Záhada mise "Apollo 20" (aneb došlo v roce 1976 k tajné expedici na Měsíc za účelem průzkumu neznámého kosmíckého plavidla?) - (4)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

25.07.2007 Exkluzivně

         V aktuálním pokračování našeho seriálu ve kterém se snažíme přijít na kloub zvláštnímu video materiálu, který se na přelomu měsíce dubna a května 2007 objevil na známem You Tube a který se snaží doložit existenci tajné mezinárodní kosmické mise "Apollo 20", která dne 16. srpna 1976 měla odstartovat k odvrácené straně našeho Měsíce za účelem detailního prozkoumání velmi starého artefaktu cizího umělého kosmického tělesa (jeho stáří je odhadováno zhruba na 1, 5 miliardy let. Ohledně této věci existuje velké množství sporných otázek a otazníků. Každopádně se záhada kolem "Apollo 20" počíná poměrně výrazným způsobem prohlubovat a také komplikovat. Mnoho aspektů, které se zdály být zpočátku jasné se nyní ukazují v podobě sporné či podezřelé. Jedním z výrazných opěrných bodů je rozhovor italského nezávislého novináře Luca Scantamburli, kterému se podařilo zrealizovat on- line rozhovor s autory sporných video snímků a člověkem, který zároveň o sobě tvrdí, že je bývalý astronaut, který se jmenované mise v roce 1976 osobně zúčastnil. Jde o dne sedmdesáti šestiletého Williama Routledge. Tato údajná mise, jak je již uvedeno, byla mezinárodní povahy (USA - SSSR) a podle dostupných informací byla zrealizována rok po mezinárodní orbitální expedici Apollo - Sojuz v roce 1975. Do mezinárodního vyšetřování právě v této chvíli vstupuje známý investigativní výzkumník Michaell E. Salla Ph.D. I v tomto díle budeme krok za krokem odhalovat povahu události, která vzrušuje celý svět.

 


Podezřelý artefakt v oblasti odvrácené strany Měsíce, která se jmenuje ISZAK

 

        Pro opětovné připomenutí důležitých faktů připomínám, že již v roce 1971 oficiální a veřejně medializovaná kosmická mise "Apollo 15" provedla poměrně rozsáhlé snímkování odvrácené strany Měsíce. Náš materiál naznačuje, že během této aktivity došlo k vyfotografování velkého elipsovitého artefaktu (ten je patrný i na oficiálních foto NASA) a tyto snímky lze i individuálně přes internetovou výměnnou síť pořídit.

      Pojďme se ale vrátit k naší misi "Apollo 20". Podle dostupných informací se tohoto projektu zúčastnili tři astronauté:

      William Routledge a Leona Snyderová - vědci z Bellových Laboratoří a zaměstnanci USAF (oba dva ale nebyli nikdy oficiálními astronauty NASA)

      Alexej Leonov - sovětský astronaut a první člověk, který vystoupil do otevřeného vesmíru a velitel sovětské sekce v misi Apollo/Sojuz v roce 1975

       Tato kosmická mise byla vypuštěná z americké základny Vandenberg v Kalifornii. Krátce po hladkém přistání na Měsíci objevuje posádka zřejmě havarovanou ohromnou starobylou kosmickou loď a v ní mrtvou mimozemskou bytost humanoidního vzhledu a ženského pohlaví. Tělo bylo ve velmi dobrém a zachovalém stavu.

       K tomuto tématu před několika měsíci vložil na You Tube sám William Routledge několik videí, které prý technicky doladilo několik jeho přátel ve Rwandě, kde již po mnoho let tento člověk bydlí. Scantamburlo zkoumal některé z videí a údajně je zkoumali i jistí italští filmoví experti přičemž shledali, že snímky jsou původní a nejde o podvrh.

       Scantamburlo je poměrně uznávaný a respektovaný italský novinář, který se specializuje na vyšetřování různých UFO případů po celém světě. Mnohé z nich poměrně kritickým způsobem analyzuje veřejně pomocí reportáží v různých italských časopisech. Tento muž se proslavil vynikající analýzou ve které dokládá zainteresování Vatikánu do celé záležitostí týkající se možného aktivního projevu mimozemského života na naší planetě. Analyzoval také poměrně rozsáhlou diskusi mezi Michailem Gorbačovem a Ronaldem Reaganem ohledně realizace aliance proti případné mimozemské hrozbě.

      Scantamburlova zpráva o Routledgem demonstruje upřimné úsilí ověřit poměrně velké množství detailů, za předpokladu, že je to skutečně Routledge, který dodal množství informací o tajné misi a přidružených okolnostech. Scantamburlův závěr týkající se Routledgeho svědectví a filmových záznamů je poměrně jednoznačný, přičemž ve své zprávě naznačuje vysokou věrohodnost  v rámci této záležitosti. Případným čtenářům lze skutečně doporučit prostudovat si jednotlivé informace, které Scantamburlo ve svém materiálu zveřejňuje a pak se podívat na jednotlivá videa (všechny materiály má případný čtenář k dispozici na mých stránkách, pozn. J.CH.).

       Ve svém zajímavém materiálu Michaell E. Salla Ph.D. skutečně naznačuje, že věc přinejmenším do jisté míry dává smysl. Pakliže "Apollo 15" skutečně identifikovala neznámý umělý artefakt na odvrácené straně Měsíce a bylo rozhodnuto na toto těleso vyslat speciální kosmickou mezinárodní kosmickou misi mohl by být podnik "Apollo - Sojuz" ve skutečnosti jakousi generální zkouškou spolupráce Rusů a Američanů v kosmickém prostoru. O rok později se aktivně spouští projekt "Apollo 20". Dokonce i přítomnost Routledgeho a jeho kolegyně z Bellových Laboratoří je opodstatněná. Tito dva lidé měli skutečně vynikající znalosti s oborů, které by měly velmi vysoké uplatnění právě v případě výzkumu cizí umělé technologie.

       Dr. Salla ve své analýze ovšem nachází v Routledgově svědectví dvě poměrně výrazné nesrovnalosti. To první se týká znaků mise "Apollo 20", kde vidíme jména všech tří kosmonautů (Routledge, Synder a Leonov) s názvem expedice "Apollo 20". A zde vidí dr. Salla jeden dost podstatný háček. V éře "studené války" si SSSR velmi zakládala na vlastní samostatné identitě, kterou všemi možnými prostředky realizovala. Na příslušném logu by zřejmě jistě usilovala o to, aby nezůstalo pouze u názvu "Apollo". Na straně druhé ovšem pokud šlo o utajovaný projekt před veřejností bylo s ním seznámeno relativně malé množství osob jak na straně jedné, tak i druhé. V tom případě se naskýtá oponence v tom, zda by taková propagandistická reklama měla vůbec smysl.

 


Logo projektu Sojuz a Apollo v roce 1975

 


Logo hypotetické mise Apollo 20

 

        Druhý problém se týká nezávislého prohlášení vynikajícího vycvičeného média pro dálkové snímání pana Ingo Swanna, který ve své knize "Proniknutí" (Od měsíce záři bude celý tento materiál postupně zveřejněn na stránkách Matrix-2001. Máte se na co těšit.). Swann poukazuje na fakt, že byl tajně rekrutován jistou tajnou vyšetřovací službou USA jako médium dálkového zrakového snímání. V roce 1975 se pak podílel na speciálním projektu dálkového snímání mimozemských artefaktů a mimozemských entit na odvrácené straně Měsíce. (Všimněte si prosím poměrně velmi přesné časové shodnosti se společnými projekty Apollo - Sojuz (1975) a hypotetický projekt Apollo 20 (1976) a náhlou absencí oficiálních projektů směrovaných k tomuto našemu nejbližšímu kosmickému tělesu). Swann také zdůrazňuje dominantní strategii USA, která směrovala spíše k opatrnému dálkovému psychotronickému scaningu než fyzické přítomnosti kosmonautů přímo na místě. To byl také podle Swanna důvod proč byly po tichu v roce 1971 ukončena mise Apollo 17. Swann může mít skutečně pravdu, ale osobně se domnívám, že mise byly ukončené až po expedici Apollo 20 (připustím-li tedy její faktickou existenci). Bylo nalezeno cosi co vyvolalo v oficiálních rozhodných kruzích velmi vážné obavy. A když se dálkové snímání výrazně používalo již na přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století jednoznačně nahradilo fyzické lety na Měsíc až v polovině sedmdesátých let v kontextu s misí Apollo 20.

       V opačném případě by Routledgovo svědectví byla jednoznačná fikce se snahou z nějakého důvodu prostě klamat veřejnost. Nyní je na samotném čtenáři, aby sám na základě dostupných dat v tomto seriálu posoudil jak se věci asi mají. V tomto ohledu budu velmi  rád pokud se o své názory a vlastní hypotézy se mnou podělí a napíší mi na redakční e-mail, který naleznou zde na mých internetových stránkách.

       Vážnou pozornost si také zasluhuje Routledgovo  poměrně jednoznačné tvrzení o dramatickém nárůstu vidění objektu UFOs a jim podobných jevů právě od září letošního roku 2007. Odkud bere Routledge jistotu, že tomu tak bude? je v této podivné hře ještě nějaké další nám neznámé pozadí? Může být Routledge napojen na dobře informovanou frakci uvnitř naší společností? A konečně jakou roli zde hraje tolik proklamovaný rok 2012? Odpovědi nalezne čtenář v dalších pokračováních tohoto seriálu.

- pokračování -


(c)2007 Jaroslav Chvátal

(c) NASA

Další díly