Zakázaná hvězdná mapa a Hvězda Bohů (1)

V následujícím článku vyzdvihuje Wayne Herschel do zcela nových výšin svoji teorii původu lidstva z hvězdných předků ze své knihy Skryté záznamy ‘The Hidden Records’. Uvádí zde také aktuální informace o průlomovém objevu v Senmutově hrobce v Egyptě.

Jeho nejnovější objev (červenec 2007) je založen na jeho analýze nedávno zveřejněného historického dokumentu svobodného zednáře, ‘Hiramův Klíč’ (vidíte dole vlevo). V tomto článku se bude o něm zmiňovat jako o: ‘Hvězdné mapě Hirama Abifa’.

Během posledních několika let svobodní zednáři přijížděli ze všech koutů světa, což by se mohlo zdát dost podezřelé, aby se účastnili Waynových přednášek o hvězdné mapě pyramid.

V privátních rozhovorech po přednáškách bylo možné slyšet velmi zajímavé komentáře. Mnoho lidí řeklo Waynovi, že vždy věděli, že hvězdy, na které se jeho výzkum zaměřuje, jsou velmi zásadně důležité. Přiznali také, že si přesně nikdy neuvědomovali, až do současnosti, proč jsou tak důležité. Především od té doby, kdy bylo zřejmé, že prakticky všechny starodávné civilizace uctívaly v rámci jakéhosi tématu geneze zejména tyto hvězdy.

Poznamenali, že jejich kdysi tajný obraz hvězd, na který se odkazují pod názvem: “První stupeň zasvěcení do Hiramova klíče” (“First Degree Tracing Board of the Key of Hiram”) se nedávno stal veřejně dostupným historickým dokumentem.

Byli přesvědčení, že když se stal dokument veřejně přístupným pro kohokoliv na velmi dobře známé univerzitní internetové stránce, bylo by etické, začít ho prozkoumávat a bádat o jeho významu. Může být nalezen na internetové stránce University of Bradford (Velká Británie) a jeho název je ‘Hiramův Klíč.

Po dalších diskuzích s Waynem vyjádřili jeho zednářští návštěvníci velkou vděčnost za to, že jeho tvrzení byla pozitivní a ne zase další nesmyslné konspirační teorie nebo útok na zednářství.

Avšak vzhledem k daným paralelám, které má Waynův výzkum s jejich dokumentem, bylo na něj naléháno, aby byl opatrný ohledně způsobu, jakým bude prezentovat svoje vlastní názory. Proto tedy musí být hned na úvod poznamenáno, že názory, přesvědčení a interpretace, vyjádřené v tomto článku jsou jednoznačně Waynovy vlastní a nejsou to přesvědčení svobodného zednářství, pokud není odkazováno na univerzitní link na této stránce.

Wayne není svobodný zednář a v následujícím článku se rozhodl přistupovat s velkou úctou k tomuto citlivému dokumentu. K tomu dodává:

“Plně souhlasím se zednářskou interpretací Boha jako vše-vidoucího vše-znalého velkého architekta vesmíru. Pro ně je geometrie základní podstatou, kterou lze najít ve všem stvořeném. S tím souhlasím. Není pochyb o tom, že tento náhled by vysvětlil význam božských proporcí ve vitruviánském muži v pentagramu od Leonarda da Vinciho”.

“Nejsem si opravdu jistý žádnými negativními konspiračními teoriemi, které si vzaly za cíl svobodné zednářství, jelikož se neobjevilo nic, co by je mohlo prokázat”.

“Společnost nejpravděpodobněji pozná nejranější ztvárnění božských proporcí v muži s pěticípou hvězdou v kruhu. Není divu, že u některých bude vyvolávat negativní předsudky. Každopádně věřím, že je to především kvůli nepochopení, které obklopuje tuto ikonologii.”



Skrytý díl hádanky

Waynovy teorie jsou postaveny na předpokladu, jak je prezentován v jeho první knize ‘Skryté záznamy’, že existují na obloze (v blízkosti Plejád) pouze dvě Slunci podobné hvězdy, u kterých cítil, že je dávní předkové vnímají jako velmi důležité. Obě jsou hvězdy, které už astronomové označili jako našemu Slunci podobné a tedy, pokud by v jejich blízkosti existovaly planety s vodou, potom by na nich byl docela pravděpodobný život, jak ho známe my.

Je zřejmé, že pro dávné předky byla jedna hvězda bez pochyb důležitější než ta druhá. Možná je přímo spojena s velkým příletem lidstva jako kolonistů (podrobně to bude rozepsáno v tomto článku). Později během jeho výzkumu vyšlo najevo, že existuje ještě třetí Slunci podobná hvězda. To by ukončilo jeho teorii korelace a dalo by jí to zcela nový obrat. Ale kvůli následujícím důvodům nemohl do své první knihy začlenit třetí, Slunci podobnou hvězdu a její význam.

Badatelé rychle poznali, že Waynovy hvězdné mapy Egyptu, Stonehenge a Marsu nemají žádnou hvězdnou korelaci vůči jednomu kritickému památníku, který byl nalezen na stejném místě na všech třech. Právě kvůli tomuto domnělému vynechání došli k závěru, že jeho Plejádská korelační teorie je neprůkazná. Jelikož svobodní zednáři v poslední době zveřejnili spoustu své historie, v tu chvíli se ukázal samotný chybějící detail a pravda již nezůstává déle skryta. Byla držena v utajení již příliš dlouho a vydavatelé se úmyslně rozhodli ji z jeho knihy ‘Skryté Záznamy’ vynechat.

Proč?

  • • Zaprvé proto, že to bylo v té době velmi citlivé téma. Byla tam přílišná podobnost s tím, co ukazuje dokument svobodných zednářů, který bude v tomto článku více prozkoumán. Nikdo se nesnažil napsat o jeho významu jakýmkoliv podstatným způsobem, natož ho zveřejnit.

  • • Zadruhé by zahrnutí další hvězdy dále zkomplikovalo již tak dost složitý příběh.

  • V roce 2003, kdy byly ‘Skryté záznamy’ vydány, byly obrázky, určené pro knihu, záměrně ořezány, aby skryly korelační monument pro výše uvedenou třetí hvězdu. Cílem bylo, aby se Waynova hvězdná mapa dala snadněji číst a měla se lišit od toho, co zobrazoval zednářský dokument.

Pokud chcete vidět neoříznuté obrázky, které ukazují korelační monumenty pro třetí hvězdu, přejděte na konec tohoto článku. Následovat zde budou vysvětlení jejich významu.



Objevená třetí, Slunci podobná hvězda

Prozkoumej obrázek níže, jenž je nastaven na počítačovém hvězdném atlasu na dobu přibližně před 17 000 lety. Všimnete si, že v této velmi dávné epoše můžete v uvedené poloze rozlišit tři Slunci podobné hvězdy. Když se vypočítá poloha hvězd k dnešnímu datu, kupodivu budou Plejády vypadat stejně, jako vypadaly před 17 000 lety (malý posun), ale protože jsou nám tyto Slunci podobné hvězdy blíž, jejich zjevné pohybové vektory jsou mnohem dramatičtější a tudíž dobře měřitelné. (Slunci podobné hvězdy jsou v dnešní době v trochu jiných pozicích).

‘Novou’ Slunci podobnou hvězdu (nebyla součástí autorovy knížky) lze vidět na obrázku dole. Je to první příklad výzkumu Wayna Herschela, který zjistil, že spektrum je stejné jako u našeho Slunce, G2 spektrum. (Další dvě hvězdy mají G5 spektra).

Ta je v katalogu vedená jako:

TYC 1799 1026 1

Z astronomické ilustrace výše je zřejmé, že existují tři Slunci podobné hvězdy, které se přesvědčivě shodují s dávnými mapami, které jsou nedílnou součástí Waynova výzkumu. Hvězdné mapy bývají spojovány se záznamy starodávných návštěvníků, kteří přišli z nebes. Byly identifikovány tři ‘cíle’, které v sobě mají obrovský potenciál pro výzkum, jež provádí SETI (Search for Extra Terrestrial Intelligence – Hledání mimozemské inteligence).

SETI musí udělat pouze to, že zaměří svoje největší radioteleskopy na tyto hvězdy a bude naslouchat, zda se neobjeví něco v běžném radiovém spektru, co je více než jen pouhým přirozeně rušivým zvukem.

Každopádně SETI se domnívá, že mimozemšťani budou motivováni k odeslání zprávy k Zemi ve své vlastní stupnici. Organizace se také domnívá, že tento vzkaz přijde spíše prostřednictvím a na vlnách ne tak časté, jemnější radiové frekvence, a proto sleduje SETI tuto frekvenci.

V reakci na Waynův návrh, Seth Shostak – jeden z vedoucích výzkumníků SETI – odpověděl Waynovi e-mailem v roce 2005, že jsou vědci a teorie jako je tato, je nezajímají při rozhodování, na jaké Slunci podobné hvězdy se mají zaměřit.

K dnešnímu dni tyto hvězdy, jež svým potenciálem naznačují možnost života, jak ho známe, nebyly očividně NIKDY cíleně zkoumány.

-pokračování-
Diskuze není aktivní, nelze do ní vkládat příspěvky.

Další díly