ZÁBLESK MEZI DIMENZEMI - TAJEMSTVÍ ANTARKTIDY ODHALENO (27)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

13.12.2013 Exkluzivně

Několik důležitých indicií týkajících se německého jaderného programu

Myslím, že i v prostředí internetu lze dohledat poměrně velmi zajímavou práci, jejíž autorem je výzkumník Carter P. Hydrick a která se jmenuje "Critical Mass: the Real Story of the Atomic Bomb and theNuclear Age". Tento materiál byl vydán v roce 1998 a rozhodně by si ho měli prostudovat všichni vážnější zájemci o tuto problematiku. Carter Hydrick apeluje na jeden velmi zásadní fakt a to, že v Německu souběžně vedle sebe existovalo nejméně pět, ale spíše až sedm hlavních programů, které se intenzivním způsobem zabývaly výzkumem separace izotopů. Toto je velmi zásadní poznatek, s jehož důsledky se seznámíme později.

Mimochodem v dubnu roku 2009 probíhaly oficiální oslavy výročí 70 let od zahájení německého jaderného programu. Pojďme se tedy vrátit na začátek. V lednu roku 1939 byl publikován článek autora a vědce Otto Hahna (1879-1968) a Fritze Strassmanna (1902-1980), který zněl - "Důkazy o vzniku alkalických kovů po ozáření uranové rudy neutronovými paprsky a jejich vlastnosti". Zmiňuji tento článek, neboť jeho obsah je pro naši problematiku poměrně podstatný.

Na konci roku 1938 Hahn společně se Strassmannem objevili způsob štěpení atomových jader prostřednictvím bombardování svazků neutronů. Strassmann následně pomocí chemických metod potvrdil existenci tohoto štěpení. Článek výše uvedených vědců a autorů byl prvním vědeckým potvrzením ohledně existence štěpení uranu. Tento veledůležitý klíčový akt se tak vztahuje k dubnu roku 1939. Je samozřejmě logické, že se tento objev stal velmi rychle předmětem zájmu německého Wehrmachtu. Otto Hahn i Fritz Strassmann byli vědecky aktivní i po válce a zemřeli v tehdejším "Západním Německu".


Fritz Strassmann                                          

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Diskuze není aktivní, nelze do ní vkládat příspěvky.

Další díly