OXYGENOTERAPIE

Anonym

Anonym

autor

06.12.2005 Zdraví

       Astronauti říkají, že se jim zdá, že jejich mozky pracují rychleji ve vesmíru, protože při inhalaci 100% kyslíku mozkové buňky jsou aktivnější než obvykle. Pro blaho lidstva astronauti pracující ve vesmíru dýchají čistý kyslík. Ale běžní lidé, kteří si užívají blaho lidstva, jsou vystaveni chemikáliím z rychlého života ve městě Znečištění ovzduší se zrychluje odlesňováním největší továrny na kyslík na Zemi. Dnešní stavby jsou převážně šedé betonové stěny s minimálním prouděním vzduchu. Klimatizace situaci ještě zhoršují. Kromě toho moderní lidé nemohou zabránit stravě nasycené potravinářskými barvivy a konzervačními látkami. Tělo potřebuje mnoho kyslíku.


       Pokrok civilizace a různé symptomy způsobené nedostatek kyslíku


       Hypoxemie (nedostatek kyslíku)

       Rakovina vede žebříček příčiny úmrtí v Japonsku a Korei. Proto hodně lidí věnuje pozornost rakovině. Ale my si musíme všímat, že i počet onemocnění srdce se výrazně zvýšil. Postupně se naše srdce nevědomky oslabují. Někteří lékaři prohlašují, že příčinnou všech chorob je hypoxemie. To znamená, že rakovina jako i onemocnění srdce jsou způsobeny nedostatkem kyslíku v buňkách.

      Dr. Otto Heinrich Warburg, držitel Nobelovi ceny za medicínu, také tvrdí: "Rakovina je způsobena hypoxemií". "Poruchy metabolismu jsou způsobeny nedostatkem kyslíku" je výrok běžný v současné teorii medicíny.

      Žádná buňka v těle nepřežije bez kyslíku. Srdeční choroby, také nazývány jako civilizační choroby, útočí na lidi bez ohledu na původ a věk. Je pravda, že dva z pěti lidí zemřou na mrtvici a nebo srdeční infarkt. Sebevraždy podnikatelů, politiků, zaměstnanců, atd., jsou často způsobeny únavou a neurotismem (melancholií) z přetažení jejich nervové sestavy, což je dispozice hypoxemie.

      Jako se šíří lidský pokrok, příroda a lidstvo se stává víc hypoxemické. I přesto je potřeba slabé srdce osvěžit a dostat do normálního stavu, zásobováním svalů srdce velkým množství kyslíku. Proto mezi nejlepší způsoby jak zlepšit svoje zdraví je pravidelné dýchání dostatečného množství čistého vzduchu.


      Příčiny hypoxemie

      Lidí byli před dávnými časy fyzicky trénovaní, aby byli schopni lovit v horách a širokých pláních a to každodenně s nasazením života. Ale dnes je všechno modernizováno a lidé pohyb zanedbávají. Dnes jezdíme v autě i na krátké vzdálenosti, raději se vezeme výtahem a nebo jedeme eskalátorem než po schodech. Život se stal pohodlnějším.

     Stravování se také velmi změnilo. Lidé vybírají jen to, co jim chutná a přejídají se. Navíc většina jídel není přírodních. Maso a vejce se získávají ze zvířat krmenými chemikáliemi. Ovoce a zelenina se pěstují pomocí umělých hormonů a hospodářských pesticidů. Ale i polotovary a mražená jídla jsou umělé.

     Znečištění ovzduší je také závažným problémem. Odlesňování lesů, zdroje kyslíku, a spalování kyslíku rostoucím počtem proudových letadel a tepelných elektráren zrychluje nedostatek kyslíku ve vzduchu. Proudění vzduchu v moderních budovách je nedostačující a klimatizace vzduch jen znečišťuje. V důsledku toho tělové buňky začnou trpět hypoxemií způsobenou nedostatkem kyslíku.

      Přejídání přetěžuje náš trávicí trakt a jiné vnitřní orgány, také vytváří jedovaté látky pro tělo. Aby se snížilo množství těchto látek, spotřebuje se větší množství kyslíku.

      Jak se metody dopravy zlepšují, život se stává pohodlnější. Nedostatek pohybu oslabuje tělo a způsobuje slabé zásobování těla kyslíkem, což v konečném důsledku vede ke špatné cirkulaci krve způsobené dýcháním. Nevědomky se tak naše tělo oslabuje hypoxemií.

 

     Tělo a kyslík

     Mozek a kyslík

      Mozek obsahuje asi 14,5 miliardy mozkových buněk a je centrem řízení celého těla. Pro běžnou činnost mozku je potřebná dostatečná zásoba kyslíku.

     Spotřeba kyslíku se zvyšuje když cvičíme nebo myslíme. Mozek vždy potřebuje dostatečné množství kyslíku a proudění krve do mozku, která ho zásobuje kyslíkem, musí být ustálené - asi 2000 litrů, což je cca 10 200 litrových sudů denně. To je asi 400 krát více než pro celý zbytek těla. Pokud nemá mozek dostatek kyslíku, je to okamžitě závažný problém, mozek přestane pracovat (fyziologicky do 5 minut), a po 30 sekundách v tomto stavu se mozkové buňky poškozují a nenávratné zničení buněk nastane po 2-3 minutách. Osoba ve vegetativním stavu trpí poškozením mozkových buněk v mozkové kůře, ale kdyý poškození zasáhne cerebrum, nastává mozková smrt.


    Plíce a kyslík

     Průměrný člověk vdechne pří jednou nadechnutí 450-500 ml vzduchu. Asi 20% z toho je kyslík. Plíce stále skladují asi 3000 ml vzduchu. Udržují si toto stálé množství bez ohledu jak dýcháme a starají se o bezpečné zařazení, chrání tělo pře náhlými změnami prostředí.


      Hlavní účinky kyslíku

     Alkohol a kyslík

    Alkohol a kyslík navzájem velmi souvisí. Dva neurologové na lékařské fakultě v Tokiu (General Japanese Transport Science Association při Welfare Pension Hall Tokio) ohlásili zajímavou zprávu.

     Poukázali, že opilecké stavy způsobené pitím alkoholu se mohou odstranit inhalací kyslíku. Kyslík odstraní nežádoucí vlivy alkoholu na tělo.

     Alkohol se ve vodě redukuje na acetaldehyt. Ten se dál redukuje na vodu a kyselinu uhličitou. Když se alkohol redukuje, potřebujeme 3 molekuly vody, aby se redukovala 1molekula alkoholu na vodu a kyselinu. Takže čím víc pijete, tím víc kyslíku spotřebujete.

     Pokud je nedostatek kyslíku po pití alkoholu, acetaldehyt zůstane nerozložený. Což má za následek bolesti hlavy a zvracení.

     Lékaři udělali experiment s 20 studenty. Měli vypít 180 ml whisky a po 30 minutách měla být zkontrolována hladina volného kyslíku v krvi. Hladina volného kyslíku v krvi byla vyšší po konzumaci alkoholu než před ním. Okamžitě potom jim doktor dal inhalovat čistý kyslík po dobu 20 minut Teď však byla hladina kyslíku o mnoho vyšší než okamžitá po konzumaci alkoholu. Teorie, že mezi alkoholem a kyslíkem existuje souvislost se potvrdila.

     Experimentální měření mozkových vln také poukázalo vztah mezi alkoholem a kyslíkem. Měření mozkových vln se soustředilo na vln určité frekvence 1113 Hz vyskytovali jen v normálním stavu zatím co vlny s frekvencí 8,511 Hz jen po konzumaci alkoholu. Změny ve vlnové aktivitě poukázali na změnu stavu mozku. To se projevilo až 90 minut po konzumaci alkoholu. Zatím co po inhalaci kyslíku nejprve vlny klesají a potom začnou stoupat. To znamená, že se mozek vrací do původního stavu, přičemž to trvá jen 1-2 minuty.

      Potom udělali experiment s měřením efektivnosti 15 pracovníků pomocí tzv. "New Bridan" testu. Výsledek byl, že 12 z 15 pracovníků dočasně zvýšilo výkonnost, ale po určité čase se stali lenivější a méně zhovorčivý jak čas plynul, ostatní tři pracovali stejně výkonně po dobu celého měření. Po inhalaci kyslíku po 30 minutách po pití, efektivita jejich práce se zvýšila.

Závěr ze zjišťování vztahu kyslíku a alkoholu je následovný:

A. Mezi kyslíkem a stavem po nadměrném požívání alkoholu existuje souvislost.
B. Inhalace kyslíku po dobu konzumace alkoholu sníží hladinu alkoholu v krvi.
C. Inhalace kyslíku odstraní nepříznivé vlivy alkoholu na stav mozku.



     Výfukové plyny a kyslík

     Na místech s vysokou koncentrací výfukových plynů se stáváme roztržití a zeslabení. Objevují se symptomy podobné epilepsii a dočasné oslabení způsobené oxidem uhelnatým. Ale těmto symptomům můžeme zabránit inhalací kyslíku. Proto by inhalace kyslíku měla být považována za možnost léčby otrav jedovatými plyny.

     Pití alkoholu ve velkých dávkách u vás může vyvolat stavy únavy a roztržitosti v důsledku nedostatku kyslíku v krvi. Z toho vychází i teorie, že výfukové plyny mají stejný účinnek.

    Když tělo spaluje kyslík na energii, tvoří se odpadové látky. Oxid uhličitý, který se vytváří v průběhu celého procesu, ovlivňuje mozek, srdce a jiné orgány. Abych tělo ochránili, musí se tyto plyny odvázat. Plíce neustále zásobují tělo kyslíkem a srdce a jiné orgány vylučují kyselinu uhličitou, která brání oxidaci krve. Tak se zabrání únavě a zvýší se výdrž Normální kapacita vzdechu je 500 ml u mužů a 450 ml u žen.

    Když řidič dýchá výfukové plyny, způsobuje to problémy s jeho vědomím, což vede k nehodám.



    Funkce plic a srdce, kyslík
 
    Člověk nepřežije pokud nejsou kyslíkem zásobovány všechny ze 60 biliónů buněk v tělo. Plíce a srdce jsou odpovědné zásobování těla kyslíkem.

     Srdce bije 70 krát za minutu, v průměru 80 let. Pokud žijeme, srdce se nám nezastaví. I když spíme, zásobuje naše tělo krví. Ale zdrojem energie není nic jiné než kyslík absorbovaný z artérií. Proto je důležité pro srdce a plíce efektivní zásobování tělo krví.

     Ale dnešní lidé trpí oběhovými problémy v důsledku nedostatku pohybu a nezdravé stravy, která krev znečišťuje.

    Navíc cholesterol a jiné jedy znečišťují krev. Nečistá krev je příčinnou mnohých chorob. Ale pokud je tělo zásobováno do statkem kyslíku, funkce pliv se zefektivní a zdraví se obnoví.


     Krev a kyslík


     Pokud by se měli cévy přirovnat k železnici, tak krev je potom vlak. Zásobuje tělo kyslíkem, živinami, hormony a odstraňuje z těla odpad, její viskozita je asi 5 krát větší než viskozita voda. Celková hmotnost krve je asi 1/13 hmotnosti těla. Velikost červených krvinek je asi 7,7 mikronů v průměru. V 1 mm3 krve se jich nachází 5 milionů u mužů a 4,5 milionu u žen.

     Po 100 až 120 dnech od svého vzniku jsou červené krvinky opotřebované, a mění se na odpad a vylučují ven z těla. Životnost bílých krvinek v krvi je jen 10 dní, a závisí na různých faktorech. Množství se zvyšuje po jídle a cvičení, bakteriální infekci, během těhotenství a porodu. Aby se zvýšilo množství kyslíku přepravovaného krví, je potřeba zvýšit počet bílých krvinek. Takže když zvýšíme množství kyslíku přepravovaného krví, zvýší se zásoba kyslíku a tělo se zbaví odpadu. Potom se neočistí jen krev ale zlepší se i celkové zdraví.

     Když se spojí hemoglobin s oxidem uhelnatým, potřebujeme 200 krát víc energie na jejich oddělení jako při kyslíku, proto je těžké zachránit životy lidí, kteří se nadýchali CO.


Převzato: Přírodní Léčiva