EXKLUZIVNĚ: POUZE JEDINÁ OTÁZKA - CO TO JE ??!! (2)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

07.12.2013 Exkluzivně

Po důkladném ohledání fotodokumentace, kterou jsem měl k dispozici, jsem byl zpočátku přesvědčen, že se jedná o polygon určený k tréninku jízdních dovedností v městském prostředí (kruhové objezdy, ostré zatáčky, parkovací prostory). V postatě ke stejnému závěru dospěl i jeden ze čtenářů, který svůj názor popsal v diskuzi pod článkem. Na druhou stranu celkový design polygonů a hlavně jeho lokalizace v rozlehlých pouštních oblastech nasvědčuje něčemu jinému.

Nakonec jsem se rozhodl prozkoumat okolí instalace. Ve velmi těsné blízkosti jsem narazil na několik symbolů (kruhy, trojúhelníky, astrologický symbol Slunce a astrologický symbol planety Jupiter). Tento nález mne skutečně zarazil, neboť jsem nemohl přijít na to, proč by si někdo dával práci s tvorbou těchto symbolů (které jsou navíc pořadně vidět pouze z výšky). Že by se na polygonu versus "potenciálním trenažéru" natolik nudili a neměli nic jiného na práci?

Každopádně povzbuzen tímto výsledkem jsem hledal a pátral dál a dál. Poctivě jsem ve stále širších kruzích procházel prostřednictvím aplikace Google Earth okolí oné podivné instalace. Když jsem dospěl do vzdálenosti asi 120 kilometrů severozápadním směrem od polygonů, spatřil jsem cosi, co mne vážně vyrazilo dech. Něco podobného jsem totiž doposud na zemském povrchu neviděl

43 st. 12,44 min s.š. a 91 st. 03,18 min. v.d.

Již na první pohled je patrné, že jde o velmi rozsáhlý uměle vybudovaný mřížkový systém, ve kterém se stále dokola opakuje jeden a ten samý vzor. Ve skutečnosti jde o velmi specifický vzor, který vypadá jako moderní design antény, která je typická pro systém "HAARP". Jenomže tento vzor se zcela jistě nachází přímo na zemském povrch, takže v daném případě podle mého laického názoru o anténu jít prostě nemůže. Na koncích jsou smyčky spojeny do uzavřeného okruhu.

Ovšem při detailním přiblížení jsem objevil tabulový design obsahující vždy 36 malých kráterů nebo jam v pravidelných odstupech od sebe (viz obr. výše). První, co mne napadlo, byla myšlenka, že toto jsou pozůstatky velmi precizně prováděného geologického průzkumu podloží. Průzkumu, který byl s největší pravděpodobností realizován ještě dříve, než došlo k tvorbě obřího síťového systému. Zároveň jsem si položil otázku, proč by někdo v naprosto odlehlých oblastech prováděl tento typ sondážní činnosti?

Na takto položenou otázku jsem samozřejmě nedokázal odpovědět, ale začalo ve mně uzrávat přesvědčení, že onen velmi bizarní design sítového systému může nějakým způsobem souviset s čerpáním (zatím neznámého druhu energie) z nitra naší planety. V takovém případě by mřížkové vzory mohly být jizvami po výkopových pracích, v rámci kterých došlo pod povrchem země k pokládce nějakého specifického druhu kabelu. Celá síť by pak tvořila jakýsi uzavřený systém fungující na bázi rotujícího/pohybujícího se vodiče v elektromagnetickém poli (i když se síť na první pohled chová vzhledem k rotaci planety staticky, je vlastně v pohybu uvnitř magnetického pole, které obklopuje naši planetu).

Popravdě řečeno nic jiného mne nenapadlo. Možná někdo ze čtenářů přijde s jiným návrhem. Každopádně jsem ale přesvědčen, že onen zvláštní polygon, jehož fotografie jsem uvedl v první části, s tímto mřížkovým systémem nějakým způsobem souvisí (ať již v rámci výstavby či provozní aktivity). Podívejte se pozorně na rozlehlost tohoto mřížkového útvaru. Ve skutečnosti muselo jít o gigantickou stavební a vlastně i těžební činnost. Všimněte si zároveň, že nikde okolo není žádné město (ani uměle vybudované městečko pro zaměstnance). Nikde jsem také nespatřil žádný napájecí mechanismus energie. Takže si kladu další otázku: "Jakým způsobem a za jakým účelem toto dokázali Číňané vybudovat?" Navíc je na více vzdálenějších místech patrný ještě jiný, ryze vlnový vzor (viz obr. níže).

Níže pod článkem jsem přidal krátké video, na kterém je vidět speciální vozidlo, které je schopné se pohybovat v nerovném terénu a umí vyhloubit koridor pro kabel, který následně položí do jámy a ihned vyhloubenou jámu zároveň zahrabe. Je možné, že na podobné bázi byl vytvořen onen mřížkový systém. Z geodetického hlediska jde však o naprostý unikát, když si uvědomíme neskutečnou symetričnost jednotlivých smyček, která je patrná pouze z výšky, nikoliv však ze země. Na obrázku výše jsou také patrné zřejmě pomocné geodetické přímé linie, které snad sloužily jako jistá pomůcka při realizaci tohoto veledíla.

Pokud by se mi v budoucnosti podařilo k této věci získat další informace, rád je zveřejním.

-pokračování-
Diskuze byla uzamčena, již do ní není možné vkládat příspěvky.

Další díly