SLABOST NETOKRACIE A ANALÝZA METODOLOGIE SKRYTÉHO OVLÁDÁNÍ LIDSKÉ SPOLEČNOSTI (1)

V současné situaci lze objasnit "tektonické procesy globální transformace" v chápání historických procesů, a to jak viditelných, tak i neviditelných. Toto objasnění mechanismů, jež kontrolují tyto procesy, se ovšem neobejde bez tajného/skrytého poznání "čínských charakteristik". V podstatě jde o symboliku, která má podstatně hlubší kontext, než si vůbec dokážeme povrchním vnímáním přiznat. Lze konstatovat, že se nyní "čínský drak" ("drak" je velmi mystickým symbolem s hlubokými kořeny, který se především v Číně těší velké úctě) po staletích spánku/hibernace nejen "probudil", ale v roce 2012 vzlétl v celé své nádheře a síle k pomyslné obloze. Je třeba si uvědomit, že v původní tradiční symbolice symbol "draka" prezentuje "sílu", a nikoliv zlo.

Ačkoliv je biblický pohled na "dračí problematiku" dramaticky jiný a je s největší pravděpodobností ovlivněn plazí ikonografií, jež je spojena s jistými nepříjemnými milníky týkajícími se lidské historie. Ovšem drak je jakožto symbol "okřídlený plaz" a právě symbolika křídel kvalitativně přenáší povahu "draka" do zcela jiné kvality. V ruské, respektive staroslovanské tradici je jednou z tzv. "tonémových symbolik" souhvězdí "Ursa Major" (souhvězdí "Velké Medvědice"). V kontextu s pradávnou mytologií je probuzená "dračí síla" schopna vnést do prostředí našeho fyzického světa dostatek svobody a vize do budoucna.

V tajné staroslovanské symbolice se hovoří o tom, že až se po dlouhém spánku probudí "dračí síla", bude pro ni velmi podstatná strategická spolupráce a dobré sousedské vztahy tak, aby mohlo být dosaženo světové harmonie se silami "Bílého Tygra". Koneckonců podle starobylých legend je "Drak" odsouzen k boji s divokou energií "Tygra". V čínské mytologii "Bílý Tygr" představuje komplexní tzv. "biblický region" světa "bílých lidí" ve směru zapadajícího slunce. Mnozí moudří myslitelé se již velmi dávno naučili pro mnohé možná velmi obraznou čínskou mytologii nebrat na lehkou váhu.

Výše uvedený výklad kupodivu poměrně úzce souvisí s filozofií jednoho z velmi kontroverzních představitelů bývalé "rudé Číny". Konkrétně jde o teorii bývalého předsedy Mao c´-Tunga týkající se rozdělení světa do tří částí. Tato teorie je dodnes jedním z nejzajímavějších příspěvků "marxismu-leninismu". Proč tomu tak je? Protože marxistická filozofie velmi detailním způsobem analyzuje problematiku tzv. "dialektiky" - čili boje mezi páry protikladů.

Tato aktivita generuje hybný moment ve smyslu pohybu vpřed čili pokroku/evoluce. Ten samý princip, ale použit s jinými výrazovými prostředky používá například esoterická disciplína zvaná "theosofie". V tomto ohledu mám na mysli především tzv. "čtvrtý kosmický zákon", který se nazývá "Harmonie skrze konflikt". Jinými slovy řečeno, ve hře je skupina tří sil: my sami, naši nepřátelé a naši spojenci plus rotující energie mezi těmito třemi skupinami. Tato dynamika je spolehlivým generátorem změn, které jsou hnací silou vývoje, což je opak stagnace.

A nyní se dostáváme k velmi pozoruhodnému faktu. Máme-li model, kdy dvě (z výše uvedených tří sil) jsou aktivní a třetí síla je v pasivním módu. Dochází k takovému charakteru rotace síly, který vždy působí ve prospěch oné pasivní síly. Tato pasivní síla absorbuje energii, která je generována dvěma aktivními silami. (Přesně v duchu lidového rčení: "Dva se perou a třetí se směje"). Mimochodem tento princip prezentoval přímo sám Mao c´-Tung v kontextu konfrontace mezi dvěma velmocemi - Sovětským svazem a Spojenými Státy, když nechal nakreslit velký symbolický obraz v duchu čínské mytologie: "moudrá opice z hory sleduje dole v údolí boj mezi dvěma tygry" (jeden tygr představoval tehdejší SSsR a druhý pak USA).

V současné době je situace taková, že Rusko ("Velký Vůz") se snaží udržet svou pozici v pasivním módu a potenciálně těžit z nové fáze boje "Draka" (Čína) s "Tygrem" (západní svět USA+EU). Především západní svět si je tohoto ruského manévru velmi dobře vědom, a proto se všemi možnými prostředky snaží vmanévrovat Rusko do aktivní pozice v jakémkoliv uměle vyvolaném konfliktu. Ona celá strategie této filozofie je podstatně komplexnější, ale myslím si, že pro nezainteresovaného čtenáře jsou výše uvedené informace dostačující k pochopení podstaty věci.

Pojďme se nyní přesunout do modelu praktické politiky v kontextu s pozicí Číny. Tato země (jak to tak vypadá) minimálně předstírá, že hraje se "západem" šachovou simultánku, nebo hru v karty zvanou "bridž". Západní svět v těchto chvílích neví, co si má o pozici Číny, která je pro západní způsob myšlení absolutně nečitelná, myslet. Tento stav pak "západ" staví do velmi nevýhodné pozice. "Západ" si ovšem tuto svou situaci velmi dobře uvědomuje, ale nemá prakticky žádné prostředky (jak intelektuálního, tak ryze praktického charakteru), jak ji změnit. Ve skutečnosti hraje Čína svou "karetní hru" s naprosto skvělou přesností používaje skryté metody ovládání a kontroly procesů v prostředí světové geopolitiky. Karetní hra není věda, ale umění triků ve spojení s praktickou schopností pracovat se silami empatie a intuice na národní úrovni.

"Západ" zapomíná na fakt, že současná Čína je dědicem jedné z nejstarších a nejsofistikovanějších kultur naší planety. Kultury, která přinesla dodnes jen stěží docenitelný filozofický a duchovně-esoterický potenciál. "Západu" doposud nedošlo, že Čína ve své geopolitické "karetní hře" praktickým způsobem používá potenciál starobylých posvátných znalostí. A právě jedna část těchto znalostí se týká "Zákona umění změny" ve svazku tří sil ve dvou aktivních skupinách. Při vší úctě k čtenáři si dovolím předpokládat, že málokterý bude přesně vědět, co se za výše uvedenými informacemi skrývá. Dovolím si proto poněkud podrobnější vhled.

Aktivní síly jsou prezentovány indexem "1", kdežto pasivní síly jsou prezentovány indexem "0". První skupina čili první varianta se v kodexu starobylé čínské moudrosti nazývá "Moudrá Opice" a kvalitativně je prezentována tímto numerickým modelem: (1+1)+0 = 0. Druhá varianta je pak prezentována symbolem "Všemocného Draka" a tímto numerickým modelem: (0+0)+1 = 1. Ve hře je také velmi specifický čínský posvátný kód, který se nazývá "bagua" v kontextu toho, že se v našem případě nejedná o klasickou matematiku v rámci konkrétních matematických číselných hodnot (jak zajisté čtenář ihned pochopil), ale o matrici reprezentující symetrii/harmonii a nesymetrii/disharmonii v rámci 64 základních osudových životních situací.

Výše uvedený systém mimo jiné má tu ohromnou výhodu, že jeho uživateli umožňuje velmi sofistikovaným způsobem rozdělit energii směrem k ostatním hráčům tak, aby zisk vždy v určité podobě přišel, a to díky schopnosti předvídat dopředu dvě až šest variant ze skupiny výše uvedených situací.

Nyní ještě pár informací k "netokracii". Položme si nejdříve otázku, co výraz "netokracie" vlastně znamená? Definice tohoto pojmu by mohla znít asi takto: "Netokracie tvrdí, že existuje skrytá struktura globální vládnoucí sítě, která distribuuje hráče do prostředí jeviště světové politiky, a to za účelem vedení informačně-psychologické války s Liberální Internacionálou". Velmi chytře vytvořená síť uzlů spiknutí a jednotlivé buňky výše uvedené sítě jsou v tomto ohledu tak specifické a zvláštní, že prostě nelze zakrýt skutečnost o tom, že hlavní mocenská buňka této globální sítě, se nazývá - Vatikán. Je potřeba si uvědomit, že tu máme reálný nástup odvety za porážku tzv. "Černé Internacionály" (osa Řím - Berlín - Tokio), která nastala během II. světové války.

Metoda skrytého globálního ovládání v prostředí "netokracie" je postavena na čistě vědeckých základech. Metoda je postavena na posvátné znalosti nehmotných zdrojů, které lze použít k řízení chování lidí, a to i v masovém měřítku. Proč si myslíte, že je "Vatikánská knihovna" pro vnější svět prakticky naprosto nedobytnou "pevností"? Již ve starověku za dobu mnoha tisíců let došlo k vyvinutí dvou velmi pokročilých technologií výše uvedeného typu:

a) Řízení polysubjektů  v reálném prostředí,

b) Metodologie "psycho-inženýrství",

Základem technologie řízení "polysubjektivních médií" v prostředí je tzv. matematické modelování veličin a vektorů sil prezentující vzájemné ovlivňování mocenských center síly. Těmito centry jsou: USA, Čína, Rusko, EU, Německo, skupina "BRISC" a v současné době specificky i Ukrajina. Podstata řízení těchto center spočívá v přidání energie toho či onoho centra prostřednictvím "síly motivace" nebo prostřednictvím komplementarity konfrontace s jiným mocenským centrem síly. Tímto způsobem dochází ke konfigurování polysubjektů, a to až do velikosti šesti mocenských center s tím efektem, že vektory sil generované z aktivity takto nastavených párů protikladů ("+" a "-") se sčítají.

-pokračování-
Diskuze byla uzamčena, již do ní není možné vkládat příspěvky.

Další díly