"Černé Projekty - Odhalení": PROJEKT ARGUS" (Datový průlom exkluzivně na Matrixu) (7)

„Projekt Argus“ je mezi laickou veřejností méně známou aktivitou. Ve skutečnosti pod tímto názvem můžeme nalézt hned tři nezávislé projekty. První z nich se týká oblasti výzkumu Vesmíru a svého času šlo o jeden z nejambicióznějších projektů v rámci aktivit „SETI“. I když se oficiálně prezentuje, že nebyl nikdy financován z vládních nebo státních zdrojů, opak bude zřejmě pravdou. Existuje celá řada indicií, které tomu nasvědčují.

„Projekt Argus“, který byl aktivní v oblasti astronomie, si kladl za cíl spojit po celém světě na 5000 malých radioteleskopů, jejichž činnost by byla vzájemně synchronizována. Činnost byla soustředěna na průzkum možných mikrovlnných signálů, jejichž charakter mohl vykazovat znaky mimozemské inteligence. Ve chvíli, kdy by byl tento projekt plně funkční, poskytl by první zcela kontinuální monitoring celé oblohy ve všech směrech v reálném čase.

„SETI League“ (Searching for Extra Terrestrial Intelligence) vznikla v roce 1994 jako aktivita, která měla do určité míry privatizovat vědecké vyhledávání radiových signálů potencionální mimozemské inteligence, které vesměs řídila a prováděla NASA. „SETI League“ vyvinula potřebný hardware, software, protokoly a postupy, jak do vyhledávací aktivity prostřednictvím sdílené sítě zapojit i privátní uživatele domácích počítačů. Vztah mezi „SETI League“ a „NASA“ je dodnes nevyjasněný a zdá se, že za touto na první pohled neškodnou činností mohly stát podstatně jiné zájmy.

Vyhledávací fáze uvnitř „Projektu Argus“ započala přesně ve svátek „Den Země“ dne 21. dubna 1996 s pěti aktivními a vzájemně koordinovanými teleskopy. V roce 2000 již bylo do projektu zapojeno 100 radioastronomických stanic. V samé podstatě je však „Projekt Argus“ také zaměřen na využití privátních malých teleskopů po celém světě.
Jde o levné radioamatérské teleskopy, jež jsou zkonstruovány a postaveny podle specifických kritérií „SETI“. Náklady se pohybují od několika set do několika tisíc dolarů podle schopností a možností stavitele. Výsledný efekt pak spočívá v okamžité vzájemné koordinaci mnoha tisíců takových zařízení najednou.

Jiný „Projekt Argus“ vznikl na jaře 1998 na Univerzitě Cornell s cílem zvýšit přizpůsobitelnost, integraci a rozšiřitelnost stávajících algoritmů v oblasti internetových a počítačových systémů.

Nás však bude nejvíce zajímat „Projekt Argus“, který vznikl v roce 1992 jakožto vědecká výzkumná aktivita zaměřená na průzkum tzv. „kruhů v obilí“ a jejich vlivu na vegetaci. Široká veřejnost je utvrzována v názoru o nesmyslnosti a falzifikaci tohoto jevu s tím, že oficiální věda neplýtvá časem na sledování takových hoaxů.

„Projekt Argus“ je však sám o sobě důkazem toho, že ve skutečnosti se věci mají podstatně jinak. V rámci tohoto projektu existuje několik vědeckých operačních skupin, které již v minulých letech zjistily prostřednictvím elektronových mikroskopů jakési „bubliny“ přímo v buněčné segmentaci rostlin, které se nacházely uvnitř tzv. „pravých piktogramů“.

Jisté informace na veřejnost propustil jakýsi Michael Chorost, který se v roce 1992 osobně zúčastnil tohoto projektu, který dokumentoval na stovky piktogramů po celé Anglii. Pracovní skupiny se snažily získat odpovědi na celou řadu otázek, prostřednictvím kterých se snažily systematicky analyzovat tento jev. V rámci „Projektu Argus“ byly poprvé v souvislosti s tímto jevem použity ty nejmodernější vědecké přístroje.

Ve skutečnosti před tímto projektem existovaly ještě tři nezávislé vědecké aktivity. V letech 1989 a 1990 to byl „Projekt White Crow“ (Projekt Bílá Vrána) a „Projekt Blackbird“ (Projekt Kos), u kterých do určité míry asistovali alternativní výzkumníci Andrews Collin a Pat Delgado. Obě dvě výše uvedené aktivity byly zaměřené na možnost nahrání procesu vzniku pravých piktogramů na kamerový pásek. Pokusy probíhaly jak přes den, tak i v noci.

Bohužel později byli Andrews Collin stejně jako Pat Delgado od těchto projektů odstaveni. Ve skutečnosti se podařilo zadokumentovat celou řadu sekvencí vzniku piktogramů a to na různých místech Anglie. Ovšem doprovodné jevy byly natolik exotického charakteru a zcela se vymykající stávající světonázorové doktríně, že bylo rozhodnuto veškerý materiál zastřešit režimem přísně tajné. Několik izolovaných snímků pak bylo upraveno a použito na veřejnosti k záměrné mystifikaci crop circles.

V roce 1991 se podařilo uskutečnit ještě jeden projekt a to pod názvem „Project Blue Hill“ (Projekt Modrý Pahorek). Poměrně aktivní postavou zde byl Terence Meaden (viz. foto vlevo), který se ve spojení s nejmenovanou japonskou Univerzitou pokoušel prokázat existenci tzv. „plazmových vírů“, které chtěl zachytit prostřednictvím speciální radarové technologie.

Meaden byl zastáncem přirozeného vzniku piktogramů prostřednictvím zvláštního přírodního jevu, který pojmenoval „plazmové víry“. Ovšem ani po měsících intenzivního výzkumu se mu v terénu nepodařilo jeho teorii prokázat.

Jak jsem již naznačil výše. Po těchto třech projektech, které zdaleka nesplnily očekávání (u prvních dvou díky přísnému utajení materiálu), přišel v roce 1992 na řadu „Project Argus“, který měl před sebou hned několik cílů, ale ten primární spočíval ve zjištění, zda tzv. „pravé piktogramy“ lze vytvořit pomocí klasické lidské technologie dostupné široké veřejnosti za podmínek, které by měl takový člověk k dispozici. (Jako kdyby se vůbec nebraly v potaz výsledky Projektu White Crow a Projektu Blackbird).

Mimoto již v tuto dobu měly pracovní skupiny k dispozici práci dvou vynikajících vědců z roku 1991dr. Marshalla Dudleye a dr. W. C. Levengooda, kteří prokázali, že u tzv. „pravých piktogramů“ se s nezaměnitelnou pravidelností v půdě vyskytuje zvýšená míra radioaktivity, přičemž u sledovaných případů byly vyloučeny vnější vlivy.

Navíc byly zjištěny buňkové deformativní změny u rostlin pocházejících z vnitřku pravých piktogramů. Přičemž tyto změny nebylo možné způsobit normálně dostupnými prostředky nebo mechanickým poškozením rostlin. Oba dva vědci zároveň navrhli, aby pracovní skupiny zlepšily metodologii a efektivněji využívaly moderních diagnostických přístrojů a zařízení.

„Projektu Argus“ od samého začátku asistovaly dvě alternativní badatelské skupiny. „North American Circle“ (NAC) založená ve Spojených Státech v roce 1991 a „Centre for Crop Circle Studies“ (CCCS) založená v Anglii v roce 1990. „CCCS“ vložila do projektu 2000 anglických liber jako svůj příspěvek, přičemž se zavázala ke koordinaci logistické podpory. „NAC“ zase iniciovala sbírku, během které se do května roku 1992 vybralo více než 32 000 dolarů. „Projekt Argus“ oficiálně zahájil svou činnost v květnu roku 1992.

V rámci „Projektu Argus“ byly použity následující technologie:

  • a) Elektronové mikroskopy pro přezkoumání rostlinných buněk za účelem evidence neobvyklých stop po fyzické deformaci či tepelném poškození.

  • b) Gamma spektroskop k průzkumu půdy ohledně možnosti výskytu radioaktivních izotopů.

  • c) Elektroforézní gel v rámci průzkumu rostlinné DNA pro zajištění důkazů denaturace.

  • d) Přístroj na určování směru a intenzity magnetického pole.

  • e) Zařízení pro studium rostlinných buněk k posouzení vlivu tlakové síly na rostliny.

  • f) Speciální osiva určená k testům rychlosti růstu semen uvnitř piktogramu.

  • g) Scintilační a Geigerův počítač pro odhalení abnormálně vysoké úrovně radioaktivního záření.

  • h) Detektory elektromagnetického pole.

  • i) Různá přenosná meteorologická zařízení.

  • j) Kamerová a fotografická technologie.

V části následující provedeme dokončení a shrnutí "Projektu Argus" a pozornost budeme věnovat projektům "Aries", "Bando", "Bluebolt" a projektu "Bluefly.

-pokračování-

Diskuze není aktivní, nelze do ní vkládat příspěvky.

Další díly