SVĚT V KOLIZI: Rusko hoří a Čína se topí --- Náhodná hra klimatu, nebo jsou opět v permanenci klimatické zbraně --- Zničená úroda přinese bídu do mnohých míst světa

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

08.08.2010 Exkluzivně

V posledních dnech se ve východní části naší planety vyvinula velmi zajímavá situace. Dvě velmoci, Čína a Rusko. Jedna se topí ve vodě a druhá hoří. Náhoda? Možná ano a možná nikoliv. Každopádně z této strany světa přicházejí velmi zajímavé informace. Tak například ruský vědec dr. Andrej Areshev tvrdí, že katastrofální požáry, které zuří na mnoha místech Ruska, jsou důsledkem opětovného použití klimatických zbraní ze strany USA. Ty mimo jiné stojí i za velmi vysokými teplotami, které v posledních týdnech panovaly na mnoha místech Ruska, a to i v lokalitách, kde jsou velmi netypické.

Podle dr. Aresheva Spojené Státy varovaly Rusko poprvé ohledně případného použití tohoto typu zbraně prostřednictvím bývalého amerického vládního poradce pro národní bezpečnost Zbigniewa Brzezinskeho.

Ten se o tomto prostředku zcela otevřeně zmínil v knize „Between two ages“ (Mezi dvěma věky) vydané v roce 1976. Zde mimo jiné naznačuje americkou globální dvojí roli, a to jako šiřitele technotronické revoluce a hlavního „restaurátora“ mezinárodního „status quo“. V této knize také zmiňuje, že téma kontroly klimatu považuje za formu širší sociální regulace“.

Jistý druh strategie ohledně použití klimatických zbraní proti euroasijským národům Ruska a Číny dále rozvádí ve své další publikaci, která se jmenuje „The Grand Chessboard“ (Velká šachovnice), kde mimo jiné píše:

V tomto kontextu musí mít Amerika vliv nad Eurasií, a to především prostřednictvím kontroly nad dvěma vysoce pokročilými ekonomikami světa (Rusko a Čína). Již pouhý pohled na mapu dává tušit, že kontrola nad Eurasií přináší prakticky automaticky i podřízenost Afrického kontinentu stejně tak, jako v případě Oceánie (Austrálie)."

Čistě pro zajímavost by bylo vhodné doplnit, že celých 75% světové populace žije v Eurasii, stejně tak je zde koncentrována většina světového fyzického bohatství a průmyslových podniků. Eurásie představuje přibližně tři čtvrtiny známých světových energetických zdrojů.

Z výše uvedeného jaksi logicky vyplývá odůvodnění Brzezinskeho namířit klimatické zbraně právě do tohoto světového regionu. Podle kanadského profesora Michela Chossudovského, ředitele „Centra pro výzkum globalizace“, je „…aktuálně probíhající změna globálního klimatu důsledkem spuštění zbraní zcela nové generace.“

Před nedávnem v reakci na slova dr. Aresheva zveřejnila zajímavý článek „RIA Novosti“, ve kterém se mimo jiné píše:

„Dnes je zřejmé, že USA intenzivně zkoumají možnosti ovládnout klima v několika specifických oblastech světa. Odpovídající technologie jsou vyvíjeny v rámci stále aktivního programu High-Frequency Active Aural Research Program (HAARP), jehož cílem je vytvořit atmosferický potenciál pro nastartování dlouhodobého sucha, hurikánů, tornád, dlouhodobého intenzivního deště nebo zemětřesení.

Z hlediska vojenského má „HAARP“ vytvořit nový typ zbraní hromadného ničení a potažmo i nástroj expanzivní politiky za účelem selektivní destabilizace životního prostředí a zemědělských systémů v cílových oblastech.

Z hlediska technického je všeobecně známo, že jde o soubor zdrojů elektromagnetického záření ovlivňujících ionosféru. Tento systém je tvořen 360 zdroji a 180 anténami, které mají výšku až 22 metrů. Celá stanice je schopna vyzářit do ionosféry energii o intenzitě 3600 kW, přičemž se stále má za to, že tento systém umístěný na Aljašce je nejsilnějším svého druhu na světě. Program byl zahájen v roce 1990 a byl spolufinancován US Office Naval Research a US Air Force Research Laboratory a dalšími nejmenovanými organizacemi."

V kontextu s výše uvedenými informacemi je třeba zmínit i následující fakta:

  • Rusko v důsledku smrtících požárů muselo vyhlásit stav nouze. Požáry systematicky likvidují již tak suchem poničené průmyslové plodiny. Jde o nejhorší sucho za poslední půl století.

  • Z tohoto důvodu vyhlásilo Rusko okamžité zastavení prodeje obilných rezerv vzhledem ke snížení letošní produkce o neuvěřitelných 26% v důsledku dlouhodobého sucha a následných rozsáhlých požárů.

  • Katastrofální povodně zasáhly Čínu, kde přišlo o život bezmála 1000 osob a dalších 600 jich je pohřešovaných. Škoda na majetku jde do desítek miliard dollarů. Hrozí nebezpečí protržení největší přehrady v zemi.

  • V důsledku toho musela Čína výrazně snížit své odhady týkající se sklizně rýže a dalších zemědělských plodin. Na vině jsou především dlouhodobé neutuchající silné deště a záplavy. Podle odborníků jde o nejhorší záplavy za posledních několik desetiletí.

  • Neméně silné záplavy zuří i na jiných místech euroasijského regionu, např. v Indii a Pákistánu, kde v důsledku zuřícího živlu přišlo o život na 3000 obyvatel.

Nyní je otázkou, jak dalece budou postižená místa našeho světa s mizivou sklizní zemědělských plodin kupovat tyto komodity právě od USA. Osobně si nemyslím, že si Spojené státy použitím klimatických zbraní nějak zvlášť pomohly. Tedy pokud tyto zbraně byly skutečně použity. To my, prostí občané, ze svých míst těžko zjistíme.

Ovšem o to víc na nás v dohledné době dolehne bída z tristního nedostatku důležitých zemědělských plodin.

Diskuze není aktivní, nelze do ní vkládat příspěvky.