Okultní tajemství skrytá za americkým dolarem (7)

V předchozím díle jsem se zmínil o existenci tzv. „Bafometa“. Vzhledem k tomu, že se za tímto pojmem skrývají poměrně zajímavé souvislosti a indicie a také proto, že jste mi psali s tím, že byste se chtěli dozvědět více právě o této záležitosti. Naposledy jsme se s tímto pojmem setkali v souvislosti s aktivitami Templářů v raném středověku, ale o více než sedm set let později se však legenda související s tajemstvím „Bafometa“ opět vrací k životu. V této době stovky tajných společenství a náboženských řádů prohlašují, že jejich původ sahá k řádu templářských rytířů. Různé hermetické skupiny se snaží udržovat při životě původní templářské tradice. Mezi nimi vynikají Rosicruciáni, různé zednářské skupiny, ale třeba i „Řád orientálních templářů“ nebo „OTO“ Aleistera Crowleye.

Jedním z mnoha zajímavých společných rysů těchto tradic jsou jakési mystické a rituální odkazy na bytost „kozího charakteru“, která je právě dávána do souvislosti s pojmem „Bafomet“. Aleister Crowley dokonce přijal jméno „Bafomet“ jako jeho vlastní magický titul pro různorodé magické a rituální obřady. Později pak Anton La Vey z tzv. „církve Satanovy“, který použil obraz kozy „Bafometa“ uvnitř Pentagramu jako jistý druh loga pochybného kultu církve Satanovy.

Jak se ale tento symbol mohl stát templářským idolem? Spisovatel a badatel zodpovědný za naše moderní chápání „Bafometa“ žil uprostřed devatenáctého století a jmenoval se Eliphas Levi. Tento člověk se svým způsobem stal velmi významným pramenem mnohých forem okultismu a mysticismu a dalších tajných nauk. Rituální magie pak dle jeho slov využívá média, které se nazývá „astrální světlo“ a to je definováno následujícím způsobem:

„…..Přírodní a božský agent, fyzický a duchovní mediátor stojící za podstatou vibrační charakteristiky jakékoliv projevené energie v různých úrovních reality a v jistém smyslu

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Diskuze není aktivní, nelze do ní vkládat příspěvky.

Další díly