ŘÁD ČERNÉHO DRAKA (2)

"Řád Černého Draka" také proslul realizací celosvětové sítě vysoce sofistikovaných zpravodajských agentur, které byly aktivní v západní části našeho světa od severní Afriky až po Spojené státy. O tomto tématu si povíme více v druhé a zároveň závěrečné části tohoto materiálu.

Jedním z velmi úspěšných agentů organizace "Black Dragon" byl Satohata Takahashi. Do USA byl vyslán v roce 1929 a v této zemi záhy vytvořil mysticko-politické hnutí, které se jmenovalo "Společnost pro rozvoj vlasti". Během velmi krátké doby přijala do svých řad několik tisíc členů, pro které byla vlastní "pan - asijská" filozofie. Většinou šlo o Afroameričany, Filipínce a příslušníky dalších asijských národů.

Tato organizace stavěla na pěti hlavních zásadách:

"Volnost, spravedlnost, rovnost, svoboda a čest."

Prostřednictvím Takahashiho mohla společnost "Black Dragon" realizovat finanční pomoc širokému spektru muslimských skupin uvnitř Spojených států. V USA však v tomto období byly aktivní mnohé jiné skupiny jež organizovaly ne zrovna legální aktivity příslušníků asijské menšiny. Mezi takové spolky patřil například "Chrám Maurské Vědy". Byl založen v roce 1913 jakýmsi Noble Drew Alim.

Dalším muslimským aktivistou na půdě nového kontinentu byl velmi kontroverzní Wallace D. Fard, který založil společenství "Chrám Allaha Islámského". Fard skoro při každé příležitosti proklamoval tuto větu:

"Jsem černý muž asijského původu a přišel jsem do Ameriky, abych zachránil své dlouho ztracené příbuzné (Američany černé pleti)."

Se všemi těmito skupinami byl pochopitelně Takahashi ve spojení. Mimoto sponzoroval i další organizace, například "Pacifistické hnutí východního světa", které se usilovalo o zabránění  Spojeným státům zapojení se do jakéhokoliv válečného konfliktu.

Pro nikoho asi nebude velkým překvapením, když zjistíme, že Takahashi byl jedním z velmi důležitých cenných informačních kanálů, prostřednictvím kterého se vedení "Black Dragon" v Tokiu podstatě jako první v roce 1941 dozvědělo, že se Spojené státy začaly tajně připravovat na vstup do války proti Německu, Itálii a Japonsku.

Stejně tak asi nikoho nepřekvapí, že na základě těchto informací vyzval řád "Černého Draka" japonskou vojenskou hierarchii k zahájení preventivního útoku na USA. Signál pro válku v Pacifiku byl realizován dne 26. srpna 1941 na zasedání společnosti "Černého Draka" v Tokiu.

Po japonském útoku na Pearl Harbor se špionážní a sabotážní akce prováděné "Black Dragons" staly legendárními. Nicméně je třeba podotknout, že původní mysticko-politická vize "pan-asijské" solidarity a anti-kolonialismu v předválečných letech položila základ pozdějšímu japonskému ultra-nacionalismu a militarismu.

Mnoho členů řádu "Černého Draka" bylo významnou součástí japonského průmyslu a vlády. Tito lidé zastávali také klíčové diplomatické a vojenské pozice. Poté, co v roce 1945 Japonsko kapitulovalo, bylo s některými členy tohoto řádu zacházeno jako s válečnými zločinci.

Ovšem vítězství spojeneckých sil v Asii nemohlo uhasit sen o svobodě. Japonsko každopádně rozbilo mýtus o vojenské neporazitelnosti západního kolonialismu. Semena zasetá tajnými společnostmi postupně vzkvétala v novou vlnu národně osvobozeneckých hnutí, které vedly národy Asie do nezávislosti v letech bezprostředně po ukončení války.

Je tomu již nějaký rok, co britský politik Benjamin Disraeli poznamenal:

"Svět je řízen zcela odlišnou skupinou osobností, než jsou ty, které známe a které stojí před oponou. V našem 21. století je většina lidí uchvácena elektronickými médii a jinými technologickými vymoženostmi, a tak není divu, že až na pár výjimek odmítají představu, že velmi rozhodující slovo ve světových událostech, mohou mít ti, kteří jsou součástí tajných společenství a tvůrci politických intrik."

Je zajímavé, že přesto všechno západní zpravodajské agentury velmi často spoléhají na tajné konspirační sítě ve snaze rozklížit stabilitu a funkčnost cizích vlád (Libye, Egypt, Sýrie, Afghánistán nebo Ukrajina). Například britské zpravodajské služby mají dlouhou historii spolupráce s podzemními/tajnými "muslimskými" řády a společnostmi. Například vcelku nedávný krvavý konflikt v Čečenské republice má své kořeny v aktivitách britské zpravodajské služby, která skrytým způsobem podporovala "muslimské" sekty na Kavkaze.

Mnozí věří, že americká CIA v současné době jako nástroj využívá celou řadu kvazi-náboženských kultů v rámci různorodých tajných operací, jejichž cílem je destabilizovat Čínskou lidovou republiku. Shodou okolností jsem před několika dny narazil na docela zajímavé vyjádření afro-amerického básníka Ishamaela Reeda:

"Světové dějiny vždy utvářely konspirační skupiny, které k dosažení svých cílů využívaly velmi rozsáhlý soubor tajných znalostí a vědění."

Žijeme v době, kdy je svět ovládán mementem "globální války proti terorismu", což je nástroj, který je používán k ospravedlnění postupné likvidace osobní svobody obyčejných lidí. Myslí, že právě nyní bychom si měli vzpomenout na římského básníka Ovídia, který napsal:

"Je naší povinností učit se od nepřítele."

Faktem je, že skrytá historie tajných společností nás může ještě mnohému naučit.

-konec-
Diskuze není aktivní, nelze do ní vkládat příspěvky.

Další díly