejich příjezdu do těchto oblastí jasné, že to, co zde viděli bude vyžadovat ten nejvyšší možný stupeň utajení nejen proto, že by se vše, co bylo spojeno se spojeneckou legendou a spojeneckým výzkumem válečných zbraní, zhroutilo. Patton byl potencionální hrozbou pro tento plán a rizikem pro následný tajný spojenecký výzkum Kammlerových technologických úspěchů ve spojitosti s operací Kancelářská sponka.
30. Je jasné, že Mayer a Menher v jejich Das Geheimnis (strana 187) poznamenávají, že všechny dokumenty, které Pattton se svými jednotkami v těchto oblastech nalezl jsou stále ještě utajeny.
Pokud je nějaká z konspiračních teorií pravdivá, pak právě ta, kterou jsme nyní prezentovali je snad tou nejpravděpodobnější..
Patton a jeho slavná pusa museli být umlčeni.
D. KAMMLEROVO SS SONDERKOMMANDO A JEHO ŘÍŠE TAJNÝCH ZBRANÍ
Měla tajemství Kammleorvy říše výzkumu zbraní dostatečnou cenu na to, aby změnila celkový operační plán spojenců? A měla dostatečně velkou cenu nato, aby mohla být důvodem vraždy jednoho z nejslavnějších generálů druhé světové války?
"Plzeň a Škoda byly dobyty bojovým komandem B třetí armádní divize, což je stejná jednotka, která "zajala" Kammlerovu říši projektů i s jejími střelami a proudovými motory v Nordhausenu v Sasku 11.dubna." 32
Je také velmi podezřelé, že když se Agostonova Freedom of Information Act dožaduje válečných deníků Pattonovy armádní skupiny, které dobyly SS továrny a laboratoře a Plzeň a Prahu, tak tyto potřebné a důležité deníky nejsou ve spojeneckých národních archívech k nalezení. 33
Nicméně Agoston poznamenává, že spojenecká špionáž, alespoň z britského úhlu pohledu, nevěděla téměř nic o Kammlerově skupině. Britský plukovník James Brierley, jenž vedl první britskou zpravodajskou skupinu při jejím příjezdu do již dobyté Plzně, prohlásil, že pracovníci Škody říkali, že budovy, ve kterých byly uschovány složky a modrotisky a vývojářské projekty byly zničeny a také, že již zmíněné složky byly uschovány někde mimo město Plzeň. 34
32. Agoston, op. cit, strana 65.
33. Ibid., strana 70.
34. Ibid., strana 75.
Byly zničeny? Ale kým? Složky byly uschovány někde mimo Plzeň? Vyvstává zde opět stejná otázka. Kým? Pravděpodobně samotnou SS. Je možné, že tyto nejvíce citlivé dokumenty byly přesunuty kvůli bezpečnosti.
V této souvislosti je důležité zmínit Agostonovy teze, proč zmizely složky Kammlerova personálu. Celý námět Agostonovy knihy je patrný již z jejího názvu. Například, že při zmatku při změnách z americké na sovětskou okupaci byl celý inventář tajných výzkumů předán Sovětskému Svazu. Tohle je Agostonovi obšírně vyprávěno Vossem. Nicméně pokud Kammler přemístil či duplikoval nejdůležitější dokumenty, složky a modrotisky a pak je následně někam pečlivě uschoval, pak vše, co by Sověti mohli obdržet, by byly pouhopouhé zbytky. Kammler již dříve přemístil a ukryl nejdůležitější částečky a Pattonovi muži a pravděpodobně i OSS zbývající materiály skrz na skrz "propláchli".
A tak se nám tu objevuje další možná konspirační teorie týkající se Pattonovy smrti. Mohl být zavražděn, protože byl klíčový člověk při přesunu Kammlera a jeho tajemství a techniků a vědců během již mnohokrát zmiňované operace s názvem Kancelářská sponka. Zatímco my se asi nikdy s tou největší pravděpodobností neujistíme o pravdě, je zajímavé poznamenat, že když Dr. Voss prozradil "celý příběh tajností v Plzni a Kammlerova zmizení do spojeneckého Západního Německa", tak byl informován, že má o všech událostech pomlčet. 35 Kdo tohle Vossovi nařídil? Nikdo jiný než generál Lucius D. Clay, což byl člověk, který velmi dobře známý Pattonovi. 36
35. Agoston, op. cit., strana 94. Agoston ještě poznamenává, že tento tajný rozkaz donutil Vosse počkat až do své smrti a teprve potom mohl být tento příběh odhalen.
36. Ibid., strana 116.
(c)2004 Josef Farell
(c)2007 Translation: Martin Sněhota