ZÓNA ZASVĚCENÍ: Tématický okruh číslo 8. Bílá místa lidské historie: Velká Pyramida - prehistorická zbraň hromadného ničení? (PRAKTICKÉ APLIKACE PREHISTORICKÉ ZBRAŇOVÉ TECHNOLOGIE) 27. část

Další kuriózní případ se vztahuje k indické říši Ašóka v době krátce po neúspěšné invazi Alexandra Velikého. Krátce po tomto pokusu ve chvíli, kdy se rozladěný Alexandr Veliký rozhodl napadnout jinou oblast indického subkontinentu, byly jeho jednotky napadeny velmi zvláštními létajícími objekty, které tehdejší historici a kronikáři nazvali: "létajícími ohnivými štíty". Jde o velmi podstatnou historku, o které se všeobecně moc neví, ale pro nás je poměrně zásadního charakteru, a to nejen z toho důvodu, že nám do hry zcela evidentně vstupují až podezřele exotické létající objekty, ale také z toho důvodu, že oproti mnoho tisíc, ne-li desítek tisíc let starým záznamům se v tomto případě jedná o vskutku čerstvou záležitost.

A my se pochopitelně můžeme ptát: "Jednalo se o aktivitu mimozemské inteligence operující v oblasti indického subkontinentu, nebo do hry vstoupil jiný faktor, který by nás sám o sobě už vůbec neměl nechávat v klidu?" Jde o možnost, že i v prvních stoletích našeho letopočtu v podstatě v předpřemyslovském období vlastnilo (nebo zdědilo) některé z lokálních asijských civilizačních uskupení velmi progresivní formy letecké technologie typu vimana (to ovšem ale obnáší schopnost takové zařízení nejen obsluhovat, ale i udržovat v provozu).

Taková myšlenka se ale v kontextu toho, jak nám prezentuje oficiální historie úroveň asijských národů na počátku našeho letopočtu, jeví jako přinejmenším hodně bláznivá. Máme tedy přijmout fakt, že si prostě Alexandrovi historici a písaři v rámci své vlastní bujné fantazie vyfantazírovali "ohnivé létající objekty" proto, aby nějak odůvodnili své vojenské fiasko v konfrontaci s Ašokovou říší. Nuž, nechám na samotném čtenáři, k jakém svému vlastnímu a osobitému názoru se přikloní. Pokud se týče mne, nejsem nijak zvlášť přesvědčen o tom, že by v tehdejších časech za daných okolností měli Alexandrovi kronikáři nějakou valnou chuť a hlavně i energii k fantazírování.

V indickém eposu "Ramajána" (v překladu doslovně "Cesta Rámy") se

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Diskuze byla uzamčena, již do ní není možné vkládat příspěvky.

Další díly