"EXTREME REPORT": Putin uvedl do stavu pohotovosti specializovanou divizi "Ruského kosmického vojska". Dva asteroidy nebo cizí kosmické lodě uvnitř sluneční soustavy. Energetické exploze v blízkosti Země. Zpráva č.7, část druhá

V současné době vzniklo hned několik pracovních skupin, které se soustředily na velmi podrobný, a řekl bych komplexní výzkum obou dvou asteroidů, které jsem v předcházející části popsal detailnějším způsobem. Některé badatelské, ale i vědecké skupiny mají za to, že oba dva asteroidy by mohly působit na naši planetu v tom smyslu, že poměrně prudké klimatické změny a především nárůst větrného počasí by mohly být toho důsledkem. Příkladem toho může být velmi zajímavý materiál od Masona Inmana z Univerzity of Technology“ v Melbourne, Austrálie, který spolupracuje s „National Geographic“ a který sepsal studii, která dokladuje, že v posledních dvaceti letech se naše planeta stala podstatně bouřlivější, přičemž ale stále zůstává záhadou proč, resp. z jakého důvodu.

Například síla větru se za tuto dobu zvedla asi o 5% v průměru a extrémně silný vítr doprovázející bouře všeho druhu zvedl svoji sílu až o 10%. Závěry vycházejí z komplexního a velmi věrohodného zpracování družicových dat. I když na první pohled, zřejmě pro laika jsou výše uvedená čísla poměrně nízká, v praxi ale znamenají poměrně silné změny. Faktem je, že s rozvojem radarové technologie jsou například teploty na různých místech planety nebo dešťové srážky sledovány s takovou kvalitou a přesností jako nikdy před tím.

Vědecký tým Masona Inmana sbíral data od roku 1985, a to prostřednictvím záznamů ze satelitů, které používají radiolokační výškoměry, které pracují podobně jako netopýří echolot nebo klasický radar. Obíhající satelity „vystřelují“ radiové vlny směrem k Zemi a poslouchají odezvy, které se vracejí zpět do Vesmíru. Když fouká vítr, radar echa je slabší. Tmto způsobem jde poměrně přesně určit i sílu a dokonce směr působení větru kdekoliv na naší planetě.

Shodou okolností probíhá v současné době také velmi zajímavá a poměrně intenzivní debata v časopisu „Science“, a to na témata „globální oteplování“ a „klimatické změny“. Jde především

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Diskuze byla uzamčena, již do ní není možné vkládat příspěvky.