Pyramidy a pohled do pravé historie lidstva

         Co představuje komplex pyramidového pole v egyptské Gíze, posledního ze sedmi starověkých divů světa? Tisíce let stará a dosud nezodpovězená záhada konečně vydala co skrývá. A skrývala to skutečně? Vždyť všechno o čem bude dále pojednáno, měli stovky generací přímo po staletí na odiv. Zjištění, která jsou na dalších řádcích, uvedou snad přinejmenším do rozpaků nejen egyptology, hlásající nehorázné bludy o pyramidách jako hrobkách faraonů, jejich údajných stavitelů, třebaže v nich byly nalezeny jen prázdné tzv. sarkofágy a samotné stavby to svou obtížností vylučují, ale i zastánce jiných teorií, podle nichž představuje seskupení těchto pyramid všechno možné, od čerpadla na vodu až po pozemský obraz nebeských konstelací hvězd, které ve skutečném vesmíru nemají pranic společného. Bude jistě zajímavé, jak vysvětlí všichni tito guru, akademickými tituly ověšení i neověšení, že vydávají za skutečnost jenom přání, ať svá nebo svých nadutých chlebodárců a přitom ve světle zde uváděných poznatků jenom parazitují na ostatním lidstvu.

        Jaké této civilizaci složí účty z požitků neprávem získaných? Na druhé straně je nutné ocenit dílo poctivě odvedené, bez něhož by tyto stránky nemohly vzniknout. Všech těch, kteří svou prací umožnili zachování a zmapování celého prostoru dokonce i tam, kde čas, hloupost a chamtivost téměř zahladili stopy po artefaktech stejné důležitosti, jakou mají samy pyramidy. Poděkování zaslouží všichni ti bezejmenní, kteří pracovali na správném výkladu celé hory otázek a to i přes posměch a bohorovné přehlížení oficiálními vědátory a institucemi.

        Jak již někteří z badatelů zabývajících se pyramidami v Gíze dávno tušili, pyramidy jsou skutečně poselstvím z hluboké minulosti, kam již lidská paměť dosahuje jen v podobě generacemi šířených dávných bájí. Někteří z nich dokonce správně tušili, že jsou nějak spojeny nikoliv z hvězdným, ale s naším životním prostorem utvářeným Sluncem. K prokázání pravdy jim nechybělo mnoho. Jen stanovit, kde budovatelé díla umístili Slunce. Bod, který umožňuje vědomosti v poselství uložené, znovu uvidět. Zde je nutné připomenout, že nezměrná lidská hloupost tento nejdůležitější bod, umožňující zpětnou rekonstrukci bodu Slunce, málem navždy zahladila z povrchu Země.

         V Gíze je důležitý každý kámen. Nic zde není náhodné. Měřítko je 1:100 000 000 (!!!), tedy každý milimetr této plochy představuje 100 km v prostoru a promyšlenost tohoto díla sotva kdy úplně pochopíme. Údaje které zde naleznete, nejsou a ani nemohou být přesné. Vychází totiž ze zobrazení o velikosti větší pohlednice (13x18), navíc záměrně někým rozostřeného, které bylo nutné zvětšit na rozměr A0 a při odměřování využít dalšího až 30-ti násobného zvětšování. Přesto jsou však průkazné a tak se tento poslední chybějící kamínek do mozaiky poznání podařilo vložit a lze prohlásit:

        Pyramidové pole v Gíze je schematickým zobrazením vnitřních planet Sluneční soustavy, s údaji o jejich velikostech, sklonech os, drahách, rotacích a rychlostech

       Následující obrázek, je projekcí orbitálních drah vnitřní části Sluneční soustavy na plán pyramidového areálu v Gíze:

 


 

        Pro ty, kdo ještě neviděli plán  areálu pyramid v Gíze, jen stručný výklad. Čtverce s trojúhelníkovou výplní jsou hlavní pyramidy v pořadí od shora: Menkauerova, Chefrenova a Chufuova. Ve stejném pořadí představují Merkur s Marsem, Venuši a Zemi. Měřítko projekce orbitálních drah na zemský povrch je 1:100 000 000. Měřítko projekce průměrů planet do základen pyramid je 1:55 000. Sever je na zobrazení doprava.


        Z bodu jenž představuje Slunce, je celé pyramidové pole viditelné. Jedním ze záměrů jeho tvůrců byla přímá viditelnost mezi kótami. S vyjímkou kružnic vepsaných do základen pyramid, kde je to z principu nemožné, to platí bezezbytku. Nejblíže bodu Slunce je nejmenší z pyramid. Od ostatních se odlišuje tím, že představuje svojí základnou a dolní částí z větších kvádrů poloměr planety Mars a svojí horní částí pak poloměr planety Merkur. Vše v měřítku 1:55 000. Prostřední z pyramid představuje kružnicí vepsanou do základny ve stejném měřítku poloměr planety Venuše a navíc vyjadřuje polovinou své strany, výškou a stěnou, pravoúhlý trojúhelník s poměrem stran 3:4:5.

       Trojúhelník s tímto poměrem stran byl použit rovněž ke stanovení pozice bodu Slunce a je tak zcela nezávislý na dění ve sluneční soustavě. Velká pyramida pak obdobně v témže měřítku představuje kružnicí vepsanou do svojí základny poloměr planety Země, navíc pak svým obvodem základny a výškou vyjadřuje konstantu π jakož i fakt, že velikost Země a její oběžná dráha je důsledkem záměru, nikoliv pouhou výslednicí slepých kosmických sil. Z bodu Slunce vedou severním směrem linie na místa určující oběžnou dráhu spolu s rychlostí oběhu příslušné planety. Z mastab u východních stěn pyramid vedou východním směrem tzv. "kolonády" a jejich délka určuje rotaci dané planety v pozemských dnech. Délku je však třeba upravit výpočtem tak, že pro danou pyramidu platí počet u ní postavených menších pyramid jako násobitel, nebo dělitel, v závislosti natom, zda jejich řada je podélně, nebo napříč ke "kolonádě".

        Úhlová odchylka "kolonády" od východního směru vyjadřuje sklon osy k ekliptice. Rychlosti oběhu určuje poměrným dílem úhlová odchylka od spojnice bodu Slunce s vrcholem prostřední pyramidy a spojnic s vrcholy ostatních pyramid, pro Mars pak spojnice bodu Slunce s dosud jen přibližným místem v mastabě na jejím konci (je zde největší odchylka vypočítané rychlosti oběhu od úhlu "kolonády". Není tudíž jisté, zda je zde mapa přesná. Místo již zmizelo pod městskou zástavbou.).

 


Pozice Slunce, strany a výšky pyramid v Gize

 


Orbity planet v Gize

 

 


Orbitální rychlosti planet v Gize
 
 
 
 
 

Rotace a sklon os planet v Gize

       Astronomie, kosmologie, historie a ostatní vědy, teď dostávají poprvé za celou svoji existenci klíč ke srovnání dávného stavu sluneční soustavy se současností a mohou činit z tohoto srovnání skutečné, nikoliv jen hypotetické závěry. Pro zpřesnění výpočtů bude nezbytné provést nová měření všech potřebných měr.

      Oficiální instituce musí z povinnosti vůči této civilizaci učinit vše potřebné, aby odkázané údaje byly vyhledány, zaznamenány, zpracovány a jejich výsledky zveřejněny. I tak mohou jen zmírnit ztráty.

       Předané poselství je určeno všemu lidstvu této planety a je nepřípustné skrze právní instrumenty si dělat vlastnické nároky na cokoliv z něho. Celá tato oblast by proto měla být prohlášena za zónu celosvětového zájmu lidstva a být pod celosvětovou ochranou, jinak dosud nerozpoznané informace navždy zmizí, nebo budou z nejrůznějších důvodů zatajovány, či s nimi bude i nadále kupčeno. Historie lidstva nyní dostává zcela jinou podobu a samo lidstvo musí doznat odpovídajících změn. Musí pečlivě naslouchat tomu, co k nám z dávné minulosti promlouvá a co nás i dnes daleko převyšuje, přestože to bylo vytvořeno již před úsvitem našich dějin. Každý z této civilizace by měl pocítit, že poselství předané přes hlubinu věků křičí do jeho tváře:

      "Lidé! Tato planeta vám byla propůjčena jen k dočasnému užívání, aby mohl dozrát váš rozum. Máte zde k tomu všechno potřebné. Čas, podmínky, suroviny i energie a odkazy našich znalostí. Je na každém z vás samých, co s tím ve vymezeném čase dokážete."

       Vzájemné vnitřní vazby tohoto díla z dávnověku dávají zřetelně najevo, že zachycuje skutečný okamžik v postavení planet z minulosti, možná dokonce samého počátku jejich planetární existence a že přinejmenším vnitřní část sluneční soustavy byla záměrným počinem stvořena k zasetí života. V každém případě zde působila cizí mocná inteligence, která v tomto díle lidem zanechala otisk své přítomnosti. Je přitom mírně řečeno podivné, že centrem je Druhá pyramida zastupující Venuši. Pro nás to může znamenat závažné varování jak můžeme dopadnout, nebo že i tam je život, ale na jiné než uhlíkové bázi. Nepromarněme proto tato poznání, jichž se nám dostalo.

       To co je zde uvedeno odhalilo pouze způsob, jakým byly základní astronomické údaje o Sluneční soustavě ukládány do pyramidového areálu v Gíze v té nejprimitivnější, prostým okem viditelné podobě. Postupně se objevují další, dodnes neznámé informace.


(c) 2003 Jaroslav Hýža

Převzato: www.http://www.volny.cz/jaroslav.hyza/