NOVÉ INFORMACE VZTAŽNÉ K FILADELFSKÉMU PROJEKTU (3)

 Jak jsem předeslal v předchozí části. Všechny důležité a potřebné informace vztažné k tomuto materiálu lze dohledat v kapitole sedm knihy „The Lost Science“ od Gerryho Vassilatose. V následujících odstavcích uvádím to nejpodstatnější a nejdůležitější z této části publikace, a to nikoliv přímým přepisem, ale prostřednictvím vlastních myšlenek a úvah. Podstatnou roli zde hrají výpovědi dvou nebo tří velmi zasvěcených jedinců.

Jde o to, že Thomas Townsend Brown musel stejně jako například Nikola Tesla čelit poměrně velkým finančním tlakům, které souvisely s právě probíhající velkou hospodářskou krizí ve Spojených Státech. Dr. Brown byl nucen opustit „NRL“ – „Námořní vědecký institut“ a stal se součástí „Civilního ochranného sboru v Ohiu“. V roce 1939 byl dr. Brown jmenován poručíkem v záloze a po krátkém zaměstnání u firmy „Glenn L. Martin" se dostal k „Národnímu lodnímu úřadu“. Zde pracoval na magnetických a akustických aspektech válečných lodí.

A v této době se dr. Brown pustil do dobrodružství, které mělo změnit jeho cestu životem navždy. Mnoho detailů, faktů a intrik bylo spleteno dohromady, ve spleti informací získaných z několika renomovaných vědeckých zdrojů byl nakonec vytvořen profil incidentu, který u široké veřejnosti vešel ve známost jako Filadelfský experiment. Takže jaký sled událostí vyburcoval „Naval Research Laboratories“ (Námořní výzkumné laboratoře) k tomu, aby prozkoumaly možnost optického maskování objektů během války?

Všechno to začalo tím, že několik námořních vědců požádalo o možnost prozkoumání zvláštního jevu, který byl spatřen v souvislosti s poměrně hodně utajovaným svařovacím zařízením. Utajení bylo na místě, neboť toto zařízení v podstatě umožňovalo zhotovení velmi odolného brnění na trupu lodí. V podstatě šlo o určitý druh bodového svařování, pro které byl charakteristi

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Diskuze není aktivní, nelze do ní vkládat příspěvky.

Další díly