Ještě jednou "Šalamounův kříž". Herschell nebo Wicherink? Intelektuální střet dvou špičkových výzkumníků. (2)

Wicherink Jan

Wicherink Jan

autor

28.05.2010 Paradigma "2012"

Na své internetové stránce „Key of Solomon“ se Herschel dost obšírně věnuje křesťanství a tajemstvím, které před veřejností ukrývá. Herschel spekuluje o původu Krista a o tom, že by měla být na jeho stránce zveřejněna pravda. Dokonce se i svým čtenářům omlouvá s tím, že nechce hanobit křesťanství a, cituji, „jakmile vyjde pravda najevo, bude význam křesťanství mnohem jasnější“.

Herschel dochází k oprávněnému názoru, že křesťanství si propůjčilo mnohé ze symbolismu, který obklopuje Ježíše Krista, z předchozích náboženství. Píše, cituji: „V nábožensky akceptovaném příběhu Krista jsou některé podtexty řeckého uctívání Slunce, které nejsou pouhou shodou okolností: původně bylo ‚Slunce‘ Boha (Sun of God) nahrazeno ‚Synem‘ Božím (Son of God) a v některých případech se zdá, že se tyto dva termíny překrývají a dochází k jejich záměně.

Co například každoroční oslava znovuzrození (stoupání) Slunce 25. prosince, která se nazývá Sol Invictus? Právě toto je přesně ten den, který se později stal dnem oslavy narození Božího ‚Syna‘.“

Podle některých učenců mohlo být datum narození Krista opravdu odvozeno od římského festivalu Deus Sol Invictus („Bůh neporazitelné Slunce“). Joseph Ratzinger (současný papež Benedikt XVI.) tuto teorii napadl tvrzením, že byl tento den prostě vypočítán přidáním devíti měsíců k datu Ježíšova početí (25. března). Takže Ježíš, jeho den početí, jeho den umírání (Velký pátek, pátek před Velikonocemi) a jeho den narození mají astrologický význam, protože se týkají jarní rovnodennosti a zimního slunovratu.

Ve východních ortodoxních církvích je Ježíš stále nazýván „sluncem spravedlnosti“ a ortodoxní motlitba stále odhaluje spojitost mezi Ježíšem a starobylým uctíváním Slunce.

Narozením tvým, Kriste Bože náš, vzešlo světu světlo poznání, neboť v něm ti, kteří hvězdám sloužili, hvězdou naučeni byli klaněti se tobě, Slunci spravedlnosti a znáti tebe, Východ z výsosti. Pane, sláva tobě!

Tyto náhody přestávají být náhodami, když člověk začne chápat, že poddtexty uctívání Slunce v křesťanství sahají ještě dál do historie. Například ve starověkém Egyptě byl sluneční bůh Hór narozen 25. prosince. Hór byl synem Isis, panenské matky, která počala Hóra neposkvrněně. Mnozí spisovatelé tvrdí, že okultní uctívání černé madony v křesťanství je tajným uctíváním Isis, matky Slunečního boha a ne Marie. Spisovatelé Jordan Maxwell ) a Michael Tsarion se specializují na astro-teologii a rozsáhle psali o starobylých kořenech křesťanství a jeho astrologického zázemí.

Nejen že Slunce reinkarnuje 25. prosince v ročním slunečním cyklu po té, co „zemřelo“ na kříži zvířetníku o zimním slunovratu (proč zemřel Kristus na kříži?), ale také je znovu zrozeno v cyklu precese, když prošlo všemi znaky zvířetníku v Platónově Velkém roce (25.920 let).

Kolem r. 2012 bude Slunce znovu zrozeno v precesním cyklu!

Abyste plně pochopili „náhody“ v křesťanství a to, jak konec věků ve Zjevení sv. Jana souvisí se znovuzrozením Slunce v precesním cyklu, přečtěte si Wicherinkův poslední článek nazvaný „The Sunny Side of Christianity“), který vám skutečně otevře oči (připravujeme k vydání):

V evangeliu podle Matouše, kapitola 28, Ježíš hovoří po svém zmrtvýchvstání ke svým apoštolům v Galileji a zmiňuje, že bude s nimi, až do konce „…skonání světa“.
Matouš 28:20

… Učíce je zachovávati všecko, což jsem koli přikázal vám. A aj, já s vámi jsem po všecky dny, až do skonání světa.

Skonání světa nehovoří pouze o konci Věku ryb, ale také o konci precesního cyklu. Slunce je vždy ve 12 znameních zvířetníku (12 apoštolů), nebo poblíž nich, protože ta jsou vázána na ekliptiku a Slunce jimi na své cestě prochází.

Matka Isis (Egyptská předchůdkyně křesťanské Marie) je klíčem k odhalení místa zrodu jejího syna Hóra (předchůdce Syna božího, Krista) a používá úplně stejný symbolismus, jaký lze nalézt na malbách v kostele Svatého Mořice (Église Saint Maurice).

Při letním slunovratu nynější Velké nebeské konjunkce se bude Slunce pohybovat mezi rohy Býka!


Isis symbolizuje slunce na průsečíku Mléčné dráhy a ekliptiky

Astrologický význam narození Krista (zrození Slunce) se stává jasnější, když člověk pochopí, že se neposkvrněná matka Marie ezotericky rovná zvířetníkovému symbolu Panny a Kristus symbolu Ryby. Kristus byl rybář a obecným symbolem křesťanství je Vesica Pisces (symbol ryb). Tento symbol křesťanství se dnes stále používá a v Americe je často k vidění ve formě nálepky na nárazníku automobilu.


Ezoterický význam Galaktického kříže, který spojuje matku (pannu, Virgo) se synem (rybář, Pisces) a místem zrození Slunce

Francouzské katedrály, které byly vybudovány pomocí bohatství Templářských rytířů, uchovávají stejné křesťanské tajemství o „skonání světa“.

-pokračování-

Diskuze není aktivní, nelze do ní vkládat příspěvky.

Další díly