"CESTA SNĚŽNÉHO VLKA" - malá ukázka studijního materiálu

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

23.06.2014 Esoterika

Tajemství prstence nebo tajemství kruhu

"Sněžný vlk" ví, že veškerý vývoj probíhá pomocí skupiny přírodních zákonitostí, které jsou univerzální povahy a platí všude, a to jak na makrokosmické, tak i mikrokosmické úrovni Vesmíru. Jedna z těchto zákonitostí způsobuje vířivý – cirkulární pohyb – zcela konkrétní skupiny kvalit, přičemž tyto kvality se neustále vzájemně střídají v jakémsi imaginárním kruhu nebo prstenci. Jinými slovy lze říci, že všechno se točí v kruhu. Sněžný vlk říká, že každý šaman - Kaia - by si měl tuto skutečnost uvědomovat a měl by umět v kterémkoli období rozpoznat, která z těchto kvalit je aktivní, neboli sedí na trůnu. Kaia by měl víření takových kvalit vnímat v několika velice důležitých oblastech života.

První oblast se dotýká přímo života dotyčného Kai, druhá oblast se dotýká rodiny, třetí oblast se dotýká světa, kterého jsme součástí, a čtvrtá oblast se dotýká obecně mezilidských vztahů. Každá z těchto oblastí vyzařuje vlastní specifickou frekvenci, kterou sněžný vlk vidí, nebo vnímá v podobě barvy. První oblast (oblast vlastního života) vnímá v barvě červené. Druhou oblast (oblast rodiny) vnímá v tmavě modré barvě. Třetí oblast vnímá v barvě zelené, a čtvrtou vnímá v barvě žluté. Sněžný vlk říká, že v každé této oblasti víří čtyři velké kvality, které se vzájemně vždy střídají ve své dominanci a které energeticky odpovídají čtyřem živlům.

První kvalita odpovídá archetypálnímu nadšení, druhá archetypálnímu zamyšlení a procítění, třetí archetypálnímu smutku a čtvrtá kvalita odpovídá archetypální naději. První kvalita (nadšení) odpovídá živlu ohně. Druhá kvalita (hlubokého zamyšlení a procítění) odpovídá živlu země – kvalita uzemnění. Třetí kvalita odpovídá živlu vody. Čtvrtá odpovídá živlu vzduchu. Tyto kvality rotují, přičemž období dominance může být u každé kvality různě dlouhé, a tím pádem může mít různé období střídání vlády. U každého člověka mohou tato období být také různě dlouhá, a dokonce se mohou během života měnit v důsledku karmických a jiných vlivů.

Typologie jednotlivých kvalit

Období nadšení - barva červená

Pro osobnost člověka v tomto období je typická vitalita, štěstí, nadhled, rozmarnost, žádné nebo minimální starosti. Je výrazně posílená psychika a utlumená mentalita, neboť dotyčný dříve koná, a potom domýšlí s výrazným energetickým náporem na složku člověka. Na fyzické úrovni je dynamika pohybu i vývoje poměrně výrazná, na duchovní úrovni však tomu nemusí až tak být. Na duchovní úrovni je relativní.

Období procítění, vědomí a promýšlení - barva tmavě modrá

Toto období je charakteristické stále rychlým pohybem na fyzické úrovni, který však může být relativní, ovšem jednoznačně s výrazným pohybem na duchovní úrovni. Dále je charakteristické vyšší potřebou být sám, potřebou meditace, kontemplace a relaxace, hlubokými intenzivními nápady, vizemi, inspiracemi, pravdivým pohledem na sebe, na svůj život a na svět. Dále silnějším projevem intuice, předtuchy, výrazným projevem empatie, zvýšenou citlivostí, zvýšeným projevem psychiky, sníženým projevem fyzické aktivity a velkým náporem na mentální oblast.

Oblast smutku - barva zelená

Komplexní útlum, pesimismus, ztráta štěstí, izolace, nedůvěra, malá sebedůvěra, neschopnost vidět dopředu, ztráta intuice, zahledění se do sebe, ztráta energie, pasivita na fyzické úrovni, snížená aktivita na mentální úrovni a energetický nápor na psychické úrovni.

Oblast naděje - barva žlutá

Období znovuzrození. Typická je vnitřním osvobozením, uvolněním, hlubokým vydechnutím, znovu sebráním vnitřní síly, velkým přílivem nových příležitostí, zvýšenou aktivitou na mentální úrovni, zvýšenou aktivitou na psychické úrovni, energetickým náporem na psychické úrovni, výraznějším navazováním nových vztahů, kontaktů s lidmi, vidění světla na konci tunelu, odvaha, odhodlání, schopnost rozhodnutí, schopnost oprostit se od toho starého. Je typické také intenzivnějšími a výraznějšími změnami.

Úkol: V jakém období se v současné době nacházím a proč?

První období - destruktivní průchod - Typickými kvalitami je minimální uzemnění, výrazné nedomýšlení svých aktivit, přeceňování svých sil na jakékoli úrovni, dominující rychlost na úkor intuice a empatie, podléhání vlivu ega, které je v tomto období výrazně přebujelé. Větší pravděpodobnost úrazů. Nezralé osobnosti se v tomto období nejvíce zadlužují. První období - konstruktivní průchod - Soustředění a zaměření se na ty nejnáročnější úkoly. Realizace příležitostí, které začaly přicházet ve čtvrtém období. Je to zkouška správného rozhodnutí. Tato rozhodnutí jsou nezvratného charakteru.

Druhé období - destruktivní průchod -  Roztěkanost, nesoustředěnost, věnování podstatně větší pozornosti jiným lidem než sobě sama, extrémní sebekritičnost, neschopnost pochopit, neschopnost přijmout, odmítání odpovědnosti.
Druh období - pozitivní průchod
- Potřeba meditace, potřeba relaxace, kontemplace, přijetí odpovědnosti, schopnost aktivní komunikace se svým vyšším já, schopnost dostatečného cítění svých vlastních potřeb, schopnost naslouchání svému vnitřnímu hlasu, schopnost konstruktivní sebekritiky, schopnost co nejčistší interpretace individuálních priorit v rámci svého života. Toto období je typické dominantní zkouškou schopnosti přijmout odpovědnost.

Třetí období - destruktivní průchod - Hluboká deprese, nárůst aktivity různých strachů, ztráta sebevědomí, sebedůvěry, intenzivní projev sebelítosti, psychické vydírání okolí, sebevražedné myšlenky, ale i nezvládnutelné projevy vzteku motivované zhrzeností a pocitem ublížení, přechodná ztráta kreativity, která může hraničit až s dočasnou paralýzou standardního fungování v každodenním životě.
Třetí období - pozitivní průchod - Přizpůsobení životního stylu k přechodnému úbytku energie, spořící režim, schopnost obklopovat se hezkými drobnostmi, schopnost vnímat přítomný okamžik jako úžasný zdroj energie se schopností tuto energii využít pro efektivnější a harmoničtější průchod třetím obdobím. Toto období je charakteristické dominantní zkouškou tzv. vnitřní síly - její uvědomění si a vnitřní využití.

Čtvrté období - destruktivní průchod - Je charakteristický neschopností vymanit se z vnitřních vazeb negativního vidění světa svého okolí, ale i sebe sama, přetrvávajícím archetypem zmaru, zbytečnosti, ale i přebytečnosti nebo také toho, že se člověk stává závislým na profilu lítostivého ega. Nevnímá dostatečně kvalitně a ztrácí tak kontakt na tyto příležitosti. Potřeba silově měnit jisté skutečnosti, ovšem bez toho, aniž by se dotyčný člověk dostatečně dobře naladil na to, zda je skutečně taková změna v dané situaci a za daných okolností vůbec reálná.
Čtvrté období - konstruktivní průchod - Dotyčný člověk se výborným způsobem koncentruje na přítomný okamžik, skrze který je schopen velmi efektivně a přesně vnímat přicházející příležitosti. Zároveň umí díky dostatečnému vnitřnímu cítění odhadnout nejoptimálnější dobu či období, kdy přijmout a věnovat pozornost příležitosti. Dotyčný člověk umí odhadnout a efektivně rozdělit životní energii takovým způsobem, aby fyzická, psychická i mentální stránka osobnosti daného jedince fungovala v co nejefektivnějším rozpoložení. Dominantní zkouška tohoto období spočívá ve schopnosti praktického zvládání fenoménu přítomného okamžiku s využitím všech jeho možností a energetického potenciálu.


Úkol: Pořadí nejméně zvládnutých oblastí, na poslední místo kvality, které dělají nejmenší potíž.


Poselství sněžného vlka (inspirace)

Nejen se zamyslet a procítit, ale i vnášet harmonii do praktického života. To se týká především času a energie, a to nejen fyzické, ale i psychické a mentální, kterou věnujete druhým lidem na jedné straně a sami sobě na straně druhé.
Důležité: Dobré síly a dobro netřeba prosazovat, stačí o těchto silách vědět a nosit je ve svém nitru – srdci – a oni se poté ve správnou chvíli a na správném místě skrze tebe sami projeví.

Každý den si uvědom, že největší míru odpovědnosti bys měl nést ve vztahu sama k sobě, za své skutky, myšlenky, své pocity, ale nikoliv za druhé lidi kolem tebe, neboť jejich skutky jsou ve vztahu k tobě pouze reakcemi na tvé energie a jejich skutky ve vztahu k jiným lidem jsou jejich skutky. Nás se nedotýkají – nemáme je řešit (každý je především zodpovědný sám za sebe). Naleznete-li dostatečně pevné a silné spojení se sebou skrze své nitro, budete schopni lépe odolávat mnohdy i hrubému tlaku a manipulacím ze strany vašeho nejbližšího okolí, které v mnoha případech čistě zneužívá vaši dobrotu, upřímnost a laskavost.

Hopsající koza plná radosti ze svého života se z něho většinou dlouho netěší. Skrze bezbřehé hopsání se nedívá obezřetně a pozorně po svém okolí, a tak ji brzy zakousne vlk. Koza, která se hopsajíce těší ze svého života, ale zároveň si uvědomuje jeho jedinečnost a vzácnost, těší se i z darů svého bezprostředního okolí. Takovou kozu tento postoj sám o sobě činí obezřetnou a pozornou.


Oblast rodiny

I v této oblasti se nachází 4 rotující kvality, které střídavě vstupují do dominance v životě lidského jedince a zároveň dohromady vytváří tzv. velký kruh – prstenec. Rychlost cirkulace je přísně individuálního charakteru, neboť je také odvislá od karmických a jiných vlivů. Sněžný vlk ve svém poselství detailně popisuje tyto 4 kvality, odpovídající opakujícím se
4 obdobím
. Ve svém poselství zárověň přináší určitou míru pochopení jejich podstaty a duchovní role, kterou hrají v našich životech.

  • První kvalita odpovídá živlu ohně, barvě oranžové a nazývá ji „Rodina jako bitevní pole“.

  • Druhá kvalita odpovídá barvě fialové, živlu země a nazývá ji „Rodina jako pole uvědomění“.

  • Třetí kvalita odpovídá barvě slonové kosti, živlu vody a nazývá ji „Rodina jako pole uvolňující napětí“.

  • Čtvrtá kvalita odpovídá barvě hnědé (světle hnědé), živlu vzduchu a nazývá ji „Rodina jako pole vyčištění od karmické zátěže“.


Podobně jako v první kategorii i zde prostupuje člověk dle vlastní duchovní úrovně osobnosti jednotlivými kvalitami buď v rovině konstruktivní nebo v rovině destruktivní. Často se ale stává, že člověk některými kvalitami projde v rovině konstruktivní a některými v rovině destruktivní. Kaia by měl mít zcela jasno v těchto věcech:

  • 1. Kterými kvalitami jedinec aktuálně prochází v konstruktivním módu a kterými v destruktivním módu.

  • 2. Posloupnost zvládání jednotlivých kvalit v každodenním životě.

  • 3. V jakém módu se jedinec nachází v kterémkoliv okamžiku života.

  • 4. Měl by vědět, v čem konkrétně je pro jedince každá kvalita v této oblasti přínosem a zároveň, na co se má daný jedinec zaměřit, aby úroveň v dané kvalitě rozvinul ještě do větší hloubky.


Zájemci o seminář "Sněžného vlka" naleznou další podrobnosti a možnost přihlášky - Zde.

Diskuze není aktivní, nelze do ní vkládat příspěvky.