Kauza Phobos: Phobos opět navštíven - Hledání odpovědí (3)
Poprvé v průběhu zatmění Slunce v srpnu roku 1999 jsme začali mít podezření, že Phobos, nebo alespoň nějaká planetka či měsíc jemu podobný, navštěvuje Zemi. Píši „navštěvuje“, protože se toto těleso nezdá být „přírodní“. To se vztahuje k jisté sérii událostí, faktů a dat. V průběhu léta 2000 prolétla velmi těsně okolo Marsu kometa 76P. Dost blízko na to, aby způsobila Červené planetě nějaká poškození.
Jednou z možností je i to, že během tohoto průletu komety byl Phobos vytržen ze své dráhy. A dále že mohl být zachycen Zemí a spatřen během zatmění Slunce. Toto je pro uniformitariány (uniformitarianismus je princip neměnnosti vědeckých zákonů, případně i představa o praktické stálosti vesmíru, pozn. překl.) pochopitelně jen čirá science-fiction, ale dějí se i divnější věci.
Objevilo se i další vysvětlení, ačkoliv je trochu přitažené za vlasy. To začíná ve výzkumu Barta Jordana, který nám byl představen jedním z našich čtenářů. Bart Jordan je matematický génius a kdysi i zázračné dítě. Na téma marťanských měsíců napsal několik neuvěřitelně působivých prací. Předložil hypotézu, že měsíce Marsu nejsou přírodní a že mají přímý vztah k Zemi. Jeho práci si lze přečíst ZDE.
Takže pokud by Phobos a Deimos byly vyrobeny, je možné, že se teď pohybují sem a tam. A může být i pravděpodobné, že své perfektní dráhy nikdy neopustily, a že důkazy, které vám níže představíme, se vztahují k jinému objektu. Ať už je to jakkoliv, tyto možnosti vyžadují nějaké odpovědi.
Obrázky dole pocházejí z GOES satelitů (americký satelitní program zajišťující informace o počasí, pozn. překl.). Poslední snímek vznikl v letošním (tj. r. 2004, pozn. překl.) říjnu. Je zcela zřejmé, že všechny ukazují objekt, který je přinejmenším Phobu velice podobný. A mít nějaký takový objekt na oběžné dráze Země, to už je tedy věc, zvlášť pokud nemá být přírodní.
Domníváme se, že to podporuje domněnku o „jiných“, kteří přilétají do našeho malého vesmírného sousedství.
Obrázky výše jsou klikací – pozor, některé jsou hodně velké. Ten poslední snímek byl srovnáván s obrázkem měsíce Phobos. Může jít o chybu, ale zdá se, že pasují.
Existuje pět bodů vzájemného srovnávání. Vzájemně spolu souvisí, čímž se z toho stává víc než jen jednoduché porovnání. Je mi jasné, že to vypadá dost neuvěřitelně a nemožně.
-
- Jsou tyto obrázky jen shodou okolností?
-
- Je možné, aby byl na Marsu život?
Otázky, které tento typ snímků vzbuzuje, testují naše paradigmata. Realitu, kterou ve své kultuře známe po desítky let. A pochopitelně existuje i bod, od kterého se spekulace dostávají za pověstnou hranici…
Je to i tenhle případ?

Na říjnovém obrázku z GOES výše jsou i další zajímavé artefakty. Zdá se, že v okolí primárního cíle jsou nějaké kostky. Řekl jsem cíle? Lze tam spatřit i artefakty, které vypadají jako kusy plazmy z povrchu, které míří směrem k našemu předmětu. Odehrává se tam válka. Nejde jen o nebe, ale i o Zemi.
Zatím se jedná jen o šarvátky. Ale skutečná bitva je na dohled.
(c)2009 Translation: Bára