Usáma bin Ládin, mrtvý nebo živý? Uvedení českého vydání knihy v optice aktualit

Zejména po událostech, které se odehrály začátkem května 2011, se stává kniha Davida R. Griffina, "Usáma bin Ládin: Mrtvý nebo živý?", která je nyní předložena našemu čtenáři v češtině, znovu velice aktuální, zejména v patřičném kontextu temných zpravodajských her, neustálé mediální manipulace veřejnosti, nehorázných lží politických elit a v neposlední řadě, trestuhodného mlžení a zastírání pravdy o teroristických útocích z 11. září 2001.

Dne 2. května 2011 oznámil Bílý dům světové veřejnosti, že byl zabit nejhledanější terorista světa, Usáma bin Ládin. Autor knihy, David R. Griffin se k tomu 6. května vyjádřil v tomto smyslu: prezident Obama řekl, když hovořil o vojenské operaci, při které byl zabit Usáma bin Ládin, že spravedlnost byla vykonána.

Veřejnosti byla rafinovaně vnucena zkratka, že když byl bin Ládin zastřelen, byl i muž, který stál za útoky z 11 září 2001 po zásluze potrestán. Vláda Spojených států amerických nicméně nikdy nepředložila důkazy o tom, že by tyto útoky byly provedeny Usámou bin Ládinem a jeho Al-Kájdou.

V září 2001 slíbil tehdejší ministr zahraničí Colin Powell, že předloží tyto důkazy, ale den poté změnil svůj názor a prohlásil, že většina důkazního materiálu spadá do režimu "tajné".

V říjnu téhož roku, britský premiér Tony Blair předložil důkazy, že bin Ládin a Al-Kájda plánovali a provedli útoky 11. září, ale dodal „tento dokument nepředstírá, že představuje důvod k obžalobě Usámy bin Ládina v soudním dvoře.

Britská tajná služba, podle ex-zpravodajce Wayne Madsena, v únoru roku 2002 informovala svou vládu o infiltraci Mossadu do tří buňek Al-Kájdy, konkrétně buňky Atta-Mamoun Darkanzali v Hamburku a buňky na jižní Floridě a v Arabském Emirátu Šardžah. Tyto informace byly donedávna veřejnosti zatajovány. Buňky pak jednaly na povel agentů Mosadu, rodilých Jemenců a Egypťanů, kteří předstírali, že jsou prostředníky Usámi bin Ládina a stojí pod jeho přímým velením.

Akta FBI, která učinila z bin Ládina „nejhledanějšího teroristu“ vůbec neuvádí útoky z 11. září. Mluvčí FBI, Rex S. Tomb to vysvětlil skutečností, že FBI nikdy neměla dostatečné důkazy, které by jednoznačně spojovali bin Ládina s událostmi z 11. září.

Na videu z prosince 2001 je vidět Usáma bin Ládin, jak se útoky na Pentagon a WTC pyšní. Nicméně byla autenticita této videonahrávky záhy zpochybněna odborníky jako je profesor z Duke University, Bruce Lawrence, který toto video veřejně označil jako falešné.

Mohla Al Kájda uskutečnit tyto útoky? Washington Post uvedl, že letadlo, které narazilo do Pentagonu, bylo pilotováno s mimořádnou odborností. New York Times naproti tomu nazvalo údajného pilota Hani Handžura „žákem, nápadným svou neschopností“.

Dvojčata, tedy dvě nejvyšší budovy světového obchodního střediska na dolním Manhattanu údajně spadly výhradně kvůli nárazu letadla, gravitace a hoření leteckého paliva. Bez výbušnin.

Ale 118 členů požárního sboru Nového Yorku vypovídalo o masivních explozích v obou budovách (do té doby, než jim to bylo prostřednictvím kontroverzního Jamese Woolseyho, bývalého ředitele CIA a svého času zmocněnce FBI pro boj s terorizmem, pod extrémními sankcemi oficiálně zakázáno).

Organizace "Vědci pro pravdu o 11. září" interpretuje náhlý, symetrický a přímočarý kolaps věží a přilehlé budovy WTC 7, jako možný pouze prostřednictvím řízené demolice, jak bylo dokumentováno v Griffinově knize z roku 2009 „Záhadný kolaps budovy WTC 7“ (The Mysterious Collapse of World Trade Center 7: Why the Final Official Report About 9/11 Is Unscientific and False). Stejně tak, jako se 1500 členů organizace "Architekti a inženýři za pravdu o 11. září" shoduje na tom, že útoky nebyly dílem Al-Kájdy.
Nelze než souhlasit s autory, kteří se věnují kritice oficiální verze útoků z 11. září, že válka s terorizmem je naprostou konstrukcí, založenou na dobře zprostředkované iluzi o jednom muži, bin Ládinovi, který mazaně obelstil celý bezpečnostní aparát Spojených států amerických, dotovaný 40 miliardami dolarů ročně.

Teroristické útoky vedené pod falešnou vlajkou byly oblíbeným fíglem přísně tajných jednotek NATO zvaných GLADIO v boji proti západoevropským levicovým hnutím během druhé poloviny 20 století, tedy do pádu tzv. železné opony.

Válka s terorizmem jetotiž ve skutečnosti dobyvačnou válkou o zdroje nerostného bohatství. Globalizace je poslední ztečí nového světového pořádku, kterého prominentními nástroji jsou světová finanční centra a vojensko-průmyslové komplexy.

Jak paradoxní se může zdát, že český ministr zahraničí veřejně popřeje administrativě SSA po oznámení, že byl Usáma bin Ládin zastřelen myslivecké „lovu zdar“ a předseda vlády ČR hovoří ve svém tiskovém prohlášení k této události o právu a lidském životě způsobem: "Smrt Usámy bin Ládina je významným milníkem v boji proti terorismu… Je to jasný signál všem osobám bez úcty k právu a lidským životům kdekoli na světě". Neměla by přitom ve správné demokracii být jakákoliv vražda odsouzena, nikoliv aplaudována? Neměl by každý podle hodnot právního státu mít právo na řádný proces a právo na obhajobu? Politici západních demokracií občanům ale při této příležitosti ukázali, že demokratické hodnoty jsou jen fiktivní a právní principy se nemusí uplatňovat tam, kde to není vhodné, tedy kde to není ve státním zájmu.

Zajímavý byl oproti tomu názor jednoho člena kabinetu prezidenta České republiky, který se po zveřejnění údajného dopadení a zabití bin Ládina o něm vyjádřil jako o mediální fikci "Bin Ládin je pohádka pro dospělé," prohlásil prezidentův poradce Petr Hájek. Tento názor je stejně poučný, jako ony dva předešlé, nicméně se pohybuje mnohem blíže realitě, ať už je to diplomaticky únosné, domyšlené, či nikoliv…

Ona rétorika, která schvaluje a obhajuje mimosoudní vraždu, jen nahrává zvrácenému vidění světa, které je dlouhodobě prezentováno, ba co více - vnucováno veřejnosti proto, aby otupilo všeobecné mravní cítění a napomáhalo tím ke krutostem, které jsou s obrovským cynismem páchány všude po světě, paradoxně právě ve jménu lidských práv a demokracie. Výstižně to dotvrzuje komentář, který ku příležitosti údajné exekuce bin Ládina učinil předseda zahraničního a obranného výboru Knesetu, bývalý ministr obrany a velitel generálního štábu Izraele, Shaul Mofaz, když vzápětí volal po dalších mimosoudních popravách řady palestinských teroristických vůdců a připomenul, že SSA s popravou bin Ládina de facto přijali izraelskou strategii mimosoudní vraždy individuálních nepřátelských cílů.

Úder pod pás uštědřil prezidentu Obamovi naopak íránský ministr zpravodajství, Heidar Moslehi, který 8 května 2011 prohlásil, že Teherán má spolehlivé informace o tom, že „bin Ládin zemřel v důsledku nemoci již před časem“.

Griffinova kniha Usáma bin Ládin: Mrtvý nebo živý, i nepřipravenému čtenáři zprostředkovává ucelený pohled do politických manipulací s informacemi a mediálních hrátek s veřejným míněním. Kniha dobře rozkrývá, jaká je pravděpodobnost, že Usáma bin Ládin zemřel záhy po útocích z 11. září na nedostatečnost ledvin a jak a kým mohl být mediálně udržován při životě, proto aby v pravý čas vydal to pravé poselství, které by v případě potřeby podpořilo politický režim Spojených států.

Šedá eminence této podivuhodné operace by podle autora, který se v knize opírá o názory prominentních investigativních novinářů, mohl být Karl Rove, politický manažer Bílého domu za dob vlády George W. Bushe, osoba blízká "Projektu pro nové americké století" (PNAC).

Hned od uchopení moci nově zvoleným prezidentem Barakem Obamou, se otázka, zdali je bin Ládin mrtvý, či živý, stala znovu významnou prioritou. George W. Bush sice řekl, že chce bin Ládina živého, či mrtvého, ale bylo zřejmé, že to nemyslí úplně vážně. Nejen, že to i veřejně přiznal, ale potvrdil to zároveň i odklonem většiny vojenských kapacit na Irák. Bush si to samozřejmě mohl dovolit, protože věděl, že bin Ládin nejen že neměl nic společného s 11. zářím, ale byl tehdy pravděpodobně také již po smrti.
Od samého začátku svého prezidentování se Barak Obama a jeho administrativa tvářila naopak, jakoby Usáma byl strůjcem útoků z 11. září a byl stále naživu (dokud jej nenechali zavraždit téměř v přímém přenosu, během speciální vojenské operace v pákistánském Abottábádu).

Obamova odhodlanost oživit fantóma mezinárodního terorizmu, který měl jako společný feindbild sjednotit roztříštěnou společnost, těžce zkoušenou hospodářskou krizí a špatnými vyhlídkami na lepší časy, je manifestována například ve zpravodajství deníku Washington Post z listopadu 2008, ve kterém zaznělo, že nově zvolený president Barak Obama hodlá obnovit pátrání po Usámovi. „To je náš nepřítel“, řekl jeden prezidentský poradce, „a měl by být naším hlavním cílem“.

V projevu z Bílého domu dne 25. Března roku 2009, prezident Obama řekl : "Al-Kájda a její spojenci – teroristé, kteří plánovali a podporovali útoky z 11. září, jsou v Pákistánu a Afghánistánu. Četné zpravodajské analýzy varují, že Al-Kájda aktivně plánuje útoky na domovinu Spojených států ze svého úkrytu v Pákistánu. Al-Kájda a její extremističtí spojenci se přesunuly přes hranici do vzdálených oblastí pákistánského pohraničí. To zcela určitě zahrnuje i vedení Al-Kájdy : Usámu bin Ládina a Aymana al-Zawahiriho."

Obama se pravidelně odvolává na zpravodajství rozvědky, které neustále situovaly úkryt Usámi do pohraniční oblasti Pákistánu. Rozšíření vojenských aktivit, zejména odstřelování cílů v této oblasti z bezpilotních letounů vysloužilo válce v Afghánistánu nový přídomek – «The AfPak war».

Po oficiálním oznámení zabití bin Ládina ztrácí válka v této oblasti své racionále. Budoucnost ukáže s jakou motivací Obamova administrativa k této operaci, při které přišla o neviditelný vrtulník v hodnotě 60 milionů dolarů, přistupovala. Jedním z motivů by mohlo být ukončení války, důvody by mohly být prozaické – protože SSA je na pokraji bankrotu. Jiným důvodem by mohlo být naopak rozšíření války. V situaci, ve které se ale Obama nachází lze motivy hledat spíše ve vnitropolitické sféře.

Na druhé straně celých deset let nikomu nevadilo, že Usáma odmítal odpovědnost za útoky z 11. září a FBI to i uznávala, s tím, že přímé důkazy skutečně neexistují.
Na druhé straně ukázala například aféra Van Jones, že pokud někdo ve Spojených státech podepíše, že nevěří oficiální verzi událostí z 9/11, tak není považován za schopného práce ve státní správě. Role, kterou hrál agent Mosadu Dominik Suter při atentátech WTC, nicméně nebyla dodnes uspokojivě objasněna.

Kniha Davida Ray Griffina je určena podle jeho vlastních slov, převážně lidem, kteří si myslí, mimo to, že věří v odpovědnost bin Ládina za útoky z 11. září, že válka v AfPaku je ospravedlnitelná, protože se musí zabránit tomu, aby bin Ládin (a jemu podobní) mohl plánovat a provádět další útoky na "svobodné země". Mnoho takových lidí po přečtení knihy pochopí, že tato válka není nezbytná, neboť lze dokázat, že Usáma bin Ládin byl již dávno po smrti.

Toto je nyní konečně definitivně a s velkou pompou potvrzeno také samotným prezidentem Obamou, který to veřejně před celým světem prohlásil, aby tím získal kredit pro svoji politiku laureáta Nobelovy ceny míru. Nicméně četné rozpory v podání událostí kolem údajného dopadení krále všech teroristů speciálními jednotkami NAVY SEALS, odporující si oficiální informace Bílého domu o tom, co se během tajné ilegální vojenské operace v Abbottábádu odehrálo, jen nahrávají dalším konspiračním spekulacím o nevyjasněných skutečnostech. Zajímavé je zejména to, že vlastně neexistuje tělo bin Ládina, protože bylo údajně vhozeno jednotkami, které jej zabili a jeho tělo zabavili, do moře proto, aby nelákalo jeho příznivce k uctívání!

Od vzniku Tavistockého institutu na základech Wellington House v Londýně, je klam, lež a manipulace nejúčelnějším nástrojem práce s veřejným míněním a neodmyslitelným soukolím podněcování mas k ničivým válečným dobrodružstvím po celém světě. V době, kdy lidé, kteří se těší bezprecedentnímu blahobytu a bezpečí post-průmyslové konzumní společnosti, zůstávají chladnými, že se v oblastech bohatých na nerostné suroviny systematicky vraždí nevinní lidé, civilní obyvatelstvo, vládnoucí rody a domobranci, pod záminkou obhajoby lidských práv, svobody a demokracie, je kniha Davida Ray Griffina poplašným zvoncem, který má probudit čtenáře z letargie a naivní důvěřivosti tomu, že se moderní války, které se nyní válčí, odehrávají pro jeho dobro a za obranu vysokých mravních hodnot vyspělé západní civilizace.

Tyto hodnoty jsou jen zástěrkou nestřídmé chamtivosti a touze po ještě větší moci několika málo jedinců, kteří doufají v brzké nastolení nového světového pořádku, prostřednictvím kterého se s pomocí jimi ovládaného vojensko-průmyslového komplexu a centrálních finančních institucí, stanou pány a vládci celého světa. Za použití "všech dostupných prostředků" (jako jsou lidská práva s plochou dráhou letu, munice z ochuzeného uranu, bílý fosfor, mini-nukleární zbraně, penetrátory - MOP, neviditelné a dálkově ovládané bezpilotní letouny, atd.) a vždy na úkor obyčejných lidí, jak na straně obětí, tak na straně daňových poplatníků pachatelů. Je zřejmé, že dnes není čas na důvěru v "oficiální verze".

Knihu Davida R. Griffina, „Usáma bin Ládin: Mrtvý nebo živý“ v českém jazyce lze objednat na adrese: http://disident.nabizi.cz/usama-bin-ladin-mrtvy-nebo-zivy-david-ray-griffin_p19131/

Diskuze byla uzamčena, již do ní není možné vkládat příspěvky.