ZÓNA ZASVĚCENÍ: Speciální kategorie s uvolněním informací ohledně utajovaného výzkumu Měsíce a Marsu - studijní přednáška č.14

„Pyramida DM“ tedy zobrazuje harmonický komplex pětinásobné až šestinásobné symetrie. Torun ve svém materiálu poměrně velmi podrobně dokumentuje prvky „posvátní geometrie“ přítomné v tomto komplexu. Stojí za zmínku, že tato specifická symetrická kombinace byla široce rozšířená ve starověku.

V tehdejších dobách se věřilo, že právě tato kombinace symetrií je určitou součástí přirozenosti Vesmíru a mělo se za to, že architektura by v sobě měla právě tuto pětinásobnou symetrii na horizontálním řezu objektu a šestinásobnou symetrii na vertikálním řezu objektu odrážet. Tyto praktiky byly užívány především v islámském světě a také v renesančním období Evropy.

Pozdější analýzy odhalily, že úhel 19,5 stupňů je v objektech oblasti Cydonie neuvěřitelně rozšířen. A to samozřejmě není náhoda. Dr. Torun upozornil například na severní okraj „Pyramidy DM“, který vykazuje symetrické vnitřní úhly 19, 5 stupňů stejně tak, jako sklon mezi východním a západním okrajem pyramidy tvoří úhel 19,5 stupňů stejně tak, jako úhel mezi „Náměstím“, „Tváří“ a „Pyramidou DM“ tvoří úhly 19,5 stupňů a tak bychom mohli pokračovat ještě velmi dlouho.

Torun dále zjistil, že největší severozápadní a jihozápadní úhel základny se středových vrcholem činí 49,6 stupňů. Tento úhel by se na první pohled mohl zdát jako náhodný, ale ve skutečnosti tomu tak není. Představuje totiž poměr mezi dvěma důležitými matematickými konstantami. Jde o konstantu „e“ (základ přirozeného logaritmu) a konstantu „pí“ (vztah mezi obvodem kruhu a jeho průměrem). Tento poměr, čili konstanta 0,865 se neustále v oblasti Cydonie opakuje.

Speciálně v rámci „Pyramidy DM“ je poměr „e/pí“ vyjádřen hned třemi způsoby a to v poměrech úhlů (60 stupňů/69,4 stupňů = e/pí), v goniometrické funkci těchto úhlů (sin 60 stupňů = e/pí) a v radiánovém rozměru úhlu (49,6 stupňů = e/pí radians). Mimoto Torun dokázal, že zeměpisná šířka vrcholu „Pyramidy DM“ na Marsu v rámci tolerance chyby je 40,87 stupňů arkus-tangens z e/pí !!

Na základě výsledků práce dr. Toruna lze konstatovat, že pokud máme v oblasti Cydonia sledovat nějaké poselství, pak zcela jistě v sobě zahrnuje tato čísla a poměry:

  • - odmocninu ze dvou, odmocninu ze tří, odmocninu z pěti, konstantu „e“ a konstantu „pí“

  • - poměr „e/pí" = 0,865

  • - úhly 19,5 stupňů a 60 stupňů

Ale co nám tato čísla tedy říkají? To je samozřejmě otázka, na kterou bychom měli nalézt odpověď. Pokud zkoumáme hádanky skryté v oblasti Cydonie, dříve či později si uvědomíme existenci velmi tajemného vztahu mezi čtyřstěnem a kolem něho opsanou koulí (viz. obr. dole uprostřed). Čtyřstěn i koule patří do skupiny tzv. „platonových těles“ a mají své výsadní postavení v tzv. „posvátné geometrii“. Navíc oba dva útvary disponují velmi preferovaným postavením v přírodě a to jak v rovině organické, tak i anorganické hmoty.

Jak lze velmi jednoduchým způsobem zjistit, čtyřstěn je složen ze čtyř trojúhelníků, přičemž jednotlivé úhly uvnitř tohoto tělesa jsou nastavené na hodnotě 60 stupňů. Lze tedy konstatovat, že třídimenzionální projekce rovnostranného trojúhelníku tvoří projekci čtyřstěnu. Druhým nejčastěji se vyskytujícím číslem v geometrii objektu Cydonie je „1/3“ a odmocnina ze tří. I tyto hodnoty nalezli výzkumníci ve vnitřních matematických vztazích uvnitř koule.

Třetí nejčastěji se objevující hodnotou je pak úhel 19,5 stupňů, který je jednoznačně patrný mezi objektem známým pod názvem „Útes“, „Tholusem“ a tříbokou „Rim pyramidou“. Celkem třikrát se tento úhel objevuje uvnitř geometrické struktury „Pyramidy DM“ a navíc přesně 19,5 obloukových stupňů od sebe odděluje „Náměstí“, „Tvář“ a „Pyramidu „DM“. Navíc se zdá, že rozmístění některých objektů na povrchu Marsu je synchronizováno se čtyřmi vrcholy čtyřstěnu uvnitř koule ve vztahu k jeho vrcholu.

Jde o to, že když je vrchol čtyřstěnu v kontaktu se severním pólem planety, pak zbylé tři vrcholy základny čtyřstěnu se nachází přesně na 19,5 stupňů jižní šířky na imaginární kružnici pod úhly 60-ti stupňů a opačně pokud je vrchol čtyřstěnu v kontaktu s jižním pólem planety (koule) pak vrcholy jeho základny opisují kružnici na 19,5 stupních severní šířky. Velmi hezky to je vidět na výše uvedeném obrázku.

A konečně se v oblasti Cydonie velmi často objevuje záhadný poměr „e/pí“, který je také nějakým způsobem součástí potencionální zprávy. V tomto ohledu dr. Torun objevil jednu velmi zajímavou souvislost. Zjistil, že linie zeměpisné šířky, která prochází vrcholem „Pyramidy DM“ a severozápadní linií, tvoří rozdíl přesně 002417 stupňů zeměpisné šířky.

Je toto všechno pouze náhoda?

Kritici z řad oficiální vědy argumentují tím, že si dr. Torun i dr. Hoagland projektují do zdánlivě smysluplných čísel náhodné číselné hodnoty. Výsledkem prý je tedy to, že čtou jen to, co chtějí přečíst. Takže jde vesměs o vykonstruovaný fantastický scénář. Na druhé straně, ale ti samí lidé velmi dobře ví, že uvedené matematické a geometrické vztahy zde prostě existují, což se dá velmi lehce prokázat, čili nejde o vymyšlená a náhodně dosazená čísla.

Jde o to, že výše uvedené číselné vztahy jsou v geometrii a topologii celé řady útvarů v oblasti Cydonie generované desetkrát, dvacetkrát i vícekrát. Výskyt těchto konstant je na ryze přírodní útvary prostě enormní a to by nás mělo vést k hlubokému zamyšlení nad skutečnou podstatou tajemství Cydonie.

Tento materiál je kratší oproti klasické délce mých reportáží. Je to z toho důvodu, že příště budeme v rámci této přednášky začínat zcela novou pasáž věnovanou hyperdimenzionální fyzice.

-pokračování-
Diskuze byla uzamčena, již do ní není možné vkládat příspěvky.

Další díly